Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegán táplálkozás tényleg...

A vegán táplálkozás tényleg drágább?

Figyelt kérdés
Pl. Néztem egy vegán virslit ami állítólag olyan mint az igazi de dupla annyi volt, mint a legjobb minőségű rendes virsli.
2019. nov. 29. 11:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%

A marketingesek tudják hogy ezeket a kamu nemvegán ételeket aranyáron rá lehet sózni szerencsétlenekre.


Volt hogy egy bolthálózat valami "vegán tejföl" utánzatot rakott ki a polcaira, amit tálca számra vásároltak fel. Aztán parázs viták mentek a neten, mert utána drágábban árulták tovább eladásra a neten.


Külön ironikus az egészben, hogy a vegánok papolnak az állati eredetű mentes étkezésről, meg erkölccsőszködnek, miközben teljesen rá vannak remegve, ezekre az állati eredetű étel pótló meg azokat utánzó mű vackokra. :D

2019. nov. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos megy a lehuzas ezerrel. Amig egy szojaital ara a 8x-osa a sokkal dragabb eloallitasu tehentejenek addig nem lesz zoldebb a vilag. De ez nem csak a vegan etelekre igaz, sajnos ugyanezt csinaljak a cukorbetegekkek es az allergiasokkal.
2019. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Igen ,sokkal drágább... Elég szétnézni pár üzletben és látható.
2019. nov. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Elöször is vegan táplálkozás NEM azt jelenti, hogy "vegán virslit" meg hasonlókat eszik az ember, hanem azt, hogy föleg saját készítésü eteleket. Ezek az utánzatok drágák, és nem a vegán étrend!

Én ugyan vegán vagyok, de semmiféle "olyan, mnt az igazi" dolgot nem eszem. Amióta átálltam erre az étrendre, azóta két-harmada lett a havi kajaköltségem.

2019. nov. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Összehasonlíthatatlanul drágább! Csak a felső tízezer képes a rizst, lencsét, burgonyát, zabot megfizetni. Én milliomosként megtehetem, hogy zabkását egyek reggelire, főtt szárazbabot ebédre, és gyümisalit vacsorára, de tudom, ez nem mindenkinek adatik meg :(
2019. nov. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

A növényi étrend önmagában nem drága. Attól függ, hogy mit eszel. Ugyanúgy, ahogy a húsevésnél is az a meghatározó, hogy a legolcsóbb felvágott, vagy egy éttermi steak formájában fogyasztod.


A legtöbb vegán utánzat nem az előállítása miatt drága, hanem mert divatos, ezért így is van rá kereslet. Viszont ezek többsége feldolgozott, ízesített, tartósított vacak, tehát nem egészségesek.


Egy egészséges, teljes értékű növényi étrendben nincs szükség hús, tejtermék és tojás helyettesítőkre. A tápanyagokat a hüvelyesek, gabonák és zöldségek adják. A hüvelyesek magas fehérje tartalmúak, laktatóak és szárítva kifejezetten olcsók. De az egyszerű konzerv és mirelit hüvelyeseket sem nevezném drágának. A gabonafélék többsége sem drága ahhoz képest, hogy mennyire laktató. A zöldségek és gyümölcsök közül érdemes szezonálisakat választani, mert ezeket jobb áron lehet kapni, főként piacokon.

A növényi étrend átlagosan legdrágább összetevői az olajos magvak, de ezekből nincs szükség nagy mennyiségre, és lehet variálni a drágábbakat olcsóbb fajtákkal (pl. szotyi, tökmag).


Alapvető, nem drága és divatos ételekből is össze lehet állítani egy egészséges és tápláló növényi étrendet. Nemcsak a divatos, egészséges vegán címke alatt árult ételek egészségesek. A quinoa, mungóbab, chiamag, sörélesztő pehely, avokádó és társaik megérnek egy kóstolást, de a növényi étrendet nemcsak ezekre lehet alapozni. A vegán helyettesítők pedig csupán élvezeti cikkek. Aki nem veszi meg ezeket, az is lehet vegán.

2019. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%

Akk lepontozott üzenem neki :)

Magam Keszitem az èteleimet de akkrois elég megnezni a gyümölcsök és zöldségek árait ,ami nem késztermék ,mégis drága....

2019. nov. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Így van ezeket az úgymond "vegánizált" termékeket nem kötelező megvenni, de azért mégsem normális, hogy ennyire észnélkül túl lettek árazva. Nem hiszem, hogy egy vegánt lehetne hibáztatni azért, hogy nem akar mindig növényi tejfélék turmixolgatásába kezdeni csak mert inna reggelire egy kakaót hanem inkább levenné a polcról ő is. Azért gondoljunk már bele milyen lenne ha ezentúl mindenki kizárólag az alapanyagokat kaphatná meg és magának kellene menni lefejni egy tehetenet, vágni és kopasztani a csirkét, töltenie minden felvágottat, kolbászt, darálni a májkrémet, a pástétomot, gyúrni a pizzát, stb. Szerintem meg lehet érteni ha egy vegánnak is jobban tetszik a kényelem amivel leemel egy terméket a polcról.
2019. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%
hogyne lenne dragabb. sot sok olyan hely van ahol konkretan kivitelezhetetlen a foldrajzi sajatossagok miatt. pl kepzeld el hogy sziberiaban zoldseget vagy gyumolcsot akarsz enni napi szinten a tel kellos kozepen. ha kapsz is, az olyan draga lesz hogy nem tudod megfizetni. vagy emlithetnem gronlandot is, ahol alapvetoen draga minden kaja, mert mindent importalnak.
2019. nov. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Ha másolat kajákat akarsz enni, akkor igen. Virsli, hamburger, akármilyen vegán sajtok, jóval többe kerülnek, mint az "eredeti". Hál istennek, ezek nélkül is nagyon finom vegán ételeket lehet készíteni.
2019. nov. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!