Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ma olvastam a pegán étrendről:...

Ma olvastam a pegán étrendről: vegán és paleolit étrend elegye. Valaki kipróbálta már? Vélemények?

Figyelt kérdés

Kevés infót találtam a neten. Én vegán életmódot csináltam két hónapig idén, de utána megkívántam a csirkehúst és a tojást is,utána el is múlt az az érdekes hús kívánása ahogy ettem belőle. Pár éve a peleolit étrendet is csináltam 3 hónapig, ott meg a sok hús nem tetszett. Glutén és tejmentes diéta kell mindenképp nekem, mert nem bírja egyiket sem a gyomrom. Emlős állatot nem eszek több mint fél éve, mert sajnálom őket. Viszont csirkét eszek, arra a szervezetemnek igénye van.

Ahogy olvastam a cikket erről a pegán étrendről kb. magamra ismertem, most is így étkezek,csak nem tudtam, hogy van ilyen étrend is kitalálva.

Valaki van ilyen cipőben mint én?



2016. nov. 10. 13:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
A vegán étrend úgy ahogy van egy nagy hülyeség. A szevzetenek szüksége van állati eredetű fehérjére. Az egy dolog,hogy húst nem eszik valaki,de se tojást,se tejterméket,se más állati eredetű élemiszert ... Miből áll ez a pegán értend, hizsen a vaegán minden "állatit"elutasít, paleolit pedig éppen,hogy nem. Hogy lehet ezt ötvözni?
2016. nov. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

nem azért írtam ki a kérdést, hogy bármelyik étrendet követő embert megsértsek. Ezek a saját tapasztalataim, ami nekem jó, másnak nem biztos és fordítva.


[link]


itt lehet róla olvasni,röviden: 75% vegán étrend meg kevés organikus hús. Ami nálam azt jelenti, hogy délután 5ig vegán kajákat eszek amiket imádok, de ha meló után hazamegyek akkor heti kétszer-háromszor csirkét ill. tojás tartalmú kajákat eszek. Azóta amióta így eszek sokkal jobban vagyok.

De nem találtam még magyarokat akik így esznek.

2016. nov. 10. 13:24
 3/16 anonim ***** válasza:
26%
Köszi,hogy leírtad! Ez nem rossz!
2016. nov. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Szerintem is nagyon jó, mert a két étrend legjavát ötvözi. Rengeteg gyümit, zöldséget eszek, van, hogy eszembe se jut enni húst, de nincs úgymond megtiltva és amikor érzem, hogy a szervezetemnek kell egy kis hús akkor eszek, vagy tojást eszek.

Nekem ez bevált, a bőröm is kitisztult-mondjuk az valószínű a tejallergia miatt is, hogy már nem iszok tejet-termékeket nem fogyasztok. Helyette szója és magtejeket iszok és azóta nincsenek emésztési bajaim sem.

De jó lenni találni olyan emberkéket akik hasonló cipőben vannak.

2016. nov. 10. 13:37
 5/16 anonim ***** válasza:
21%
A szójával vigyázz! Ösztrogén hatása van és növelheti bizonyos dagantok (emlőrák) kialakulását. Jobb a rizstej, kókusztej, mandulatej.
2016. nov. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ritkán iszok szójatejet, a tofut meg nem szeretem alapba. pedig próbáltam többféleképpen elkészíteni de uh nem jön be.
2016. nov. 10. 14:33
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

#1: "A vegán étrend úgy ahogy van egy nagy hülyeség. A szevzetenek szüksége van állati eredetű fehérjére. Az egy dolog,hogy húst nem eszik valaki,de se tojást,se tejterméket,se más állati eredetű élemiszert"


Ehhez jó lenne valamilyen bizonyíték felmutatása, ugyanis a jelenlegi tudományos konszenzussal szembemegy. Hogy idézzek az ADA-tól:


"It is the position of the American Dietetic Association that appropriately planned vegetarian diets, including total vegetarian or vegan diets, are healthful, nutritionally adequate, and may provide health benefits in the prevention and treatment of certain diseases. Well-planned vegetarian diets are appropriate for individuals during all stages of the life cycle, including pregnancy, lactation, infancy, childhood, and adolescence, and for athletes.

(...)

Plant protein can meet protein requirements when a variety of plant foods is consumed and energy needs are met. Research indicates that an assortment of plant foods eaten over the course of a day can provide all essential amino acids and ensure adequate nitrogen retention and use in healthy adults; thus, complementary proteins do not need to be consumed at the same meal."

(Craig WJ, Mangels AR; American Dietetic Association, "Position of the American Dietetic Association: vegetarian diets.", J Am Diet Assoc. 2009 Jul;109(7):1266-82.)

2016. nov. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7-esnek: én tisztában vagyok vele, hogy a vegetáriánus-vegán étrend sok embernek megfelel, De-én magam nem éreztem jól magam. Tiszteletben tartom a vegyes és a vegán étrenden élőket is. Ez a kérdés nem a vegánok megbántására íródott, az egyes kommentelő sztem nem értette, hogy én miért írtam ki a kérdést. Nekem ez az étrend bejött, csak nem tudok erről senkivel beszélni.
2016. nov. 10. 15:09
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

Ja, akkor ez még csak nem is vega...

Nos, amit írtál, az szimpatikus s te tapasztalod is, hogy bevált neked. Ha mindent beviszel, amit kell s ez eme étrenden nem nehéz, akkor egészségedre :)


Amúgy paleo vegánok is vannak, eleve a nyersvegánok majdnem paleóznak, biztos van köztük, aki azt is teszi, legalábbis valamelyik paleo verziót nézve. Durvább kombinációkat is ismerek, bár elég merész húzás a vegán étrendből kihagyni a gabonákat és a hüvelyeseket, én nem tenném.


Miért ettél sok húst paleóban? Én paleóztam egy ideig, de nem nagyon ettem húst, nem kötelező s én nem szeretek húst enni minden hónapban. Az állati fehérjék jobbjai elég csereszabatosak.


Én azzal szimpatizáltam, bár sose próbáltam ki s erre okaim vannak, hogy az ebédem szénhidrátszegény vegán, a vacsorám durván szénhidrátszegény és tojásos... Akkor ez is pegán lett volna?

Most néha (ha elfogy a tojás) növényi napom van, de általában nem, ez nekem teljesen jó. Jól érzem magam így is, úgy is, de változatosságot s másfajta szabadságot ad, hogy kétféle stílus van.

2016. nov. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

A szója hüvelyes, nem paleo s nem is olyan jó a híre (az erjesztett nem GMO szójákat kivéve, nem mintha értenék a témához, csak leírom, amit olvastam), mint pl. a zöldborsónak, amivel a világon semmi baj nincs, csak a paleo kiönti a vízzel együtt a gyereket is... Sok magát paleósnak valló eszi is.

Pusztán a hüvelyesekben sem látok problémát, csak túl szénhidrátosak nekem és sokak nehezen is emésztik őket, már a száraz hüvelyeseket.

2016. nov. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!