Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok honnan szedik be az...

A vegánok honnan szedik be az elegendő D vitamint?

Figyelt kérdés

Napozás nem elég ezt tudjuk... esetleg D vitamin szedés megoldás? Sok D vitamin sajtban, halban, májban van leginkább.

A covid járvány kapcsán felmerült a D vitamin szerepe, már a László kórházban is adják, úgy néz ki covidon túl igen jelentős vitaminról van szó, cukorbetegség megelőzésében is szerepe lehet, immunrendszerre meg azt látják egyre jobban hat, talán jobban mint a c vitamin


2020. okt. 9. 08:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Télen úgyis mindenkinek D-vitamint ajánlott szedni, mert a táplálékkal bevihető mennyiség, az általad felsoroltakat is beleértve kevés. Ez vegánságtól független.
2020. okt. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1. ha valaki sok ilyen terméket esznek akkor elég csak sajnos kevesen eszik ezeket a termékeket
2020. okt. 9. 09:11
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Nyáron elegendő tökéletesen a napfény általi, télen pedig semmit sem ér az általad felsorolt ételekben lévők. Lehet kapni cseppentős kivitelben D-vitamin, napi 12 csepp a nyelv alá és kész.
2020. okt. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

#2, elég sokat kell ahhoz enni. Itt van egy táblázat a 6. oldalon: [link]


De ebben még a régi ajánláshoz mért %-ok szerepelnek, tehát a mai, téli ajánláshoz 1000%-ot vagy 2000%-ot kell elérni. Ahhoz kéne enni napi 100-200 g tojássárgáját (6-10 db, de naponta), vagy 50 g csukamájolajat (az ütős azért), vagy egy bő fél kiló marhamájat.


Én a felsoroltakat mind szeretem, de ekkora mennyiség azért nem jönne össze naponta. Aki meg nagyobb termetű és ennyivel többet eszik, annak D-vitaminből is több kell és így nem éri utol magát.

2020. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

"napi 12 csepp a nyelv alá és kész"

Hát az attól függ, hogy egy csepp mennyi IU-t tartalmaz. Létezik olyan cseppentős is, amivel 2000-t lehet bevinni cseppenként. Azért azzal illik vigyázni, hogy nehogy túltoljuk.

[link]

2020. okt. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Be lehet vinni vitaminnal.
2020. okt. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
És egyébként is vigyázni kell vele. Segíti a kalcium felszívódàsàt, akàr a csontokbol is.
2020. okt. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Én nem vagyok vegán, a felsorolt ételeket is eszem, mégis szedek D-vitamint. Csak kajából nagyon nehéz lenne eleget bevinni.
2020. okt. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Előtte is szedtem D vitamint, meg azóta is hogy nem eszem a felsorolt élelmiszereket. Nem változott semmi.
2020. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
A D-vitamint sem lehet állandóan szedni, mert nem ürül ki, hanem felhalmozódik. Az meg problémát tud okozni. Én nem szedek vitaminokat. Változatosan táplálkozom (mindent eszek!), és mozgok. Kinn a levegőn. Sosem volt vitaminhiányom.
2020. okt. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!