Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegànokat nagyon tisztelem....

Vegànokat nagyon tisztelem. Lehet még én is vegàn?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos én kb havi egyszer megkívànom a csirkemellet. Novenyi tejek nem izlenek. Tejbegrizt es tejberizst szoktam enni tehen tejjel. Illetve gouda sajtot eszek csak. Ehhez a par kajahoz szoktam enni nem vegan kajakat. Csirkemellbol csak kb akkora meretueket szoktam enni,mint 2 evokanal terulete. (Amikor a paromnak sutok hust :( ) Nagyon rosszul vagyok,amikor a nyers hust fel kell kockaznom. Elfog a hanyinger,hogy megoltek azt az allatot miattunk es fizettunk is erte (vagyis a parom miatt,en magamtol nem vennek hust) de ha mar neki megsutom akkor eszek belole ritkan,nem mindig. A tehen tejet is csak ugy tudom fogyasztani,hogy tejberizst meg tejbegrizt keszitek belole,de ekkor is buntudatom van kicsit(nem akkora,mint a husevesnel) hogy szerencsetlen tehenet miattam fejik meg 5x egy nap. Nagyon fajhat neki. Elveszik a gyermeket,hogy en megihassam az o tejet. Hol itt az igazsag? Tojast csak olyan helyrol eszek,ahol latom,hogy szabadon vannak a tyukok es jo helyen.(kb 2 hetente eszek 4dbot) Van par ismerosunk,aki tyukokat tart. De szegenyeket par evesen levagjak. De addig legalabb a zold fuvon rohangalnak es nem ketrecben vannak. Velemenyek? Szep,csodas napot minden vegànnak! Ti vagytok a kiralyak! Buszke vagyok Ratok!
2019. szept. 21. 09:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Lehetek*
2019. szept. 21. 09:22
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Lehetsz vegán, de akkor tényleg nem ejetsz semmi állati eredetűt és nagyon figyelned kell a vitaminok és a tápanyagok pótlására.


Vagy ha nem bírod megállni, hogy mondjuk ne igyál tejet, akkor legyél csak vegetáriánus.

2019. szept. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Ha vegán akarsz lenni, legyél az.

Igen, lemondásokkal jár.

Ha meg nem akarsz lemondani bizonyos dolgokról, ne nyafogj, hanem viselkedj felnőttként.

2019. szept. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
68%

Nem mondok semmit, mert le leszek támadva.

Csak tudod, úgy utálom ezeket az álszent dumákat,hogy "miattunk, azaz a hús evő emberek miatt öltek meg egy állatot", nem mintha nem szeretném az állatokat,de nem, nem megyek bele mert fájni fog az igazság. Na de. Ha vegán vagy vegetáriánus akarsz lenni akkor légy az. Minek kell feljönni ezért gyakorira? Ennyire döntés káptelen vag egyedül?

2019. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
5%
Köszi! Én már két éve vagyok vegán, bár husit még eszek, de mindig szomi vagyok utána.
2019. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, ne legyél szomi, ha husit eszel, nem vagy vegán! Sőt, vegetarianus sem!
2019. szept. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha húst eszel, semmi közöd a vegánsághoz...
2019. szept. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell egyik napról a másikra vegánná válnod. Sokan lassan, fokozatosan állnak át, amit valószínűleg már te is elkezdtél azzal, hogy jóval kevesebb állati eredetű ételt fogyasztasz. Ez még nem vegánság, de jó úton haladsz felé.


Ha már tudod, hogyan készülnek ezek az ételek, sokkal könnyebb lesz elhagyni őket az étrendedből. Keress vegán recepteket. Peóbálj ki új alapanyagokat, amiket eddig nem ismertél. Nemcsak húspótlókat, hanem új zöldségeket, gabonákat, stb. Próbáld meg úgy elkészíteni a vegán ételeidet, hogy ne csak finomak, hanem táplálóak is legyenek. Ha valamit nem szeretsz, pl. a növényi tejeket, az még nem akadály, hiszen mindenevő étrenden sem szeret és használ mindenki mindent. Olyan ételekkel próbálkozz, amiket szeretsz.


Ha jobban megismered a növényi alapú étrendet, sokkal könnyebb lesz elhagyni azt a kevés húst is, mert már nem fog úgy hiányozni.

2019. szept. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen tojást nyugodtan ehetsz, akár többet is. Azok a tyúkok akkor is fognak tojni, és akkor is le fogják őket vágni, ha nem te veszed meg azt a pár tojást. Megveszi más. A tyúkok nem sírnak, ha elveszik a tojásukat, sokszor nem is hajlandóak kikölteni őket. A tojás nem érez fájdalmat. Emiatt nem kell, hogy bűntudatod legyen. Lehetsz boldog ovo-vegetáriánus, ha neked megfelel.

Ha tejet nem fogyasztasz, az egyáltalán nem baj, de figyelj oda a hiányzó tápanyagokra. Sok kálciumot tartalmaz a gomba, mandula és egyéb olajos magvak, aszalt füge, egyes zöldségek. Ha nem eszel húst és tejtermékeket, a fehérjebeviteledre is figyelj oda, esetleg szedhetsz valamilyen multivitamint is.

2019. szept. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Tejet is tudsz olyan helyről venni, ahol szabadtartás van - igaz, megkérik az árát és sok helyen nem könnyű beszerezni, de szerintem a minőség fontosabb, mint a mennyiség.

A húsra nem lehet mit mondani, ha undorodsz tőle, ne edd meg.

2019. szept. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!