Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vega ételeket vihetnék...

Milyen vega ételeket vihetnék gólyatáborba?

Figyelt kérdés
Nem sokára itt a gólyatábor, és sajnos azalatt a három nap alatt nem kérhető vegetáriánus opció az ételekből. Három napos lesz, az első nap csak a vacsorát biztosítják a többi napon pedig a reggelit és az ebédet is. Milyen vega kajákat vihetnék legfőkébb az első, de a többi napra is? Nem hűtendő ételötletek kellenének, és olyanok amit pl majd a szobánkban meg tudok enni. Én gondoltam szendvicsekre is, de ha a második és harmadik napot is nézzük akkor pl egy rántott sajtos szendvics nem túl időálló :D. Elvileg csak ebédre fogunk főtt ételt kapni (de lehet hogy még arra sem) szóval remélem olyan ételek lesznek amik vagy húsmentesek vagy könnyen ki lehet szedni/piszkálni belőlük a húsos részt és nem marad olyan íze az ételnek. (Például ha egy sonkás szendvicsből kiveszed a sonkát akkor annak sonka íze és szaga marad utána is) minden ötletet nagyon köszönök, jól jönnének!

2019. aug. 7. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Elöször is rengeteg "nem-vega" étel az, csak nem annak nevezik.

Másodszor sok esetben tudod úgy kérni, hogy a húsos részböl ne kapj (fözelék feltét nélkül, tészta mártás, nélkül de sajttal, meg még rengeteg egyéb).

HArmadszor három napig böven el lehet lenni fött ételek nélkül.

Negyedszer vedd sorra, mit eszel normál esetben, ami nem fött étel, és azokból vigyél valamennyit.

Ötödször, akárhol van a tábor, üzletek mindenhol vannak, ott is tudsz vásárolni magadnak, amit akarsz.

Hatodszor, a szobában enni nem igazán nyerö ötlet, mert a szobatársaknak is gond, a legtöbb helyen a szabályzat sem engedi meg, emellett tele lesz a szoba léggyel, hangyával meg egyebekkel.

2019. aug. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom egyetemi gólyatábor. Nem találkoztam még olyan kollégiummal, ahol szabály tiltaná a szobában evést, pedig rengeteg egyetem, rengeteg kollégiumában megforuldtam már. A többiben viszont egyetértek az előttem szólóval. 3 napot simán ki lehet bírni meleg étel nélkül is, zsömlét és zöldséget pedig bármelyik boltban tudsz kérni, ahogy regglire joghurtot és pl gyümölcsöt is, ha egyből megeszed nem lesz vele gond. Vehetsz zabkekszet, ha reggel nem tudsz elmenni a boltba, vagy műzli szeleteket. Az ebédnél meg tényleg lehet akkor csak köretet kérni, de lehet első nap ha finoman jelzed a seniorodnak hogy ez azért gáz ő helyiként tud megoldást vagy legalább közeli helyet ahol kajához juthatsz.
2019. aug. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%

"...tészta mártás, nélkül de sajttal, meg még rengeteg egyéb..."


Hacsak az nem!

2019. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%

Most vega vagy vegetáriánus? Mert a kettő nem ugyanaz.

Legalább te tudd már kérdező, mi vagy, ha már ennyire trendi akarsz lenni.

Ciki...

Amúgy ha egy főtt kajában együtt fől a hús és a rizs, zöldség, akkor azok átjárják egymást. Az attól rohadtul nem lesz húsmentes, ugye tudod? Az már nem vega vagy vegetáriánus kaja, szóval felesleges is kiválogatnod belőle a húst.

2019. aug. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 A vega a vegetáriánus köznyelvi rövidítése. Amire te gondolsz, az a vegán, de a kérdező leírása szerint nem az.


Szerintem olyan ételekkel készülj, amit nem gond, ha nem eszel meg. Így ha mégis lesz húsmentes étel vagy tudsz enni csak köretet, akkor sem kell aggódni, hogy megromlik. Pl. péksütemények, sós és édes kekszek, zöldségchips, csomagolt croissant, konzervek, stb. Ezek nem a legjobb és legegészségesebb ételek, de 2,5 napot simán ki lehet bírni velük, és bármikor, bárhol tudod enni őket. A gólyatábor egyébként sem a bőséges étkezésekről és az egészségről szól, tehát nem hiszem, hogy annyira rosszul éreznéd magadat főtt étel nélkül.

2019. aug. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö vagyok, helyesbítem:

tészta mártás nélkül, de sajttal


Elnézést az elírásért

2019. aug. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
98%

Bolti zöldségkrém, Abonett/ kenyér

Friss zöldség

Konzervek

Első napra otthonról vitt szendvicsek

Zöldségfasírt ( ezt is inkább gyorsan edd meg)

Lekvár/ Nutella

2019. aug. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vinnék gyümölcsöt, müzliszeletet, kekszet, gumicukrot, kenyeret, vegapástétomot, zöldségeket, vegazsírt, szószos babkonzervet, konzerves vegalevest, chipset, csokit, croissant-t.
2019. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!