Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem bírok vega lenni, hiába...

Nem bírok vega lenni, hiába szeretnék?

Figyelt kérdés

Már kB 1 éve foglalkoztat a gondolat, hogy áttérjek a vegetáriánus étrendre (később a vegánra), de egyszerűen nem bírom egy hónapnál tovább. Pedig figyelek a tápanyag bevitelre. Leginkább környezet és állatvédelmi okokból szeretnék az lenni, persze az egészség sem elhanyaholható. Az eszemmel tudom, hogy ez nem jó, mégsem undorodom meg tőle, hiába nézek vágóhídi videókat, tudom rossz ember vagyok, de nem igazán érintenek meg. A leghosszabb idő hús nélkül kB 1 hónap.

Valaki volt már úgy?



2020. ápr. 30. 20:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Minek erőlteted ennyire?

Majd ha megy magától vega leszel.

2020. ápr. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
74%

Oszt minek erőlteted?

Sem környezetvédelmi, sem állatvédelmi szempontból nem számít, hogy fogyasztasz-e ritkán húst és egyéb állati eredetű terméket.

Ha védeni akarod az állatokat és a környezetet, akkor fogyassz csak ritkán húst, pl hetente egyszer vagy csak vendégségben.

A teljes vegánságnak meg semmi értelme sincs, az csak elvakult hívőknek való, akik egy lépésre vannak az ökoterroristáktól.

2020. ápr. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Noblesse Oblige ***** válasza:
75%

Akkor ne legyél vega. Ennyi.

Én sem tudnék az lenni, de én tökéletesen elvagyok hús nélkül 1-1 napokat. Egyszerűen nem kívánom. Másrészt nemcsak a nagyüzemi húsárú létezik. Beszerezheted tartóktól is háztájit. Mi is élünk ezzel. Igazán én nem tudok azzal a gondolattal azonosulni, hogy az állattartás rossz lenne. Inkább a minőséget kifogásolom, ahogy azt tesszük.


Szöval szerintem nem csak az abszolút vegánság útja létezik a problémára. Én a vásárlásaimmal mindig "szavazok" arra mire van igényem, azt fogják az üzletek beszerezni, ami fogy. Úgyhogy a vásárlásom tudatos mindig és azt veszem meg ami az elveimmel is egyezzik. Pl. Szabadtartású állattól származó tojást veszek, nem a ketrecest.

2020. ápr. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

Már azzal is segítesz a kornyezetednek, ha nem minden nap eszel húst, csak heti pl 2-3x ..

Mi totál hus evok vagyunk, arra figyelek hogy ne legyen minden nap húsos ebed, de teljesen nem mondunk le róla.

2020. ápr. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%

Én azt szoktam mondani kezdő vegetáriánusoknak, hogyha esznek húst egyszer, akkor ne mondják azt, hogy innentől akkor most megint húsevő vagyok. Hanem utána legyenek megint vegetáriánusok, "mintha mi se történt volna".

Amikor én átálltam vegánra, néha nagyon megkívántam a húst, és volt, hogy vettem is, rántott csirkemellet, egy harapás és így, tényleg, de tényleg erre vágytam? tök kiábrándító volt,és szépen a sajttal is így voltam, hogy háát, inkább maradok a vegán sajtnál. Egyszerűen leszokik a szervezet róla.

Nehéz, mert a hús amúgy nem hasonlít a vágóhídi videókra, le van tisztítva, szép rózsaszín csirkemell, csak egy termék, a csomagolásán is mosolyog a kiscsirke. Az agyunk így van beállítva, elhiszi.

A másik fontos, hogy meg kell tanulnod főzni, ha változatosan eszel, könnyebb lesz, ajánlom Steiner Kristóf könyveit.

Én a tejszínhabbal vagyok amúgy így, amúgy kb teljesen vegán vagyok, hát tudom, hogy azért nagyon sokat szenvedett az állat, mégis néhány havonta autopilot módban eszem a tejszínhabot.

Még nem jutottam el a fejlődésnek arra a szintjére, hogy ehhez elég erős legyek. De az időszakok mindig hosszabbak közte

2020. ápr. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudsz magadra húzni egy divatos címkét. Na és akkor mi van?


Ettől még rengeteg mindent tehetsz az állatokért, a környezetedért. Pl.

- kevesebb hús fogyasztása

- nem tömegtermelt hús fogyasztása (nézz szét helyben tart-e valaki kapirgálós csirkét, biomangalicát stb.)

- növényi alternatívák használata (még ha nem is tudod elhagyni teljesen az állati eredetű termékeket)

- helyi termékek vásárlása (üzemanyag szempontjából nem mindegy, hogy Spanyolországból hozzák a koktélparadicsomot vagy a szomszéd faluból)

- egyszer használatos dolgok kerülése, újrahasznosítás

- bio, vegán termékek használata (pl. sampon)

- ha olyan helyzetben vagy hogy termelj magadnak dolgokat: agrobiodiverzitás


Egy percig se érezd magad szarul, ha valamelyik aspektus kevésbé jól vagy abszolút nem megy. A lényeg, hogy teszel valamit.

2020. máj. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%

Ne keseredj el.

Már azzal is sokat teszel, ha csökkented a húsfogyasztást, mondjuk heti 3 étkezésre.

Én sem vagyok sem vegán se semmi, a vágóhidas videók sem hatnak meg, de ez nem azt jelenti, hogy ne olvasnék pl vegán recepteket, blogokat. Én környezetvédelmi szempontok miatt igyekszem jobban nyitni a növényi alapú ételek felé. Szerintem már az is nagy lépés, ha szívesen, örömmel és gyakran eszel hüvelyeseket, akár húsételek helyett.

2020. máj. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túl kategórikusan vagy radikálisan hozzáállni ehhez. Azt új könyvében Horváth Balázs környezetmérnök és ökológus (A beteg bolygó) leírta, hogy nem lát más utat az étkezés szempontjából, mint az általános vegetarianizmust, ha túl akarunk élni. Ökológiát hallgatok magam is és létezik a "nettó primer produkció" fogalma e téren, ami szemlélteti, miért lesz erre szükség. A húsfogyasztás csökkentése már egy jó irány errefelé. Ha heti egyszer-kétszer eszel húst, az nem a világ vége. Minél több oldalról igyekezni kell visszafogni magunkat, bár hozzáteszem, tudósok konszenzusra jutottak abban, hogy az ökológiai katasztrófa már nehezen elkerülhető (sokan vagyunk, sok állatot tenyésztünk, rengeteg autót és egyéb szemetet gyártunk). Azért hajrá!
2020. máj. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Én azt vallom a szervezetem jelez mikor mit szeretne. Mikor akar gyümölcsöt, caokit, húst stb. Én nem vagyok vega de nagyon kevés húst eszek. Csirkemell és annyi. Nálam ez nem döntés kérdése volt gyerekkorom óta nem kívánom és nem is hiányzik. Se szalámi, se szalonna se karaj semmi. A te szervezeted igényli fogadd el
2020. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem értelmetlen a tested "igényeit" figyelni ilyen szempontból. Ebben az esetben a gyerekek csokin, a fiatalok nagy része meg mondjuk energiaitalon, esetleg cigarettan élne.
2020. máj. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!