Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán vagy vegetáriánus...

Vegán vagy vegetáriánus táplálkozás, melyik a jobb, melyikkel értetek jobban egyett és miért?

Figyelt kérdés
2019. okt. 17. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Mivel az ember fogazata és emésztőrendszere alapján minden evő, egyikkel sem értek egyet. Annak ellenére sem. hogy ma nagy divat lett.
2019. okt. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 klopusz ***** válasza:
63%

Gyerekem több, mint egy éve folytat vegetáriánus életmódot úgy, hogy tejet/tejterméket nem fogyaszthat egészségügyi okokból.


Nem mondom, hogy egyetértek ezzel, de elfogadom. Még mindig jobb, mintha vegán lenne :)


Tény, hogy így is nagyon finom ételeket eszik, de én nem lennék képes erre. Viszont nagyon fontos, hogy a vitamin és ásványi anyag bevitelre külön figyeljen az ember.

2019. okt. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Etikai, környezetvédelmi, vagy egészségügyi szempontból kérdezed? Csak mert nagyon nem mindegy 🙂
2019. okt. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
4. Mindenhogy kérdezem
2019. okt. 17. 10:35
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Állati fehérjét növényivel kiváltani ostobaság. A szójafehérje nem emberi takarmány!
2019. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sunshinedoll ***** válasza:
36%

Nem hiszem, hogy nekem bármelyikkel egyet kellene értenem. Szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy a saját preferenciája, ideje, egészsége és morálja szerint mit egyen.

Én se nem vegán se nem vegetáriánus nem vagyok, viszont szoktam főzni vegán kajákat ugyanúgy, mint húsos kajákat saját fogyasztásra.

2019. okt. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sunshinedoll ***** válasza:
52%

Környezeti szempontból szerintem a vegetáriánusság abszolút az egyik legjobb, etikai szempontból én a tejipart és a kozmetikai ipar egy részét is betiltanám, szóval akkor meg már inkább a vegánság.

Egészségügyi szempontból pedig szerintem az egészség kérdése nem ott kezdődik, hogy vegán, húsevő vagy peszketáriánus, hanem ott, hogy ki mennyit mozog, sportol, ki mennyit dohányzik, mennyi alkoholt iszik és mennyi tápanyagdús egészséges, friss ételt eszik. Az összes többi csak részlet kérdés.

2019. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 issti ***** válasza:
Saját tapasztalatom, hogy a legenyhébb formája az "ovo-lakto vegetarianizmus" ésszel csinálva nagyon jót tett a szervezetnek. Én 15 évig nem ettem melegvérű állatok semmilyen testrészét, de tejterméket, tojást, mézet, halat igen. Egy ideje néha eszem csirkét, de sertést, marhát, birkát továbbra sem. A legnehezebb dolog az volt benne, hogy hogyan kerüljem ki a az épp aktuális társaság értetlenségét, és ne kelljen magyarázkodnom. Külföldön nem volt problémám, de itthon a kultúra nagyon más.
2019. okt. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!