Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mondjam neki hogy vegán...

Mondjam neki hogy vegán vagyok? Hogy említsem meg?

Figyelt kérdés
Egy barátom mondta hogy órán a tanár meg 2 gyerek arról beszéltek hogy a vegánok milyen sovány, gyenge emberek, nem normálisak stb. Miközben én évek óta vegán vagyok, és nem is tudnak róla. Megemlítsem majd? Ha igen, hogyan?
2020. szept. 26. 07:46
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem érdemes, mert akik ilyen mértékben elfogultak a vegánokkal (vagy akármilyen más csoporttal) szemben, azokkal úgysem lehet értelmese beszélni.

A te esetedben - mivel feltehetöen normál testalkatod van a kérdésed alapján - garantáltan elkezdik ilyenkor, hogy vagy most ekzdted és még nem látszik rajtad, vagy csak megjátszod a vegánt és titokban eszel állati termékeket, vagy olyan táplálékkiegészítöket fogyasztasz, amik állati eredetüek, de azt nem hiszik el, hogy vegánként normálisan nézel ki, meg normális életet tudsz vezetni.


Ha végignézed a vegán témájú kérdéseket az utóbbi pár hétben, ott mindig ilyesmire megy ki a téma.

2020. szept. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet, csak én vagyok az élő bizonyíték arra a sok hülye állításra amit elmondtak.
2020. szept. 26. 08:06
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Ezek szerint létezik olyan vegán, aki nem mondja el mindenkinek naponta háromszor, hogy ő vegán?😮
2020. szept. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

ma 08:07-es: rengeteg ilyen vegán létezik, csak éppen mivel nem mondják mindenkinek, ezért a sok buta ember csak azokat veszi észre, akik állandóan nagy hangon reklámozzák a témát, a legtöbb esetben igen agreszívan és igen bután.

Én is sok éve vagyok vegán, de pár közeli ismerösön kívül nem igazán tudja senki, és aki tudja, azzal sem vitatkozok vagy nem probálom gyözködni arról, hogy csak ez a jó életmód, mindenkinek joga van úgy élni, ahogy akar.

Ha valaki rákérdez, akkor elmondom az álláspontomat, aztán ha akar, foglalkozik ezzel utána is, ha meg nem, akkor ennyi volt.

Az egyedüli, ami tényleg fel tud idegesíteni, amikor olyanok beszélnek a veganizmusról, akiknek fogalma sincs róla, hülyeségeket állítanak és velem szemben agresszívak, öket azért leállítom, feltéve, hogy vannak olyan értelmi szinten, hogy fel tudják fognia tényeket. Sajnos az elvakult vegán-ellenesek többsége nem üti meg a mértéket, és csak a saját nézeteiket hajtogatják, és nem képesen mást elfogani. Ök azok - mint a kérdésben említett emberek is -, akikkel nem érdemes foglalkozni, mert fanatikusak, nem hajlandóak még csak elgondolkodni sem azon, hogy esetleg nem csak nekik lehet igazuk.


De ma 08:07-es: az az érzésem a visszakérdezésed alapján, hogy te is inkább csak a vegánokat akarod bántani, lejáratni, és azért írtál. Ennek ellenére remélem, kicsit elgondolkozol azon amit írtam.


Ez a megállapításod ugyanis olyan, mint a "mai fiatalok" - mindig az tünik fel másoknak, aki feltünöen, negatívan viselkedik, mégha ez csak a kisebbség is, de a hangjuk annál nagyobb, zavaróbb.

2020. szept. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó, minden szavaddal maximálisan egyetértek.
2020. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%
" 2/5 A kérdező kommentje:Lehet, csak én vagyok az élő bizonyíték arra a sok hülye állításra amit elmondtak." És ugy érzed, hogy ezt most feltétlenül szükséges velük tudatnod? Miért??????
2020. szept. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, reggel volt meg, rosszul fogalmaztam 😆 ugy ertettem en vagyok az ellenpelda, hogy normalisan nezek ki, nem vagyok gyenge stb.
2020. szept. 26. 09:30
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Hagyd. Én ilyenkor csak sóhajtok egyet, nem akarok vitatkozni, sőt, igazából hirdetni sem, hogy vegán vagyok, mert nem tudom, te mit tapasztaltál, de sokszor a mindenevők azok, akik térítenek.


Szóval ne szólj semmit, mert a szemükben csak erősíted a sztereotípiát, miszerint az összes vegás' csak a táplálkozási szokásairól tud beszélni

2020. szept. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez szóba kerül, mondd el, ezzel ismereteket terjesztesz. Nincs rajta szégyellnivaló.
2020. szept. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Mutasd meg nekik ezt a klipet:

https://www.youtube.com/watch?v=SAgWrTDKdLw

2020. szept. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!