Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért raknak a chipsekbe (és...

Miért raknak a chipsekbe (és egyebekbe) tejet vagy tejport?

Figyelt kérdés

Egyszer valahol olvastam, hogy több bacon-ös ízesítésű chips is vegán terméknek számít, mert csak folyékony füst van bennük.

Ezen elcsodálkoztam, utána megnézegettem pár chips összetevőit a boltban.

Tényleg alig van 1-2 aminek köze lenne a szalonnához, viszont ami még inkább fura volt nekem, hogy tejszármazék viszont a túlnyomó többségben van. (A legtöbbet a tejszármazék választja csak el attól, hogy vegán legyen.)

Én egyébként fogyasztok tejet, szóval nekem nem jelent problémát, de nem igazán tudom értelmezni. Miért kell egy hagymás ízű chipsbe tejpor? Miért kell egy paprikás ízű chipsbe feldolgozott tejföl? Vagy miért kell bármilyen chipsbe laktóz? Még a sima sós chipsre is rá van írva, hogy tejet tartalmaz. Nekem ez olyan fura.

Mi keresnivalója a tejnek egy chipsben? Mire jó? Miért rakják bele?


2020. jún. 24. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Finomabb lesz tőle.

Ilyen alapon felsorolhatnád minek kell bele izfokozó stb.

Házilag csinálhatod magadnak csakhogy az izfokózók nélkül nem lesz olyan csak burgonyával meg sóval olajban sütve...

2020. jún. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Hát ez az, a másik fajta boltiban meg nincs. :)

Pl ha paprikás chipseket nézzük, a Chio-ban van tejszármazék, a Pringles-ben nincs. Utóbbi se kevésbé bolti vagy kevésbé márkás.

2020. jún. 24. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Az árát is nézted?

Errefelé a Chio fele annyiba kerül mint a Pringles.

Általában igaz hogy meglehet oldani finomat vega módon is de az költségesebb, és nem mindenki akarja kifizetni.

2020. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

A pringles nyugati márka, ahol arányaiban több a tejallergiás és a vegán.


Magyarországon a tejipar nagyon aktív, olcsó a tejpor, ezért mindenbe beleteszik.

Amerikában ilyen a kukorica liszt és a kukorica szirup, olcsó és mindenben ott van.


Illetve a nyugati chipsek között több a savanykás ízű, pl ecetes-sós, rák koktél, savanyú unborkás, hagymás amibe fel se merül az édeskés-tejes ízvilág.

2020. jún. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!