Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Megengedhetem a 14 éves...

Megengedhetem a 14 éves lányomnak, hogy vegán legyen?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy csak egy hóbort, nem tudom. Én nem értek ehhez, egyedülálló apaként nevelem. Ha nincs neki egészségügyi kockázata, akkor áldásom adom rá.
2020. aug. 25. 14:34
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem jól csinálják, akkor van egészségügyi kockázata. Egy fejlődő szervezetnél meg még inkább fontos odafigyelni az étkezésre, egészségre. Úgy engedném meg, ha együtt elmegyünk táplálkozási tanácsadóhoz, dietetikushoz. Nem valami netes guruhoz, hanem igazihoz. És majd ő elmond minden fontos információt, hogy hogyan kell helyesen csinálni.
2020. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
58%

Beszélnék vele, de nem tiltanám.

Ha ezt akarja csinálni hát rajta, de akkor szedni kell táplálék kiegészítőket is, meg nem biztos hogy bírja a szervezete. Ismerek olyat aki vega akart lenni, mert sajnálta az állatokat, de kórházba került. Van aki alkalmatlan erre az életmódra, meg csak úgy a semmiből nem is lehet váltani, pláne meg vegán életmódra. A legtöbb étkezését csinálhatná felőlem vegán módon, de némi húshoz vagy egyéb állati eredetű dologhoz ragaszkodnék amíg fiatal, legalább heti pár alkalommal. Ha nincs baja utána azt csinál amit akar.

De jó ha azt is megérti, hogy hiába nem fogyaszt állati eredetű termékeket attól még azt a tejet legyártják, azt a húst feldolgozzák max egy picivel többet löknek ki. Mert ugye amit a leértékelt termékekből sem tudnak eladni azt szimplán kilökik, de ettől nem termelnek kevesebbet, csak az állat halála hiábavaló. Szóval ami húst esetleg meg is enne annál a pár alkalommal csak annyit csinálna, hogy egy picivel kevesebbet löknek ki és legalább hasznosul.

(Meg úgy se tudni hogy meddig bírja. Minden tiszteletem a vegánok és a vegetáriánusoké. Elég nehéz azért ezt az életmódot tartani, sok lemondással jár. Értem az elveket és tetszenek is, de én is sajnos az vagyok aki 2 napnál többet nem bír ki hús nélkül, én is annyit tudok csak tenni hogy max mérsékeltebben fogyasztom.)

2020. aug. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
31%

En 28 eve nem eszem hust es teljesen egeszseges vagyok.


Ha a lanyod nem akar enni ne eroltesd, lehet h ez csak atmeneti allapot. Idovel elvalik majd. Addig is sok turo, kefir, bab, b vitaminok stb. 🙂

2020. aug. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim válasza:
25%
Igen.
2020. aug. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

Rendben, keresünk fel szakembert. Nem tudom honnan jött ilyen hirtelen ez a dolog. Mint az írtam az elején, lehet hogy csak hóbort, és ha belekerül, ő sem fogja bírni hús nélkül.

Köszönöm.

2020. aug. 25. 15:08
 6/54 anonim ***** válasza:
81%
A többieket azzal egészíteném ki, hogy nem fogja tudni tartani. A suliban nem fog tudni vegán ételeket enni, csomagolnia kell az ételt, suli után pedig főzni. Ezt átvállalod esetleg helyette?
2020. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
95%
5 Biztos ezt tudod te is, de a vegánok nem csak húst nem esznek, hanem semmilyen állati eredetű ételt. Tehát tejtermékeket sem, tojást, mézet sem, állati zsírokat sem fogyasztanak.
2020. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
23%
3-as: Azt írta végán akar lenni, akkor nem ehet túrót meg kefírt. Szerintem igenis van értelme a vegánságnak. Lehet, hogy egy ember nem tesz csodát, de ha összefogunk igenis érhetünk el változásokat. Ha csak vegán éttermekben eszünk, segítjük őket, hogy kiszorítása ám néhány húst is forgalmazó éttermet. Gondoljunk csak bele, manapság mennyi bio farm van. Nem az a fontos, hogy ne öljék meg az állatokat, hanem hogy addig is szép életük legyen. A nagyipari állattartás a probléma.
2020. aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Nem, kedves válaszolók, időm sem volt belegondolni ezekbe. Tényleg nem sok tudásom van erről a térről, nálunk nem voltak vegánok a családban, én meg sosem olvastam ilyenekről. Az esti főzés nálam esélytelen. Persze beszélek vele erről is.
2020. aug. 25. 15:17
 10/54 anonim ***** válasza:
53%
Ennyi erővel növényt se egyen, mert nem egy kutatás bebizonyítja, hogy a növények is éreznek.
2020. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!