Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel lehet jól lakni egy...

Mivel lehet jól lakni egy vegának?

Figyelt kérdés
Jól szoktak lakni mivel?

2020. aug. 7. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Zöldségfélék, körítések, gabonák, hüvelyesek - meg ha vega vagy, akkor tejtermékek, tojás is szóbajöhet.


Egyébként nem értem a kérdésed lényegét, miért lenne nagyobb probléma jóllakni egy vegának, mint egy mindenevönek????

2020. aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azért mertén zöld

ségtől nem lakok jól ,egy jó marhapörkölttől pennével savanyúval jól lakok,vagy ti már hozzászoktatok hozzá lehet?

2020. aug. 7. 15:40
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Elöször is nem vagyok vega, de egész életemben a zöldségfélék meg a körítések azok, amikkel jóllaktam, a hús csak "mellékesen" ott van, mint plusz íz, de nem az a lényeg.

A marhapörölt-tészta-savanyúság meg eleve igencsak értéktelen kaja, egyenes út az elhízás, agyvérzés, szívinfarktus felé.

Ha valaki ennyire egyoldalúan étkezik, akkor nem csoda, ha nem tud túllátni a pörköltes tányér szélén!

2020. aug. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Simán, pl paprikás krumpli. (Hús nélkül, jól megfűszerezve.) Vagy érhetsz egy nagy tál babfőzeléket. Vagy bármilyen főzeléket, a lényeg a jó erős fűszerezés.
2020. aug. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
27%
Egy jó zöldre panírozott rántott hústól
2020. aug. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sunshinedoll ***** válasza:
79%

Egy krumplistésztától is jól laknál, az is vega. Zsírtól meg szénhidráttól függ inkább, sokkal kevésbé a hústól, ami főleg fehérje.

Ha nem laksz jól zöldséggel, akkor vagy nem eszel eleget, vagy kevés olajat, zsírt (de ugye az állati) eszel vele.


Másrészt pedig nyilván a megszokástól is függ. Ha ahhoz vagy szokva, hogy rendszeresen eszel marhapörköltet nokedlivel, akkor egy csirkemell-saláta kombótól is éhesnek éreznéd magad.

2020. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Egyszerű zöldségekkel én sem lakok jól, de a növényi étrend nemcsak párolt zöldségből és salátából áll. A hüvelyesekkel es
2020. aug. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Véletlenül elküldtem. A hüvelyesekkel és olajos magvakkal készült ételek laktatóak és tápanyagban gazdagok. Könnyebben érzed a kellemes jóllakottságot, ha sokféle összetevőt használsz és erősebben fűszerezel. Ha nem vagy vegán, fogyassz tojást és sajtokat, mert ezek szintén eltelítenek. Próbálj ki többféle ízvilágot.


Ezen kívül a jóllakottság részben agyban dől el. Ha úgy gondolod, hogy csak a marhapörkölt telít el, akkor tényleg hiányérzeted lesz. Ezen segíthet, ha egy ideig monitorozod, hogy mit eszel. Telefonos alkalmazásokkal figyelheted, hogy milyen tápanyagokat és mennyi kalóriát vittél be. Ha látod, hogy a szervezeted semmiben nem szenved hiányt, könnyebben jön a teltség érzés is.

Megszokás kérdése is, hiszen a szervezeted ahhoz igazodik, amit megszokott. Ha gyakran kell nehéz, zsíros, rostban szegény táplálékot lebontania, akkor igyekszik ehhez alkalmazkodni. Ettől még ez nem feltétlenül egészséges, és nem tesz jót, ha ezeket túlzásba viszed.

2020. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendicsek köszi,mindenkinek.
2020. aug. 8. 17:31
 10/10 anonim válasza:
0%
Nincsmit :) 5-os voltam
2020. aug. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!