Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A hús akkor tényleg olyan...

A hús akkor tényleg olyan rákkeltő mint a cigi?

Figyelt kérdés
Tegnap találkoztam egy vegán ismerőssel és kérdezte hogy eszek e húst, mondtam igen. És erre hogy rákot akarsz magadnak, vastagbélrákot? Mert hogy pont annyira rákkeltő mint a cigi.
2020. jan. 23. 06:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
A rosthiányos étkezés emeli a kockázatot, ezt keveri a húsevéssel.
2020. jan. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%

Én ehhez csak annyit kommentálnék, hogy az ipari húsneveldében rengeteg antibiotikumot adnak az állatoknak, tehát ha onnan származó tejterméket vagy húst eszel, akkor rossz lesz az emésztésed és az káros a beleknek, igen.

Tehát állandó antibiotikumkúrán vagy tudtodon kívül.

Érdemes probiotikumot szedni vagy probiotikus diétát tartani mellette néhanap - én szinte állandóan ezt teszem, különben bélpanaszaim vannak.

2020. jan. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
És a növényvédő szerek stb, ezekről sosem beszélünk, azok nem maradnak meg?
2020. jan. 23. 07:10
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Ez az antibiotikum adása dolog Ázsiában van, nem az EU-ban... Onnan származó húsokat, halakat valóban nem érdemes enni.
2020. jan. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%
4: Mint mondtam, nekem elég karakteres bélpanaszaim vannak, ha nem szedek probiotikumot.
2020. jan. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%
A zöldség pedig tele van határon belüli nitrogén műtrágyával, gombaölőszer maradvánnyal, hormonokkal és lassan de biztosan génmanipulációval. Ezek mindegyike rákkeltő. És a hús is pontosan ezektől mert a jószágok GMO-val vannak takarmányozva és bekerül mind amit ezen kívül felsoroltam.
2020. jan. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
6: Ezeket akkor is megeszed, ha állatot nem eszel.
2020. jan. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 DakotaDamon válasza:
93%

Állattenyésztésben dolgozom, sertést hizlalunk, és ez, hogy "rengeteg antibiotikumot használnak" az évszázad ferdítése. Az USA-ban, meg Ázsiában lehet, az EU-ban viszont TILOS megelőző céllal antibiotikumot használni. Törekszünk a legminimálisabb felhasználásra, tehát kezeléseknél is a lehető legkevesebbet (és csak vényre kapható).

Saját példa számszerűsítve: egy hízó nálunk születésétől a hizlalás végéig átlagosan 1,3 ml antibiotikum tartalmú gyógykészítményt kap. Ezt is általában élete első hónapjában (ergo elég sok ideje van ürülni). Emellett féreghajtót kapnak kétszer, és mást nem, kivéve, ha valami probléma (sántaság pl) merül fel.

Illetve azt is szigorúan vesszük, hogy lehetőleg azokat a készítményeket használjuk, amiknél alacsony a keresztreakciók és a szervezetben maradó maradványok kockázata/előfordulása, a dán sárgalapos rendszer szerint vannak kategorizálva.

Szóval úgy hiszem, a bélpanaszaid másnak köszönhetőek.

2020. jan. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

A vastagbélrákot a feldolgozott hústermékekhez adott nátrium-nitrit okozza.

Szárazkolbász, párizsi, virsli, májkrém, sonka, szalonna, stb. Ezekben mind megtalálod.

2020. jan. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
100%
Sok állattartó telepen dolgoztam már, de sehol nem adtunk GMO takarmányt az állatoknak :D
2020. jan. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!