Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok honnan szedik be az...

A vegánok honnan szedik be az elegendő D vitamint?

Figyelt kérdés

Napozás nem elég ezt tudjuk... esetleg D vitamin szedés megoldás? Sok D vitamin sajtban, halban, májban van leginkább.

A covid járvány kapcsán felmerült a D vitamin szerepe, már a László kórházban is adják, úgy néz ki covidon túl igen jelentős vitaminról van szó, cukorbetegség megelőzésében is szerepe lehet, immunrendszerre meg azt látják egyre jobban hat, talán jobban mint a c vitamin


2020. okt. 9. 08:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
09:33 Nyilvan egy példát mondtam, nem azt mondtam, hogy mindből ennyi kell..En ilyet szedek, ebből ennyi kell. Mellesleg nekem közöm sincs a vegánsághoz
2020. okt. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%

Akkor is szedtem régen is, és most is szedek, ha lepontoztok...... Nem értem, ebben mi a nem hasznos????

(9)

2020. okt. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy mondod, elgondolkodtam. Sosem szedtem vitaminokat. Kivéve az A vitamint, amit orvos írt fel egyszer, amikor szem problemáim voltak. Na azt szedtem néhány hétig.


Aztán elég szép kort megértem.

2020. okt. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Sunshinedoll ***** válasza:
89%
Én vegán is vagyok meg napozni se szoktam :D Vegán D vitamin források, de egyébként meg évek óta szedek D-vitamint, pont azért, mert kb. 5 éve nem napozok, állati kaját meg kb 2 hónapja nem eszek csak.
2020. okt. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
D-vitamin tablettákból.Kapni még a Tescoban is.
2020. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
84%
#10: ezért volt sokáig alacsony a hivatalos ajánlás, de hibásan állapították meg a maximumot. Most már rendesen ki van mérve, hogy mennyi D-vitamint lehet folyamatosan szedni úgy, hogy még biztosan ne legyen bajod tőle. Ez 4000 NE (felnőtteknek). Ha nem léped tartósan túl, nem kell félned a felhalmozódástól. És télen élelmiszerekből nem tudod az ajánlott napi mennyiséget (ami alkattól függően 2000-4000 NE felnőtteknek) bevinni.
2020. okt. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem D-vitamint a mindenevőknek is érdemes szedni, mert a táplálékkal nehéz egyenletesen garantálni a megfelelő D-vitamin szintet. Jelenleg nincs napi ajánlás, de általában 2000 NE javasolnak naponta. Ahogy előttem is irták, érdemes nem túl tolni a dolgot, mivel nem is ürül ki és ha túl sokat fogyasztassz belőle a kis csontok kinövéséhez vezethet, ami nagyon fájdalmas és kellemetlen folyamat. Mióta D-vitamint szedek, én egyébként javulást vettem észre az ìnem és fogaim állapotán.
2021. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!