Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A hús akkor tényleg olyan...

A hús akkor tényleg olyan rákkeltő mint a cigi?

Figyelt kérdés
Tegnap találkoztam egy vegán ismerőssel és kérdezte hogy eszek e húst, mondtam igen. És erre hogy rákot akarsz magadnak, vastagbélrákot? Mert hogy pont annyira rákkeltő mint a cigi.
2020. jan. 23. 06:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%
csak egy hitvak vegán szokásos baromsága, engedd el, lásd feljebb, hallgass azokra akik valóban értenek hozzá...
2020. jan. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%

Igen, és nem. Volt erről egy kutatás pár évvel ezelőtt, DE ott is csak a feldolgozott, tartósított hústermékek túlzott fogyasztásával hozták összefüggésbe a vastagbél rák kockázatának emelkedését. Ahogyan előttem is írták, ez légfőkép a nátrium-nitrit miatt van, ami viszont fontos és szükséges adalékanyag, hogy ne kapj botox mérgezést. A probléma az, hogy gyakran túltolják a gyártók az alkalmazott menyiséget, hogy a parizer, sonka stb szép rózsaszín maradjon sokáig, mert ez a másik hatása a nátrium-nitritnek.

A pont annyira rákkeltő mint a cigi pedig értelmezhetetlen propaganda szöveg. Hány (kiló)gramm kolbász pont annyira rákkeltő, mint egy szál cigaretta?

2020. jan. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%

Jaj, megint a média hírhajszolása csak, hogy több lóvét keressenek.

Volt egy kutatás ami azt hozta ki, hogy bizonyos húsok, bizonyos mennyiségű fogyasztása emelheti (nem emeli, csak emelheti) a rákos megbetegedések számát. Mi nem rákkeltő mondjuk ennyi erővel, na mindegy. Erre a média reakciója: húsevés = halál. Erről ennyit. Vegánság meg hit, azoknak meg mondhatsz bármit, úgy is az a jó amit ők gondolnak. Teljesen felesleges szóba állni velük.

2020. jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%

Mert a sok növényvédőszer maradvány jobb nem?

Ráadásul még tápanyaghiányos is a táplálkozása.

2020. jan. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Ahogy már írták, a feldolgozott húskészítményekről volt ilyen kutatás. Azok is a tartósításhoz használt adalékok miatt jelentenek kokcázatot. Ebből egyáltalán nem következik, hogy a hús és minden hús rákkeltő.
2020. jan. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

a vegánság egy (rosszabb fajta) szekta.


Mindenféle kontextusból kiemelve mazsoláznak össze olyan "tudományos" eredményeket, amik beleillenek a koncepcióikba, és ezt általános igazságként pufogtatják.

2020. jan. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
Manapság MINDEN rákot okoz... szóval ha nem akarsz beteg lenni, ne egyèl semmit!
2020. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
84%
Én 3 éves koromtól kezdve nem eszek húst, ennek ellenére 9 évvel ezelőtt kiderült, hogy bélrákom van!!! Akkor 38 éves voltam. Nem voltam túlsúlyos, sok zöldséget ettem, rendszeresen mozogtam stb.... Akkor miért volt?
2020. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon töményen csak húst eszel, az nem egészséges.

Illetve a feldolgozott hústermékeknél valóban kutatják, hogy mennyire van közük a rákos megbetegedésekhez.

Vannak kutatások, miszerint a vegetariánusok körében rikábbak az emésztőrendszert érintő rákos megbetegedések, de ennek az oka még nem tisztázott, én vegaként nem jelenteném ki, hogy a húsnak van rákkeltő hatása.

Szóval valamilyen körülmények között valamiféle igazság akár lehet is benne, de ezt így kijelenteni egyszerű hülyeség. Az ember mindenevő állat, elég nagy baj lenne, ha nem lenne képes a szervezete feldolgozni bizonyos mennyiségű normális húst.

(egy vega)

2020. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
22%

Amúgy fura, rokonom dolgozott csirketelepen, és csomó antibiotikumot toltak az állatokba (ő nem nagyon szed már, mert nem használ neki mióta ott kezdett dolgozni).

Akkor ilyenkor mi van? Mármint tényleg, különböző fajokat különbözőképp gyógyszereznek? Vagy telepfüggő?

2020. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!