Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szójából milyen ételeket...

Szójából milyen ételeket lehetne készíteni ami hasonló egyes húsételekhez?

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy szója brassói egész finom belőle meg a fasírt is.

Ti mit szoktatok szójagranulátumból főzni,már ha szoktatok?


2020. júl. 9. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Rakott ételek, töltött paprika, bolognai. Ezekhez granulátum kell, nem kocka. Én nem szerettem a húst, de ezek az ételek tetszenek
2020. júl. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Ha vega vagy, miért ragaszkodsz a húshoz hasonlósághoz?
2020. júl. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Mert általában nem arról szól, hogy nem szeretik az ízét, hanem arról, hogy nem szeretnék, hogy állatok haljanak meg miattuk
2020. júl. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát az íze qrvára nem olyan, mint a húsé....


Max. a fűszerezése (hagyma, só, bors,paprika , stb.) - de az meg nem maga az alapanyagíz.

2020. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Itt inkább a textúra a lényeg. Egyébként megfelelő fűszerezéssel meglepően hasonló íz érhető el
2020. júl. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Én majdnem elhánytam magam, mikor az iskolai menzán a pörköltbe belekevertek szójakockát.
2020. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Oké, de a kérdezőnek tetszett az íze, így megpróbál mást is csinálni belőle
2020. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.Egyébként a 3 as válaszoló mondja jól. Én etikai okokból lettem vegetáriánus és bevallom nagyon szerettem a húst.De ahogy felnőttem és belegondoltam abba,hogy ezért állatokat gyilkolnak meg úgy döntöttem,hogy lemondok róla.Nem vitt rá a lelkiismeret,hogy húst egyek.

Viszont néha hiányoznak a húsból készült ételek. Vegán például nem hiszem,hogy tudnék lenni mert a tojást és a tejet is nagyon szeretem és azokról nem tudnék lemondani akármennyire is hallom azt a vegán ismerőseimtől,hogy az sem etikus ha ezeket eszem.Sokat agyalok,hogyan tudnék a húsételekhez hasonló vegetáriánus kajákat csinálni de tudom,hogy ugyanolyan sosem lesz mint az eredeti. :)

2020. júl. 9. 21:59
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Bár még nem próbáltam, de akik igen, azok azt mondják, nagyon hasonlít a Lidl-ben kapható darálthús-helyettesítő az eredetire. Ha jól emlékszem, borsófehérjéből készül és nagyon drága :D de szerintem egy próbát megér. Egyébként sokáig én is azt hittem, hogy nem tudnék vegán lenni, de láttam egy dokumentumfilmet, ami után nem akartam többé ilyeneket enni. Én nagyjából másfél éve váltottam, a tojás egyáltalán nem hiányzik, a tejtermékekre pedig szuper alternatívák vannak (Violife sajt, Dr. Oetked tejföl, különböző joghurtok és növényi tejek)
2020. júl. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

Darált hús helyett használom, amikor nem elérhető jobb alternatíva. Azokba az ételekbe, amikbe hagyományosan darált hús kellene: spagetti, rakott ételek, stb.


Hozzá tenném, hogy a szójánál sok jobb és táplálóbb étel van ezek helyettesítésére. Pl. gomba, apro szemű lencse, szejtán, durvára őrölt olajos magvak, nagyon apróra vágott vagy darált keményebb zöldségek, pl. répa. Ha érdekesebb textúrát szeretnél, akkor ezeket keverheted is. A szója önmagában nagyon hamar unalmassá válik, még ha ízesíted is.

2020. júl. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!