Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Lehetek így vega, hogy ezeket...

Lehetek így vega, hogy ezeket nem eszem?

Figyelt kérdés

Lehet úgy valaki vega, hogy nem eszik húspótló dolgokat pl tofu, vega kolbász stb, valamint nem szereti (és ezért nem is eszi) az olyan zöldségeket amiben sok fehérje van pl bab, borsó?


Ezért a napi fehérje mennyiség nagyobb részét sajtból, fehérjeporból viszi be, a maradékot pedig alap élemiszerekből pl tojás, tej, zab stb.


2019. szept. 16. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem igen, de erdemes lenne egy szakerto velemenye is.
2019. szept. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Lehetsz, de nem biztos, hogy egészséges. Nemcsak a fehérje számít ugyanis, hanem az ételekben lévő összes többi tápanyag is. "Húspótlókat" enni nem kötelező, és nem szükséges ahhoz, hogy egészségesen étkezz vegaként. Aki szereti, vagy aki számára tényleg pótolja a hús ízét, az eheti, de ezek tápértéke nem ugyanaz, mint a húsoké, tehát ilyen szempontból nem pótolják.


Nem az a legfontosabb, hogy milyen ételeket kerülsz, hanem hogy miket eszel. Mennyire változatosan táplálkozol, mennyi feldolgozott élelmiszert, mennyi adalékanyagot fogyasztasz, stb.


Nincs gond azzal, ha bizonyos típusú ételeket kizársz (pl. a húsokat), amennyiben ezeken kívül változatosan táplálkozol, hogy a szervezeted minden szükséges tápanyaghoz hozzájuthasson. Minden, ami a különféle húsokban található, megtalálható más élelmiszerekben is, de nem pont olyan mennyiségben és arányban. Tehát ha eddig sok húst fogyasztottál, nem elég minden egyes ételben valamivel (pl. sajttal) helyettesítened azt, hanem egy új, jól megtervezett étrendet kell összeállítanod.


Egyszerű vegetáriánus étrenden ez nem olyan bonyolult, amilyennek hangzik. Ha sokféle ételt fogyasztasz, kellő változatossággal, akkor nem kell számolgatnod a grammokat, mert szinte biztos, hogy minden tápanyagot megkapsz. Minél több ételt kerülsz, annál jobban oda kell figyelni, hogy mit eszel.

2019. szept. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
A húspótlók egyáltalán nem fontosak, viszont a fehérjehiányból lehet baj...
2019. szept. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen 3-as, épp azért kérdeztem hogy elég -e ezekből az ételekből a fehérje bevitel.
2019. szept. 17. 13:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Én vegán vagyok, de semmiféle pótlékot nem fogyasztok, szerintem nagyon nem jók.

Többször próbáltam ezeket, de annyira nem estek jól, hogy inkább teljesen kihagyom, és másból viszem be a fehérjéket.

2019. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Teknikailag igen, gyakorlatilag nagyon egészségtelen ahogy a sima mindenevő étrend is. Rengeteg ásványi anyag, vitamin hianyzik így ami egy rendes vega/vegán étrend esetén nem gond de te szinte csak olyan szemetet eszel mint az átlagember.
2019. szept. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Egy tanács: írd fel két héten keresztül hogy mit eszel+a mennyiségeket, majd keress egy tápanyag-applikációt (sajnos nem tudok ajánlani, nem tudom, hogy mos mik vannak) és írogasd be, úgy meglátod, hogy van-e valamiből hiányod. Vérképvizsgálat sem hülyeség.
2019. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 7-est kiegészítem: a kaloriabazis.hu alkalmas a tápanyag összetételek vezetésére, javaslom, használd azt
2019. szept. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
tejbol, sajtbol nagyon keves feherjet tudsz bevinni. a hüvelyesek nagyon egeszsegesek, probalkozz többféleképpen fogyasztani oket (pl fasirt), hatha valahogy megizlik.
2019. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!