Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a véleményetek a vegán...

Mi a véleményetek a vegán keto étrendről?

Figyelt kérdés

A vegán étrend alapjáraton ugya magas ch és alacsony zsírtartalmú étrend. Ennek egy kicsit extra-változata, a vegán keto, amikor ugye kihadjuk a ch-források nagy részét a diétából.

Személy szerint ezt egy csodás dolognak tartom, mivel alapjáraton alacsony ch-tartalmú étkezést követek, és az egyik legnagyobb fenntartásom a vegán életmóddal kapcsolatban az volt, hogy egy csomó tésztát és krumplit fogyasztanak!

Szìvesen követnék azonban egy jobban plant-based alapú táplálkozást, mivel tisztában vagyok a húsfogyasztás környezeti vonatkozásaival.

Van valakinek tapasztalata ezzel a dologgal kapcsolatban? Ti vegánok, hogyan esztek kevesebb szénhidrátot, miközben mégis jóllaktok, puffadás nélkül?



2020. jún. 9. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Elöször is a vegán étrend NEM magas ch-alacsony zsírtartalom, hanem álalti termékmentes étrend, a fehérje-ch-zsír arány meg nem különbözik a hagyományos mindenevö étrendétöl.

A vegán étrendben NEM tésztát meg krumplit fogyasztanak, legfeljebb azok, akiknek fogalma sincs a témáról.

Az egyetlen különbség, hogy a fehérjék kizárólag növényi eredetüek lehetnel, ahogy az összes többi élelmiszer is.

A vegán étrend ellenben föleg zöldségfélékre alapul, ezért semmi probléma a makrókkal.

A zöldségek laktatóak, ezért nincs gond a jóllakással sem, az ételeket meg rendesen meg kell rágni, akkor rendesen emészthetöek is.

Puffadást akkor okoznak, ha csak nyelik az ételt, és nem rágnak alaposan.


Szóval mielött elkezdesz ilyen ötletekkel foglalkozni, mint vegán ketogén étrend, elöször annak kellene utánanézni, mit eszik egy vegán, nem pedig ostobaságokat gondolni.

2020. jún. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sunshinedoll ***** válasza:
81%

Nem minden vegán fogyaszt sok tésztát meg krumplit. Én pl mindegyiket hetente/kéthetente max 1-szer szoktam.

A puffadás változó, én pl a gombát meg karfiolt nem bírom, nagyon fáj tőle a gyomrom és szinte mindig felpuffadok tőle és egész nap rosszul vagyok. De van, aki meg a babtól puffad fel vagy a kukoricától, ki kell tapasztalni.

Nyilván nehezebb a keto diétát tartani vegánként, mintha az ember húst enne meg pár szem zöldséget. Szerintem az egyik legjobban megszorító étrend az a vegán ketogén étrend, viszont nem lehetetlen. Húgom pl. vegán keto diétát csinál, nem is tudatosan kezdte, inkább abból kifolyólag, h gluténézékeny, így pl a magas CH tartalmú ételek nagy része alapból kiesik nála.


Zöldséget kell enni, meg hüvelyeseket, a rizst meg krumplit meg magas keményítőtartalmú ételeket visszafogni.

2020. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Utolsó,a hüvelyesek meg a zöldségek nagy része tele van ch-val,hogy lehetne ketózni hüvelyesekkel ?? Nem csak a krumpliban meg a rizsben van arányaiban sok szénhidrát ..

Kérdező : a vegán keto nagyrészt a magvakra épít ,viszont a "kevesebb" szénhidrát,meg a ketogén diéta nagyon nem ugyanaz. A ketogén diétánál,extrém alacsony a ch bevitel,vagy nulla ,a zsírokra és a fehérjékre épít , emiatt a zöldségek nagyrésze teljesen kiesik (nem mind) ,a hüvelyesek ,rizs,tészta,krumpli ,egyéb gabonák szintén kiesnek .

2020. jún. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!