Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Terhesen vegetáriánusnak...

Terhesen vegetáriánusnak lenni? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Vegetáriánus vagyok, amit a családom igen nehezen fogadott el, mert féltenek attól, hogy nem egészséges. Kicsit tartok tőle, mi lenne, ha terhes lennék, biztos mondanák, hogy megvonom a babától a fontos tápanyagokat stb. és egy kicsit én is félek ettől. De nem bírnám megenni a húst, sosem szerettem, még amikor nem voltam vega, akkor is csak a csirkemellet és a rántott "lapos" húst ettem meg, a többitől öklendeztem, undorodtam. Még nem mostanában fogok gyereket vállalni, de ha oda kerül a sor, akkor szeretnék neki mindent megadni, és persze a családdal sem szeretnék veszekedéseket. Milyen megoldást javasolnátok? Tejterméket és tojást eszem.

2016. máj. 27. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
Az sem biztos, hogy vegaként sikerül terhesnek lenned. Csak ártasz vele a szervezetednek. A családodnak van igaza.
2016. máj. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Elöször is ha gyereket akarsz vállalni, akkor várd meg, amíg annyira felnött leszel, hoyg nem a szüleid véleménye a legfontsabb az életedben, mert éretlen gyereknek nem szabad gyereket világra hoznia.


Másodszor, lehetséges vegetáriánusként is egészségesen élni és egészséges gyereket szülni, ha fogyasztasz állati fehérjéket is, márpedig a tejtermékek meg a tojás tartalmazza ezeket is.

Megfelelö étrend mellett semmi bajod sem lesz, sem neked, sem a gyereknek.


De ezt a mostani családod ugyanúgy nem fogja elfogadni, mint ahogy most sem fogadja el a jelenlegi életmódodat. Azonban akkorra remélhetöleg leválsz a szüleidröl és a párod lesz az új családod. Ha ö elfogadja a vegetáriánus életmódot, akkor rendben, ha nem, akkor úgysem lesz tartós kapcsolat belöle, akkor ne szülj gyereket.

2016. máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

2 kiválóan egészséges, gyönyörű kislányom született úgy, hogy vegetáriánus, majdhogynem vegán vagyok (tojást, sajtot, vajat eszek, semmi más tejterméket nem). Sőt, kapaszkodjatok meg, a gyerekek sem esznek ilyesmit otthon (ha kérnek, kapnak nagyszülőknél pl.) - és minden vizsgálaton tökéletes a vérképük, jelentősen kevesebbet betegek, mint a kortársaik.


A WHO álláspontja szerint semmi gond a vegetáriánus, vegán terhességekkel, ugyanúgy oda kell figyelni, mint minden más terhességnél, de ha a vizsgálatokon az értékeid rendben vannak, nincs ok az aggodalomra.


Azokra a szocializmusban nevelkedett emberekre ne hallgass, akik szerint a hús létfontosságú, hiszen régóta tény, hogy nem hogy nem létfontosságú, de kifejezetten káros is.


Konkrétan milyen megoldásokat vársz? Az orvos fel fog világosítani, hogy a terhesség során mely vitaminok, nyomelemek, ásványi anyagok a legfontosabbak, mennyi az a fehérjebevitel, ami ideális. Vegánként a B12-t pótolnod kell majd, és a sok vasat tartalmazó növényekre érdemes lesz ráhasalnod, illetve hüvelyesekre, tofura vagy tempeh-re fehérje szempontjából - ezen kívül semmi különösebb nehézségre nem kellene számítanod. Fontosak az omega zsírsavak, de vegánként ezzel nem lesz gond- elsődleges forrásai az olajos magvak illetve hidegen préselt olajak.


A folsav miatt érdemes mind vegán, mind mindenevő étrenden terhesvitamint szedni.

2016. máj. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
BOcs, félreolvastam, azt hittem hogy nem eszel tojást és tejterméket, tehát vegán vagy. Így kérlek ignoráld a válaszom vegánokra vonatkozó részét. Késő van már :)
2016. máj. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%
Ha szervezeted hiányolni fogja a húst, jelezni fog, kívánni fogod csak, figyelj magadra. Ha így lesz, ne állj ellen. Ha nem, hallgass a 3-asra.
2016. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
A folsavat és a B-vitaminokat mindenképpen eleget kell "szerezned", mert ezek hiánya fejlődési rendellenességet okoz. De vannak növények, amikben megtalálhatók, csak erre figyelni kell, vagy ha nem akarsz állandóan olyat enni, amiben van, akkor erre vannak a terhesvitaminok - táplálék kiegészítők. Szóval gond nélkül meg lehet oldani, csak oda kell figyelni, és egészségesen táplálkozni. Vannak emberek, akik képesek lennének mondjuk mindennap krumplis tésztát enni, és semmi mást nem, na hát szerintem nem kell mondanom ez mekkora probléma...
2016. máj. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ovo-lakto vega vagy, semmi bajod nincs a hús hiányától, nem értem a problémát. Csak akkor lesz bajod, ha rosszul eszel, de ez hús mellett is így van. Vegánként, főleg speckó, korlátozott étrendű vegánként más lenne, de sok tápanyagdús állati termék mellett...? A tojásban szinte minden megvan, pár dolog nem, de mást is eszel.


Sokkal rosszabb lenne, ha feleslegesen magadba erőltetnéd a húst. Én szeretem a jó húst és jó ételnek is tartom, de pl. heti egyszeri húsevéstől extrém irritált lennék (sosem bírtam ilyen gyakran), amivel többet ártanék, mintha kihagyom a húst, amivel, ugye, pont semennyit, ügyelek a tápanyagbevitelemre, talán kicsit túlságosan is. Várandósan különösen utánaolvasnék, mert nem vagyok vitaminszedő típus, de extrém esetben még azt sem tartom az ördögtől valónak... ;)

2016. máj. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
84%
A hús fehérjetartalma magas, amit a szervezeted átalakít aminosavakká, abból pedig újra felépíti a saját fehérjéit, a gyümölcsök, zöldségek eleve aminosavakból állnak, amit azonnal át tud alakítani magas minőségű fehérjévé. Mínél egészségesebben, és természetesebben eszel, annyival könnyebb, és fájdalommentes lesz a szülés is. Soha, de soha nem hallottam olyat, hogy valaki nem evett húst, és egyből degeneráltnak született volna a gyereke, honnan szedtek ilyen baromságokat? Vagy az jobb ha telezabálod magad? a hús teher a szervezetnek, a legtovább marad az emésztőtraktusban, biztos jó ötlet azt enni szülés elött..
2016. máj. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
meg nem a tápanyagbevitelre kell folyton feleslegesen figyelni, és az ördögöt festeni a falra, hanem a közérzetedre. Ha afrikában éhező nők képesek 10 gyereket kipotyogtatni, akkor?
2016. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

Azért utolsó, nekünk errefelé nem mindegy, hogy a gyermekünk rosszul fejlődik-e, s mi terhesen betegek leszünk-e, mert a kicsi elvonja a tápanyagokat, s nekünk nem marad elég. Gondolom, nekik sem mindegy ez, csak a szegények nem tudnak mit tenni.

Nyilván fontos a helyes táplálkozás, mindig, de várandósan különösen.

2016. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!