Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Normális, hogy éheztetnek,...

Normális, hogy éheztetnek, mert vegetáriánus vagyok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vegán, vagyis mindent megeszek, ami nem hús.

Minden ismerősöm tudja, hogy vega vagyok, a családjuk is.

Bárhova megyek, bárhol vagyok vendégségben 1-2 napig mindig mindenhol csak húst hússal sütnek/főznek és mindenki jót ebédel, én meg maximum magában sültkrumplit tudok enni meg zsömlét.

Nem hiszem, sőt meg vagyok róla győződve, hogy nem kerül többe húsmentes ételt elkészíteni, tegyük fel rántottsajtot, palacsintát vagy borsópörköltet (még csak nem is nehezen elkészíthető ételek).

És nem értem. Mindenkinek tök normális, hogy ők esznek én meg éhezem, sokszor kaját kell hurcolnom magammal.

Eddig sehol nem voltak még tekintettel rám, még akkor sem, amikor esküvőre hívtak, mindenki evett az asztalnál én meg csak néztem. Mikor elegem lett kértem magamnak külön egy levest és hülyén néztek rám.

Ennyire elítélendő, és lenézendő, hogy nem járulok hozzá az állatok tömeges kínzásához?

Vagy miért van ez? Más is tapasztalt már ilyet?

Nem győzik meg őket az észérvek sem, pl. nem kerül többe, sokkal könnyebb elkészíteni.

26L



2019. aug. 29. 03:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%
Tiszteletlenseg Rád nézve. Hozzánk is szokott jönni látogatóba, aki glutén és laktóz érzékeny. Akkor neki mindig külön keszitek. Nem tart tovább azt sem elkészíteni, mint azt, amit mi eszünk.
2019. aug. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
69%
Én csak olyan kaját főzök, amit szeretek. És azt vagy megeszi valaki, vagy nem.
2019. aug. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
66%
Hívd meg őket te pár napra vendégségbe, és főzz rájuk külön husokat napokig.
2019. aug. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
83%
Én voltam vegetáriánus. Pont abban az időszakban voltam kollégiumban. Így az iskolai menzán ebédeltem,és a koleszban vacsoráztam. Ugyanazt ettem mint a többiek,csak a húst odaadtam másnak. De sosem jutott eszembe panaszkodni sem ott,sem a rokonok miatt,mert ők ettek húst.
2019. aug. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
71%
2-es Ne keverd össze a betegség miatt kényszerült étkezést a vegetáriánus étkezéssel. Míg a glutén re érzékeny beteg/ha nem tartja be, pl. egy kenyérmorzsától/akkor olyan problémája lehet belőle, hogy sürgős kórházi kezelésre szorulhat. A vegetáriánusnak legfeljebb lelkibetegséget okoz!
2019. aug. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
87%
Azért pont az esküvön szokott mindenféle étel lenni.
2019. aug. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
79%

ma 06:58-as: sok vegetáriánus igenis egészségügyi okból az, nem feltétlen azért, mert "elvi" okai vannak,vagy nem szereti!

Másrészt teljesen mindegy, ki miért nem sksrvagy tud megenni valamit, ha meghívom vendégségbe, akkor elvárható, hogy azért legyen olyan kaja is, amit ö is meg tud enni.


Ettöl függetlenül nehezen tudok elképzelni olyan társaságot, ahol CSAK húst készítenek, semmi mást mellé.

A húsételekhez szoktak körítéseket (krumpli, rizs, tészta) is adni, salátákat szintén, szóval ezekböl böven lehet enni, ha valaki húsmentesen étkezik.


Viszont ha enynire intoleráns a környezeted, akkor semmi akadálya annak, hogy vigyél magaddal egy-egy tál salátát vagy egyebet és a téma lerendezve.

2019. aug. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
71%

Elöször is, senki nem "éheztet", a ugyanis azt jelentené, hogy nem "engedik", hogy egyél. Itt meg arról van szó, hogy nek készítenek neked külön kaját, ez egész más dolog!

Másodszor olyat még nem hallottam, hogy akárhol is a húsételhez nincs körítés, és az általában nem "csak" sült krumpli.

Harmadszor esküvön még eddig mindig volt a húsételek mellett tészta, rizs, párolt zöldség, saláta is, amiböl azért te is tudnál enni.

Negyedszer, ha ott is ilyen provokatív megjegyzéseket teszel, mint a kérdésedben, akkor megértem, ha nem akarnak foglalkozni azzal, hogy mit eszel, mert idegesítesz mindenkit.

Ötödször ilyen esetben nem értem, mi akadályoz meg abban, hogy vigyél magaddal neked megfelelö kaját, ezzel megoldódna az, hoyg mit egyél.


Nekem a kérdésed enyhén szólva vagy hisztinek, vagy provokációnak tünik és mindegy egy 26!!!! éves, elvileg felnött nötöl kifejezetten szánalmas.

2019. aug. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
73%
Vendégségben nem biztos, hogy akarnak külön főzni egy ember kedvéért. Egyél a körítésből, vagy főzz magadnak.
2019. aug. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk elég nagy a családunk, mindig szokott többféle kaja lenni, de egyénileg mi se készítünk mást. Te döntöttél úgy, hogy nem eszel húst, nem is tart senki fegyvert a fejedhez, hogy márpedig megeszed. De azt nem várhatod el, hogy csak miattad más is lemondjon róla, vagy külön főzzön mást. Ne akard a döntéseid másokra erőszakolni, mert ez önzőség.
2019. aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!