Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok/Vegánok! A hús...

Vegetáriánusok/Vegánok! A hús (és tejtermékek) elhagyása után nem lett aknés a bőrötök?

Figyelt kérdés
Olvastam olyanokat hogy fehérjekicsapódás, illetve cinkhiány miatt ez előfordulhat. Valaki tapasztalt ilyet?

2013. márc. 18. 13:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem. Miért lett volna hiányom? Ettem én mindenféle egyéb dolgot a legszigorúbb korszakaimban is...

Jelenleg a tejterméket nagyritkán egy pici sajt, a húsokat olykor pár haldarabka vagy vadraguleves jelenti, évi szinten pár kiló a kettő összesen, úgyhogy elhanyagolható, de tojást, olajos magvakat, zöldséget, gyümölcsöt, csírákat eszem (ja, lisztet és cukrot nem :)). Tegnap és ma olvastam egy könyvet a szükséges tápanyagokról, ásványi anyagokról, vitaminokról, ezzel a táplálkozással nem lehet gond és nem is tapasztalok semmi problémát.

2013. márc. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
shiNIN! Köszi a választ, de ezek szerint te nem vagy vegetáriánus/vegán, ha ritkán is de eszel húst, tejterméket. Ergo, a kérdésem nem neked hanem azoknak szól, akik egyáltalán nem esznek húst.
2013. márc. 18. 13:30
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi a vicc? Az, hogy amíg fogyasztottam húst, tele volt pattanással a fejem. 12 éve, hogy abbahagytam, és azóta ha 1 kijön fél évente, akkor sokat mondok. Egyébként a bőröm is sokkal kevésbé zsíros azóta.


A tejtermékeket nem hagytam el, azokat változatlanul fogyasztom.

2013. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Leírnád légyszi azt is, hogy hány évesen hagytál fel a húsevéssel, és kb. mennyi idő múlva múlva jött helyre a bőröd (hány éves voltál akkor)? Köszi! :)
2013. márc. 18. 13:44
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia, semmiféle "kicsapódás-becsapódás" nem történt nálam (ill. nálunk, merthogy a gyerekeim és a férjem is vega). Hiányállapot sem léphet fel, max. ha húsevő vagy. A vegetáriánus étkezés teljesértékű, a magvak-zöldségek-gyümölcsök tartalmaznak mindent amire szüksége van a szervezetednek. Olvass utána. Eleinte én is tele voltam kétségekkel, ezért rengeteget olvastam a témával kapcsolatban. Mi tojást és tejtermékeket is fogyasztunk, húspótló dolgokat nem, a gyerekeim jól teljesítenek az iskolában, súly- és egészségügyi problémáink abszolút nincsenek.
2013. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
13 évesen, ekkor még havonta kozmetikushoz jártam arckezelésre. 1-2 éven belül helyreállt, és nem a kamaszkor elmúlta miatt, mert ugye 15 évesen még tombolnak a hormonok (nekem a mellem is csak ilyen idősen kezdett el nőni, ebből is biztosan látszik).
2013. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Amúgy Kérdező mire vagy kíváncsi? Aknés lett a bőröd miután abbahagytad a húsevést és úgy gondolod, hogy bárminemű kicsapódás állhat a háttérben?
2013. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nekem is kb. 13 évesen kezdődtek a bőrproblémák, 17 éves korom óta vagyok vegetáriánus, és pár hete vegán, tehát tejterméket és tojást sem eszek. (Amúgy is laktóz intoleranciám van.) A bőröm sajnos nem jött helyre a vegi életmódtól, de most legalább megnyugodtam hogy nem a húsevés mellőzése a probléma forrása.

Köszönöm a válaszokat!:)

2013. márc. 18. 13:53
 9/16 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy jelenleg 20 vagyok.
2013. márc. 18. 13:56
 10/16 anonim ***** válasza:
A hús elhagyása nem okoz problémákat. Esetleg méregtelenít a szervezeted.... Nem írtad hány éves vagy.
2013. márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!