Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért jó a vega/vegáknak...

Miért jó a vega/vegáknak húshoz hasonlitó ételeket enni?

Figyelt kérdés

Ha akarnak húst enni, miért nem esznek, állatok miatt stb oké. De ha ránéz egy növényi húsra vagy szejtánra, vagy virslire, és meg is eszi, nem kapja el a undor?

Miért örülnek meg Facebook csoportokba a vegák vegánok, jaj abba a boltba lehet kapni húsnak kinéző ételt....

Álszentség



2020. márc. 4. 00:44
1 2 3
 1/24 Béla211 ***** válasza:
90%

Azért mert sokan nem azért mondanak le a hús fogyasztásáról ,mert nem szeretnék a hús ízét vagy állagát.

Hanem ennek sok oka lehet. Valaki az állatok védelme miatt valaki vallási okokból. Van aki egészség ügyi problémák miatt. És ott van még a környezetvédelmi szem pontok. Vegáknak és a vegetáriánusoknak sokkal kisebb az ökológiai lábnyomuk mint a hús evőknek. Amúgy is sok húst fogyasztunk átlagosan egy héten.

Amúgy meg a legtöbb virslinek ami nem vega annak sincs sok köze a húshoz:D

Aminek igen azt rendesen meg is kell fizetni.

2020. márc. 4. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonymousreview60 ***** válasza:
71%

A vegáknak semmi miatt, a húsevésről leszokni akaró mindenevőknek jó.

A nagy húsfogyasztás megterhelő a természetnek. Ez tény . Sok ember szeretne emiatt/más miatt részben egészben leszokni a húdevésről. De ott az érzet. Édesen szeretem a kávét, na de a cukor? Nahát, ott van az aszpartám, a sztívia stb.

2020. márc. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%

Azért nem eszünk húst, mert sajnáljuk az állatokat. Szó sincs arról, hogy az összes vega utalja a virslit meg a többi húsos kaját.

Egy szója virsliért nem kellett senkinek meghalnia, remélem érted a különbséget.

Persze vannak vegak, veganok, akik nem is szeretik és undorodnak a pótlóktól.

2020. márc. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%

#3: egy szója virsliért nem kell meghalnia senkinek?

Tehát csak azok az állatok számítanak, amiket levágnak a húsukért?

Azok a vadon élők nem, amiket halomban leölnek, csak hogy a kiirtott erdők helyére szójaültetvény kerülhessen?


Az ő életük miért nem ér annyit? Bocs, de ez álszentség!


Én például eszek húst. De szóját nem, ahogy a pálmaolajat is pont emiatt zárom ki az életemből.


Számomra a vadon élő állatvilág kincs. A haszonállat meg tenyészthető

2020. márc. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Béla211 ***** válasza:
70%

Az a baj hogy nézd meg az állatok takarmányozását szóját is adnak nekik főleg a nem szabadban tartott állatoknál.Meg más gabona féléket más féléket.20 kiló gabona féle kell 1kilogram marha hús elő állításához. Amiket meg szabadban tartanak azoknak meg legelő kell. És ezért is irtják az erdőket. pl: Brazíliában.

Ezért lenne fontos csökkenteni a megevett hús mennyiséget nem minden nap húst enni ez egészség ügyi szempontból sem elhanyagolható.

Meg arra oda figyelni ,hogy ételt nem dobunk ki és megfontoltan vásárolunk. Rengeteg étel megy a kukába sajnos.

Pl a száraz kenyér...

2020. márc. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Béla211 ***** válasza:
37%

Igen a pálma olaj sajnos nagy gond. Nem kötekedni akarok de ha tényleg ki akarod zárni az életedből a fogyasztását akkor chipszek egy jelentős részénél azt használják. 7 days bake rollsnál is pálma olajat használnak.

Meg láttam olyan pirított földimogyorót meg hántolt piritot napraforgó magot amihez szintén pálma olaj került.

2020. márc. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

1. Miért kapná el az undor? Azért nem kellett meghalnia állatnak.


2. Nem konkrétan a húshoz hasonló étel jó, de kell a hús helyett valami tartalmasabb, texturált dolog az ételekbe. Nekem például a bolognai spagetti ehetetlen úgy, hogy simán kihagyom a húst, és üres paradicsomszószos spagettit eszek... de ha morzsolok a szószba tofut, akkor úgy finom és tartalmas. Ízre pedig továbbra is bolognai, amit szeretek.


3. Én például azért nem eszek húst, mert utálom az ízét és az állagát. A növény alapú pótlékoknak más az íze és az állaga, szerintem milliószor jobb, mint az "igazi". Miért ne cserélnék le egy szerintem rossz dolgot egy szerintem jobb dologra?


4. Ha nem szeretek bármilyen hozzávalót, de megtetszik egy fogás amiben alapból van, akkor kihagyom és opcionálisan pótolom valamivel. Ez annyira evidens, nem is értem ez miért kérdés pár embernek. SOHA nem volt olyan, hogy készítettél vagy rendeltél egy ételt, de egy hozzávalót kihagytál belőle, ami eredetileg lett volna benne? Esetleg lecseréltél egy összetevőt valami másra? Soha, egyszer se volt ilyen életedben?

2020. márc. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
26%

# 1/ Az a "virsli", amiről te beszélsz, az NEM virsli! Már nem is szabad úgy hívni. mindenféle álszent rudacska, és hasonló néven árulják.


De vajon miért is próbálod úgy előadni, mintha az lenne az átlagos...????


85%-os hústartalmú a normális virsli, normális ember csak ilyet vesz.

2020. márc. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%

A vegánok/vegák nem ehetnek húst vagy elvi vagy egészegügyi okokból. (Az teljesen lényegtelen, hogy miért, nekik nem megengedett valamilyen ok miatt)

A cukorbetegek nem ehetnek cukrot, illetve szénhidrátokat, és megint mindegy, miért.


A cukorbetegek ennek ellenére esznek csokit, lekvárt, stb, ami elvileg cukros élelmiszer lenne, ök mégis helyettesítik "mücukorral".


A vega/vegán emberek meg a húsféléket helyettesítik növényi utánzattal.


Abba most ne akarjon senki belekötni, hogy akik nem esznek húst, azok - legtöbbször - önként mondanak le róla (de pl a húsevök többsége sem ennek kutyát, cicát, mert az nem "ennivaló" állat - és ez már logikailag azonos azzal, hogy semmiféle állatot nem esznek érzelmi okokból), számukra ugyanolyan mértékben nem ehetö, mint a cukorbetegnek a cukor.


Természetesen tudom, nem teljesen azonos a két téma, de abban teljes mértékben megegyeznek, hogy egy számukra nem ehetö élelmiszert megpróbálnak mással helyettesíteni.


Azt meg sem említem, hogy igen sok ember van, aki nem ehet húst/állati terméket, mert az állati fehérjétöl egészségügyi problémái vannak.

2020. márc. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Hát nem győztetek meg, én undorodom a hústól és nem epekedek utána, hisz nem hiába mondtam le róla. Mondhatunk itt elkölcsöket meg stb, de közben az ösztönünk vezérel?? miért őrül meg egy növényi húsért, virslit azért emeltem ki mert undorító, hiába növényi attól a húsra hasonlit, és miközben eszem a búsra gondolok, és tényleg hasonló az állaga. És aki vegánnak mondja magát de közben húspótlókat eszik az igen is álszentség, Meg lehet enni mással is, pl tofu ami nem néz ki húsnak.
2020. márc. 4. 13:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!