Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, Így is vétek a tej?

Vegánok, Így is vétek a tej?

Figyelt kérdés

Én is vegán vagyok elvi okokból is, meg azért is mert se a húst nem szeretem kiskorom óta se a tejet (érzékeny vagyok rá). Egyik ismerősöm feltette azt a kérdést amin én is elgondolkoztam hogy lehet e úgy pl tehenet tartani h nem vágod le csak a tejét veszed el? Nyilván ahhoz kell hogy legyen kicsinye (javítsatok ki ha tévedek) és ezàltal mindenképp elvennénk a kicsi elől a tejet vagy van olyan megoldás hogy senkinek ne ártsunk vele?


Ugyanígy a tyúkoknál. Lehet olyat hogy a tyúkot nem vágjuk le csak a tojásáért tartjuk?


Az olyan válaszok h jártál e biosz órára és hogy tudatlan vagy, nem kellenek, köszönöm.



2020. jan. 30. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

nem

mimdenki vagja le, tojast tojik a tyuk kakas nelkul is. viszint a kisboci elol nem veszed el a tejet, mert a focatej ami az elso idoszakban jon belole emberi fogyasztasra igyan alkalmas, de tok mas mint a tej, nameg a kisboci fejlodesehez h kialakuljo az immunrendszer szuksege van erre az anyatejre. utana kitisztul, mar nem az a sarga szmotyis jon, a kisboci pedig atall a rendes kajara. ha csak tejet inna utana nem fejlodik ki a gyomra es feher naradna, ezt mar jopar eve betiltottak mivel allatkinzas, de sokan kedveltek mert allitolag sokkal izletesebb volt. a veganok viszont a tartas modja miatt vannak ki, amirol viszint nem sokat tudnak (dolgoztam mezogazdasagban) es olyan boduletes baromsagokat tudnak felhozni aminek fele sem igaz, legalabbis nem az eun belul (sajnos mas orszagokban elofordulnak undorito korulmenyek, tartasmod, sot amerikaban meg hormonokat is adnak nekik - nyilvan ez felenk tilos) de hallottam mar olyat is aki azt allitotta h a borjakat vertel itatjak :D szval igazi sci fi sztorikat is hallottam. a valosag az, ha rossz korulmenyek kozt el az allat, nem etetik, bantjak, nem termel annyit, nem eri meg igy nyilvan a legjobb korulmenyekre megy ra akinek van egy kis esze. persze van akinek igy sem fer bele es elvi okokbol ezt sem fogadja el, szive joga, ahigy neked is. de ha mar tejet, tojast ennel csak vega vagy, nem vegan. de vegaknal is van aki esetleg csak tejet nem, vagy csak tojast nem eszik. de ha szeretned, van laktozmentes is (ha ez a gondod). de te dontod el, mit szeretnel es mit nem, nem szeretnelek meggyozni semmirol. en csak csokkenteni szeretnem a husfogyasztasom, de mindig akadalyokba utkozok :D de azert igyekszem en is ;)

2020. jan. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
föcstej akart az lenni, csak h ertsd, nem annyira koznapi, sokan nem ismerik
2020. jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Az erre kitenyésztett tehenek nagyságrendekkel több tejet adnak, mint ami borjunak kell. A teheneket meg KELL fejni.
2020. jan. 31. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
A kérdésben a válasz: tehenet, tyúkot TARTANI nem vegán. Az állatokat nem használjuk, hagyjuk őket békén.
2020. jan. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
A vegánság lényege hogy semmi olyat nem eszel ami állati eredetű vagy állatok kizsákmányolásával jár együtt. Attól mert nem vágod le a tehenet még ellopod a tejét.
2020. jan. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Hú, megint? Már vagy 20 kérdést láttam, amiben egy állítólagos vegán kereste a kiskapukat, hogy a nagymamája tart tyúkokat és annak ugye megeheti a tojásait? :D


Hogy lehet valaki úgy vegán, hogy lila gőze nincs arról, hogy mit jelent a vegánság?

2020. jan. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ki beszél itt kiskapukról? Nem tervezek ettől függetlenül továbbra sem állati eredetűt enni. Feltettek nekem egy kérdést amin igen, el kellett gondolkozzak. Amikor vegán lettem, nem jártam ezeknek utána teljesen. Tudtam viszont azt hogy miért védem ezzel a környezetem és azt is hogy ezzel megkímélek egy csomó állatot és az egészségemnek is jót tett. Bocsi hogy nem tudok mindent de törekszem rá mert azt látom és érzem hogy helyes.
2020. jan. 31. 11:00
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Azt írtam, hogy volt egy csomó kiskapu-kereső kérdés. Ez meg nagyon hasonlít rájuk. Főleg felröhögtem a tyúkos résznél. :D
2020. jan. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Szerintem tehenet a tejéért tartani teljesen etikus módon nem lehet. Még ha legelőn tartod is és megosztozol a kisbocival a tejen, akkor is ugye kb egy évig tejel csak a tehén, ami után újra ellenie kéne. Mit csinálsz a borjakkal? Évente plusz egy boci, ami ha bika lesz, akkor tejet sem ad majd később. Ha nem vágod le őket, mi lesz velük? Megtartod? Eladod? De ha eladod, mi garantálja, hogy az új tulaj nem vágja le, jól fogja tartani? Szerintem itt nem a tehén etikus tartása a fő probléma, hanem hogy nem tudsz mit kezdeni a szaporulattal.


Attól függetlenül, hogy én semmilyen körülmények között nem ennék tojást, a tyúktartás szerintem kivitelezhető. Ha nincs kakas, nem lesz termékeny a tojás, nem szaporodnak a végtelenségig. Ha valaki nagy területen tartja a tyúkjait, kapirgálhatnak és békében élhetnek, néha tojnak néhány tojást majd végelgyengülésben meghalnak, akkor abba nem tudok belekötni. Ha valakinek ennyire fontos a tojás és van erre kapacitása, akkor nekem áldásom rá.

2020. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
73%
Vétek vagy nem vétek, attól még emberi fogyasztásra alkalmatlan a tehéntej.
2020. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!