Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Azok a vegetáriánusok, akik...

Koltaidnl kérdése:

Azok a vegetáriánusok, akik erkölcsi okok miatt döntöttek így, barátkoznak olyanokkal, akik esznek húst? El tudtok vonatkoztatni vagy ott vége a barátságnak?

Figyelt kérdés
Nem akarok megsérteni senkit, csak kíváncsi vagyok.

2019. szept. 10. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Etikai vegán vagyok, nem vega. Természetesen barátkozom mindenevőkkel.
2019. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Ez igen változó, vannak az extrém agresszív fajták, ök mindenkibe belekötnek, meg vannak a toleránsok, akiknek csak annyi a kikötésük, hogy öket na akarják visszatéríteni - meg a kettö közt bármi.

A barátnöm 30 éve vegetáriánus, a férje továbbra is mindenevö, és ezen nincs semmiféle vita. A férj a húsételeket elkészíti magának, ha arra van étvágya, ha meg nincs kedve, akkor eszi, amit a nö készít.

Meg van egy másik (ex)ismerös, aki abból is veszekedést meg térítö hadjáratot kezd, ha valaki nem kezd el felháborodni, hogy az üzletekben vannak húsos pultok - vele nem tartom a kapcsolatot, ez nem elviselhetö.


Nálunk a családban van mindenevö, vegetáriánus, vegán, probléma nincs belöle, mindenki tiszteletben tartja a másik hozzáállását.

2019. szept. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy barátkozom velük, nincs is vega ismerősöm. Nem prédikálok soha nekik, nem indítok hadjáratot, ha kérdeznek, elmondom hogy mi a véleményem és ennyi.
2019. szept. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, el tudok vonatkoztatni. Mondjuk volt pár "mindenevő", akik nekiálltak leszólni, hogy baromság, meg mielőtt bármit mondhattam volna, már jött, hogy úristen nehogy meg akarjam téríteni őket.... vagy volt aki nekiállt hordani nekem a húsokat, hogy "biztos csak nem ettem még igazán jót", és mindenáron rám akarta tukmálni... na az ilyenekkel nem barátkozok. Kölcsönösen tartsuk tiszteletben a másik étrendjét, és akkor működik a dolog.
2019. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
😂 miért ne barátkoznék velük? Én is ettem húst mielõtt átváltottam. õk se szólnak bele, meg én sem..
2019. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
24%
Mindenevő a párom, 7éve vagyok vega. Elmondom a véleményem, de én nem térítgetek embereket max támogatom ha esetleg érdeklődik a vega/vegánság iránt.
2019. szept. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
Meow123456789 első vagyok, miért pontoztál le? Mert vegán vagyok? Mert addig nem voltam lepontozva, amíg ide nem írtál. Lehet én vagyok a hülye, de én nem szoktam lepontozni vegákat, csak mert nem értek egyet az elveikkel, ezzel az erővel mindenkit lepontozhatnék, aki nem vegán, És akkor már szinte itt vagyunk a kérdező kérdésénél: barátkoznál-e egy vegánnal, vagy, ha megtudod, akkor ott vége a barátságnak?
2019. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!