Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok mivel akadályozzátok...

Vegánok mivel akadályozzátok meg a kálcium, vas, b12, cink hiányt?

Figyelt kérdés

2020. júl. 21. 12:43
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Miért utálod? A lexikális tudása még a munkatársait is elképeszti időről időre, hát még a laikusokat, egyébként a rádió e-mentes rovatának legelején elmondta ő is és Bali is, hogy nem kell minden egyes tanácsát mindenkinek megfogadnia aki változtatni szeretne, mindössze azt ami mindenkinek az egyedi élethelyzetébe beilleszthető és nem okoz további bonyodalmakat és csak azt ami jól is esik természetesen :)
2020. szept. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:
sok hülyeséget hallottam már a szájából.
2020. szept. 14. 19:18
 33/33 anonim ***** válasza:

Kálcium: Olyan növényi tejet fogyasztok, ami kálciummal dúsított. Tofuban sok kálcium van. Magokból szezám, mák, tökmag, chia mag, de a szezámmagból vegyél bioboltokban olyat ami hántolatlan, durván több benne a kálcium. Zöldségek közül a bok choiban/pak choyban van a legtöbb, és ebből szívódik fel a legjobban. Narancsban, fügében is van jelentősebb mennyiségű.


Vas: hüvelyesek közül nagyon ajánlom a vöröslencsét, legkevésbé puffaszt. A krumplit én már sosem hámozom meg, mert így sokkal több benne a vas.


Cinkre most így hirtelen nem tudok példát mondani.


B12 a legkönnyebb, azt szopogatós tablettával szedem.


Nagyon ajánlom a cronometer nemvű alkalmazást, én ezt használom, mindent bleírok amit megettem, ebből jöttem rá, hogy én is nagyon kevés kálciumot, e-vitamint fogyasztok, az e-vitamin hiány miatt a hajam is elkezdett hullani.


Sajnos azt kell hogy mondjam, aki vegán, nagyon meg kell dolgoznia, hogy ne alakuljon ki vitaminhiány. Az elején én is annyi instrukciót hallottam, egyél változatosan, és minden rendben lesz. Sajnos hosszú távon ez a tanács nem működik. Nem ehetsz azt amit megkívánsz, igenis tervezni kell, és ismerni a dolgokat, nem könnyű. Nem akarom feladni ezt az életmódot, mert nagyon szeretem, de pontosan látom a nehézségeket.

2021. júl. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!