Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mondanatok olyan ételeket,...

Mondanatok olyan ételeket, amikre egy vegetáriánusnak (nem vegán) feltétlenül szüksége van?

Figyelt kérdés

Viszont a húst egy ideje nem kivánom, így ugy vagyok vele, hogy nem fogom hányingerrel magamba tuszkolni a hust, ha tényleg nincs hozzá étvágyam.

De biztosra szeretnék menni, hogy nem lesz hiánybetegsegem.

-szedek multivitamint (nem naponta, de olyan 2-3 naponta)

Amiket eszek:

-sok tojast/tejtermeket

-sok huvelyes, bab, lencse, csicseriborso

-sok zoldseg: paradicsom, repa, uborka, salata, spenot, zoldbab, paprika, cukkini, padlizsan, hagyma, kaposzta, kel, sutotok, borso (legtobbszor ezeket)

-sok gyumolcs (narancs, eper, alma, banan, ananasz stb)

-sokszor keszitek zabkasat, vagy zabpalacsintat, zabsutit

-teljes kiorlesu kenyer

-teszta, quinoa, kuszkusz, koles, rizs (hangulattol fuggoen)

-avokado majdnem minden nap


Kb ezeket eszem. Azt meg kell emlitenem, hogy olyan 2-3 hetente egyszer eszek valamilyen husos etelt.

Ez mennyire jo? Tanacsok miben valtoztassak?



Elore is koszonom!


2020. máj. 3. 18:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg elfelejtettem: - joghurt, sajt, turo
2020. máj. 3. 18:06
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A vastartalmú dolgok kellenek legfőképp, ez pl. a lencse. Szerintem a felsoroltak alapján nem lesz hiánybetegséged. A vas az nagyon fontos viszont. Az avocado is jó vasforrás tudtommal, és nagyon gazdag a jó zsírokban, ez tuti befutó. Szerintem jól tolod. (Vegetáriánus ill. kényszervegán vagyok laktózérzékenység miatt, 10 éve kb, vagy több is, eddig ebből fakadó gondom sose volt és én aljábban étkezek, mint te.)
2020. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!:)
2020. máj. 3. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak alapján kiegyensúlyozottan és változatosan táplálkozol, így nem fog problémát okozni, ha elhagyod a húst. A felsorolásból egyedül az olajos magok kategóriáját hagytad ki. A változatos táplálkozáshoz ezek is fontosak, hiszen megtalálhatók bennük különféle növényi zsiradékok természetes formában, vitaminok, ásványi anyagok. Csak a teljesség kedvéért említem, mivel a felsorolásod alapján ezek nélkül sem szenvednél hiányt semmiben. A vas, D3 és B12 vitaminok bevitelére különösen figyelj, de ezekből sajnos sok mindenevő is hiányt szenved.


Ha aggódsz a hiánybetegségek miatt, várj fél évet miután elhagytad a húst, majd menj el egy labor vizsgálatra. Így kiderül, ha esetleg valamilyen tápanyag hiányzik a szervezetedből.

2020. máj. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem etelekben, hanem tapanyagokban erdemes gondolkozni. Itt van miert:


https://www.youtube.com/watch?v=KZfF-QxTCSc

2020. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!