Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok mivel akadályozzátok...

Vegánok mivel akadályozzátok meg a kálcium, vas, b12, cink hiányt?

Figyelt kérdés

2020. júl. 21. 12:43
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
25%
A frissen préselt céklalé nem valami jó ízü, de a vérszegénység ellen tökeletes. A dm-ben és a MÜLLER-ben is lehet PET-dobozban kapni, ezek kis citromlével vannak ízesítve, én rendszeresen iszom minden nap egy kicsit, kb 1 dl-t.
2020. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
2020. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
A céklelé remek folsav forrás de vas pótlására alkalmatlan mivel a benne lévő oxálsav megakadályozza a felszívódását.
2020. júl. 28. 16:25
 24/33 anonim ***** válasza:
77%
Nagyobb mennyisegu vas van az osszes zold szinu novenyben, mint spenot, brokkoli, zoldhagyma, rukkola, stb... Illetve a huvelyesekben, bar azokbol nem olyan jol szivodik fel a bennuk levo fitin miatt. Ezenkivul a melaszban van sok vas, olasjos magvakban is talalhato valamennyi, pl asszem a makban, szezammagban sok van. A novenyi eredetu vas felszivodasat segiti a c-vitamin, vagy magas c-vitamin tartalmu elelmiszer. Ha egy zold sali utan menyomsz 1-2 narancsot, vagy paprikat teszel bele (hirtelen ezek a peldak jutottak eszembe a c-vitaminra, de amit jolesik) akkor jobban fel fog szivodni. C vitamin felszivodasat nemcsak a fitin gatolja, arra vigyazz, h zold tea, fekete tea, szoval a teacserjebol keszult tea fogyasztasa gatolja a novenyi eredetu vas felszivodasat, ilyeneket ovatosan igyal! B12t szedek, igyekszem valtozatosan enni, 2 evig voltam vegan, most vegetarianus vagyok.
2020. júl. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim válasza:
41%
A vegán életmód lényegesen jobb a sima vegetáriánusnál, mert nem fogyasztunk semmilyen tejterméket sem és ez nagyon fontos, mert a sajtok is rengeteg galibát okozhatnak és sajnos nem egészséges táplálék, mint ahogy a tojást sem szabad egyben fogyasztani a sárgáját a fehérjével, csakis elkülönítve és a közte lévő emészthetetlen réteget mindenképpen el kell távolítani. Az egészség megőrzése szempontjából fontos hogy mit mivel eszel és mikor. Az ételtársítások betartása nagyon fontos az emésztés és felszívódás szempontjából, hogy ne erjedjen a gyomorban az elfogyasztott táplálék, hanem minél kevesebb ideig tartózkodjon ott és minél gyorsabban szívódjon fel a szervezet számára értékes tápanyag. Emellett igyekezz minél több és különböző színű gyümölcsöt és zöldséget fogyasztani (természetesen nem egyszerre, mert a gyümölcs a zöldséggel (sem!!) keverhető egy étkezésen belül. A szója szintén nem egészséges táplálék, rossz hatással van a szívre, ezért csak nagyon mérsékelten ajánlott a fogyasztása, a hüvelyesek pedig inkább téli táplálékaink, mert magas a fűtőértékük, nyáron inkább könnyebb ételek fogyasztása ajánlott. Zöldség (természetesen csakis nyersen) minden fő étkezéshez fontos kiegészítő, mert segíti az emésztést és fontos alkotórészekkel bír a szervezetünk számára. Az sem nagy baj, ha foglalkozol a vércsoport szerinti táplálkozás irodalmával, mert ott is találsz érdekes dolgokat, ami fontos lehet számodra a táplálkozást illetően. A babból készült ételek fogyasztását illetően érdemes megjegyezni, hogy sokaknak azért okoz gondot az emésztése, mert ugyanolyan mértékben tartalmaz fehérjét mint szénhidrátot - ami ugye emésztés szempontjából alaphelyzetből gondot jelent - és a szervezet nehezebben emészti. Ezért ha babot eszünk, nem szabad mellé sem szénhidrátot (kenyér, rizs, krumpli stb) sem fehérje tartalmú ételt fogyasztani, csakis nyers zöldséget, ami segíti az emésztést. Végül de nem utolsó sorban fő étkezés után gyümölcsöt fogyasztani szigorúan TILOS! További jó egészséget kívánok!
2020. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes és hosszú beszámolót. Szóját amúgy nem eszem mert nagyon puffaszt és babot meg lencsét ia emiatt ritkán. Pedig azok egeszségesek lennének. Tejtermékek nélkül nem tudnám elképzelni az életem. Jól hangzik hogy a babhoz egyek nyers zöldséget de a tejfölös babfőzelék a vagy leves a finom :) paprikával bab az milyen már :) igyekszik az ember de mindent nem lehet tökéletesen csinálni :)
2020. júl. 29. 15:58
 27/33 anonim ***** válasza:
34%
Az ásványvizet javaslom.
2020. aug. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Köszi abban sok vitamin van és rendkívül környezetbarát a pet palack. Én meg a csapvizet javaslom neked!
2020. aug. 26. 08:44
 29/33 anonim ***** válasza:
Emberséget ajánlom neked. Tudom, nehezen fogyasztható számodra és a gyomrod szorul össze, amikor kicsit emberként kéne viselkedned... De hatásos.
2020. szept. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Köszi de 1 év után végre helyrejött a vérszegénységem hála a liposzómás vas szirupnak és sikerült tökéletes vérképet produkalnom még a koleszterinemet is le diétáztam :) úgy hogy most már oszthatom az életmód tanácsokat :) utálom biogabit.
2020. szept. 13. 18:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!