Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek a 80 10 10...

Mi a véleményetek a 80 10 10 nyers vegán étrendről?

Figyelt kérdés
Próbáltátok már?
2018. ápr. 27. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Az a véleményem, hogy csak magaddal tolsz ki, ha vegánkodsz. Értem én, hogy ez a trendi, de a szervezetnek KELL az állati eredetű tápanyag.
2018. ápr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2%

Plusz azt a szerencsétlen csirkét/malacot ugyanúgy megölik ha te nem veszed meg. Max a hipermarket szemetesében köt ki.


És igen a hús KELL a szervezetednek.

Nemrég olvastam egy cikket egy amerikai kiscsajról, aki elkezdett vegánkodni, aztán majdnem meghalt D-vitanin hiányban.

2018. ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Hús természetesen nem kell és egy jó vegán étrend pompásan megfelel a legtöbb ember szervezetének.

A nyersvegán étrend is OK, úgy tudom, de itt már nem árt odafigyelni. Sok gyümölccsel pedig főleg.


A 80/10/10 elosztás, nyers vagy sem, nekem annyira nem szimpatikus, de nem azt mondom, hogy rossz, mert bizonyosan vannak emberek, akiknek egészséges, ha jól csinálják. Én rosszul lennék rajta napokon belül (nincs efféle egészségügyi problémám), de ez másokat nem kell, hogy érdekeljen, csak nehogy azt állítsák, hogy mindenki virul rajta.

A százalékozást amúgysem szeretem, az elég hibás is tud lenni. Vigyük be a nekünk megfelelő fehérjét és a minimum zsírt, a többivel már sakkozhatunk ideoda. Ha marad 80% szénhidrátra, a szükséges tápanyagokat bevisszük s az adott embernek ez jólesik, OK.

2018. ápr. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

,,Hús természetesen nem kell"


Viszont neked egy szakember sürgősen kell.


,,és egy jó vegán étrend pompásan megfelel a legtöbb ember szervezetének"


Igen, úgy egy-két napra lehet (néha célszerű is) ilyen kis ,,böjtöt" tartani, de hosszútávon nem normális dolog.

2018. ápr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Az egyik legjobb felosztás, ami teljesen megfelel a szervezetünk tápanyagszükségletének.


Aki szerint állati tápanyag "kell" az árulja már el mi, és ne merje azt mondani, hogy B12, amit egy talajbaktérium termel, és az állati termékekben csak azért van meg, mert injekciózzák őket, mivel a földből a növényvédőszerek kiírtották a B12-t termelő baktériumot, és még a legeltetett állatok ellátása sem megfelelő.

Az ember pedig természetes körülmények között forrásvízből (azt mára ugye szűrjük, vegyszerezzük, tisztítjuk), ill. mosatlan gyümölcsből, zöldségből jutott hozzá, de ez is kiesik nyilvánvaló okokból.


A fejlett országok népességének 20-30%-a B12 hiányos, úgy, hogy csak 1-2%-a vegán, úgyhogy ezt a témát ne kezdjük el ha lehet.


Természetes úton mind vegán, mind mindenevő úton biztosított LENNE a B12 bevitel, de az iparnak köszönhetően egyik úton sem az.

2018. ápr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó válaszoló:


állati tápanyag kellHET mert lehet hogy van plyan alapanyag ami csak állati ételben van és még nem fedezték fel.


Nem biztos hogy így van persze, de azért őseink talán nem véletlenül inkorporálták étrendjükbe az állati ételeket.

2018. ápr. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!