Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Személyiségileg miben különböz...

Személyiségileg miben különböznek a vegánok és a vegetáriánusok?

Figyelt kérdés

2020. jún. 30. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
a vegánok három percenként mondják hogy vegánok, a vegetáriánusok öt percig is kibírják
2020. jún. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

A vegánok olyan mint a crossfit-es szekta, nem bírják ki, hogy

1. ne mondják ki már a bemutatkozáskor, hogy vegánok

2. ne fikáznának állandóan mindenkit akik nem vegánok


A vegetáriánusok szerintem sokkal szelídebb fajta, velük nekem semmilyen rossz tapasztalatom nem volt eddig.

2020. jún. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem minden vega és vegán érez késztetést arra, hogy egyfolytában másokat traktáljon az étkezési (tudom, a veganizmus nem csak az ételekről szól) szokásaival.


A legtöbb vega vagy azért döntött a hús elhagyása mellett, mert nem szereti azt vagy azért, mert sajnálja az állatokat. Most azokról nem beszélnék külön, akik egészségügyi okokból élnek így. Akik az etikai oldalt nézik, általában később vegánok is lesznek, az első csoport pedig senkit nem fog ba szogatni azért, mert húst eszik, mert azon sem akadsz ki, ha valaki szereti a paradicsomot, míg te utálod.


A vegánok többnyire a vágóhídi állatok sajnálata miatt azok. Mint már említettem, nem mindenki térít, de meg kell jegyeznem, hogy sokszor a húsevők is piszkálják a növényi étrenden lévőket a fehérjével és a húsleves levével, azzal, hogy mennyire értelmetlen az egész, amit csinálnak. Aki a vegánok közül agresszív, az vagy azért az, mert idegesíti, hogy mások nem tudják, amit ő (hogy hogy kerül az asztalra az állati eredetű étel) vagy simán csak menőnek, egyedinek érzi magát az étrendjétől, életstílusától.

2020. jún. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha a vegetáriánusok az iszlamisták, akkor a vegánok maga az ISIS.

/ez csak egy hasonlat/

Egy sima vegetáriánus nem kattog folyton azon, hogy vajon mi minden tartalmaz nyomokban állati eredetű dolgokat, mivel csak húst nem eszik. A vegán akarva akaratlan folyton olyanokon kattog, hogy vajon az a zselé a sütemény tetején állati eredetű zselatinnal vagy növényi eredetű pektinnel készült-e. Ez csak egy példa volt, de jól szemlélteti, hogy míg egy vegetáriánushoz lehet alkalmazkodni, addig egy vegánhoz nem, mivel ahhoz a környezetének is abból kellene álljon az élete, hogy mi minden nem vegán. Pont emiatt sokkal inkább szektásodnak, és saját közösségükön belül találnak többnyire barátokat, akiknek szintén ez teszi ki az egész életüket. Ezzel szemben egy vegetáriánus képes teljes értékű életet élni, és a társadalom teljes értékű tagjának lenni, mivel nem úgy viselkedik, mint egy krónikus beteg.

2020. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Rodi91 ***** válasza:
78%

Ezek a vegánok akikről az előző hozzászólok írnak,azok olyanok,mint a magamutogató melegek...


Közben meg a vegánok és a melegek közül is több az olyan, akiről nem is tudod, és amíg nem aktuális a téma,addig nem is fogsztudni róla, mert nem kérkedik vele.

2020. jún. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Semmiben nem különböznek. Esetleg annyiban hogy a vegánsághoz kell a legnagyobb önfegyelem mert nagyon meg kell nézni mit esznek. Amúgy ugyanolyan emberek mint a húsevők.
2020. jún. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sunshinedoll ***** válasza:
17%
Semmiben, a vegánok és a vegetáriánus mindegyik teljesen totálisan egyforma, és a mindenevők meg a húszabálók az egyedi hópihék.
2020. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
14%
a vegánság szerintem teljesen természetellenes, az elfajzott világunk egyik hisztériája. aki ezt követi az természetellenes és hisztérikus. de nincs vele baj, amíg "otthon" vegánkodik, csak ne térítsen.
2020. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vegansophie ***** válasza:
57%

Én is az vagyok és én nem szoktam ezzel felvágni és nem szidom azokat akik

nem azok de nem értek velük egyet és logikus érvekkel támasztjuk alá az

álláspontunkat de lehetnek kivételek. Azt vettem észre hogy a vegetáriánusok

kicsit gyakrabban választják ezt egészségügyi vagy vallási okból de azon

kívül nincs sok különbség.

2020. júl. 4. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Vegansophie ***** válasza:
62%
Ez nem biztos hogy így van viszont azt észrevettem hogy akik követik a zero waste mozgalmat azok közt sok vegán van
2020. júl. 4. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!