Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért pontoznak itt le mindenk...

Miért pontoznak itt le mindenkit, aki nem bigott vegán/vegetáriánus?

Figyelt kérdés

Akkor is, ha egy teljesen kulturált hozzászólást próbál tenni.

Az egyik alaposan lepontozott hozzászólásomban például arra próbáltam utalni, hogy attól még, hogy egy tápanyagot a szervezet saját maga is elő tud azt állítani, még nem biztos, hogy mindig mindenkinél elegendő mennyiségben is állítja elő.

Vagyis önmagában azzal még nem lehet 100%-osan kipipálni egy tápanyagot, hogy nem esszenciálisnak van kategorizálva.

Ilyenek például a kolin, az inozitol, a kreatin, a karnitin, a karnozin, a taurin, a feltételesen esszenciális aminosavak vagy a foszfolipidek.

Vagy ott van az Omega-3 zsírsavak kérdése, melyet a szervezet előállítani nem képes. Ennek 3 formája van, a DHA, az EPA és az ALA. A szárazföldi növényekben szinte kizárólag a gyengén hasznosuló ALA található meg. Bizonyos genetikai rendellenességek esetén szinte egyáltalán nem tud megvalósulni az ALA -> DHA, EPA konverzió.

A DHA-nak és az EPA-nak egyetlen vegán forrása az alga, amit így minden vegánnak be kellene építeni az étrendjébe. Hasonlóan, ahogy a mindenevőknek is kötelező lenne rendszeresen halat (vagy algát) fogyasztania.



2020. febr. 22. 07:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 A kérdező kommentje:

Én amúgy személy szerint szeretem a vegán ételeket, de azért szoktam halat, bizonyos tejtermékeket fogyasztani. Egyszerűen azért, mert nem tudom semmi mással pótolni bizonyos jótékony hatásukat.

Pl. semmi sem teszi rendbe úgy az emésztésemet, mint a kefir.

2020. febr. 22. 07:14
 2/79 anonim ***** válasza:
18%
Mert ez senkit nem érdekel. Vannak olyan csoportok facebookon, meg itt esetleg!!! a tudományok témakörben, ahol ezzel vagánykodhatsz, de a gyakori nem az. Ennyi.
2020. febr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 A kérdező kommentje:

#2: Ez most vagánykodás, hogy felhívom a figyelmet bizonyos dolgokra?


Azzal, hogy elirányítasz a Tudomány rovatba, gyakorlatilag azt mondod, hogy az étrendi kérdések tulajdonképpen úgy működnek, mint egy vallás. (Merthogy a tudományos háttér itt nem nagyon érdekel senkit, állításod szerint.)

2020. febr. 22. 07:20
 4/79 A kérdező kommentje:

A fordítottját is szoktam látni, csak hogy ne legyek igazságtalan. Mindenevőket érdeklő kérdéshez leírja valaki, hogy neki bejön a szejtán és lepontozzák 20 %-ra.

Nem tudom miért kell ezt csinálni, de nagyon gyerekes...

2020. febr. 22. 07:28
 5/79 anonim ***** válasza:
21%

Azért zavaró sokaknak, mert aki komolyan vegán, az eleve tisztában van/utána néz a táplálkozási háttérnek, aki meg csak divatból kezd bele, az úgyis hamar abbahagyja.

Emellett eléggé okoskodónak tünsz az itt leírtak alapján, és ez sok embert kifejezetten irritál.


Mindettöl függetlenül meg hiába magyarázod el, hogy nem lehet vegán módon élni - mert a sok szöveg mögött ez áll -, ennek ellenére rengeteg ember él így, egészségesek és igen sok nagyon idös korig minden egészeségügyi károsodás nélkül megvan.

Vannak közel 100 éves vegánok, vannak testépítök, akik 30-40-50 éve vegánok, és semmi bajuk.


Az utolsó két mondatod meg kifejezetten naygképü szöveg, a vegánok többsége böven el van alga nélkül, és a mindenevöknek sem kötelezö halat enni.

(Ha ez a két kitételed igaz lenne, akkor Középeurópa már régen kihalt volna, mert sem az algaevés sem a tengeti halak fogyasztása nem volt gyakorlat ezelött kb 50 évig. Ennek ellenére a többség egészséges (volt), szóval ez tényleg nem igaz állítás)

2020. febr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
54%
Az anyatej az vegán?
2020. febr. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 A kérdező kommentje:

"Az utolsó két mondatod meg kifejezetten naygképü szöveg, a vegánok többsége böven el van alga nélkül, és a mindenevöknek sem kötelezö halat enni.


(Ha ez a két kitételed igaz lenne, akkor Középeurópa már régen kihalt volna, mert sem az algaevés sem a tengeti halak fogyasztása nem volt gyakorlat ezelött kb 50 évig. Ennek ellenére a többség egészséges (volt), szóval ez tényleg nem igaz állítás)"


Azt nem állítottam, hogy meghal valaki halolajak nélkül. Csak azt, hogy akinek nem megy végbe megfelelő arányban az ALA átalakulása DHA vagy EPA zsírsavakká (és férfiaknál tipikusan ez jóval kevésbé hatékony, mint nőknél), az nem tudja kihozni magából a maximumot pl. agyi teljesítőképességben.

Az algát/halat enni azért célszerű, mert nem tudhatod, hogy nálad ez hogy működik, ezért jobb biztosra menni.


Amúgy az nem bizonyíték, hogy vannak vegán testépítők, mivel iszonyatosan különbözünk egymástól anyagcserében. Vannak emberek, akik anyagcserezavaraik miatt nagy mennyiségű húsfogyasztás mellett sem lesznek képesek izomkolosszusok lenni.


Mindenkinek a saját maga igényei szerint kellene élnie. Bizonyos emberek sokkal jobban érzik magukat, amióta nem esznek húst. Más ember igényli a húst.


De azt nem lehet kijelenti, hogy a vegán étrend mindenkinek egyformán megfelelő lenne.

2020. febr. 22. 07:45
 8/79 anonim ***** válasza:
64%
6 amikor ezzel kapcsolatban kiírzam kérdést, ott is elkezdtek anyázni. Olyanok mint egy szekta. Ha valaki valamit nem tud, vagy más elveket követ azt megtorolják.
2020. febr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 A kérdező kommentje:
Aztán persze lehet, hogy eljutunk oda, hogy lesz mindenkinek megfelelő vegán alternatíva. A műhúskutatás is ígéretes. A világűrbe sem fogunk magunkkal vinni csirkéket. Csak még nem tartunk itt jelenleg.
2020. febr. 22. 07:47
 10/79 anonim ***** válasza:
39%

"Az anyatej az vegán?"


IGEN, az vegán!

AKi ilyen kérdést tesz fel, annak fogalma sincs arról, mit jelent a VEGÁN fogalom, vagy kifejezetten provokálni akar!

2020. febr. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!