Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Valaki tud küldeni jó vegetari...

Yendurancem kérdése:

Valaki tud küldeni jó vegetariánus reggeli, ebéd, vacsora ötleteket, hogy hogyan kezdte kialakítani az étrendjét, aki vega, mi jelentette számára a nehézséget.?? Üdv:.Yendurancem

Figyelt kérdés

2020. okt. 20. 11:38
A kérdező szavazást indított:
Étrend
Vegetariánus
Vega
Reggeli, ebéd, vacsora
Ki-hogy kezdte
5letelés.
20 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Reggeli: növényi tej+zab+gyümölcsök=zabkása

Ebéd: vöröslencse bolognai

Vacsora: növényi vaj, gabonakolbász, rozsos,zsemle, zöldpaprika, paradicsom

2020. okt. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak vegetáriánusnak kell lennie, és nem ISIS vegánnak, akkor nem olyan nehéz.

Tojás minden elkészítési formájában jó reggeli vagy vacsora. Szendvicsekbe lehet különböző krémsajtokat, körözötteket tenni. Babból és egyéb hüvelyesekből szintén lehet finom pástétomokat készíteni szendvicsekhez.

Reggelire még lehet zabkását, müzlit, gabona pelyheket, édes pékárukat is enni.

Egyszóval a reggeli és vacsora szerintem egyáltalán nem problémás, az ebéd már egy kicsit nehezebb. De ott sokat segít pl a gomba, ha szereti az ember. Akár gomba paprikásként, akár gombafasírtként főzelékekhez, de töltve is jól elkészíthető, sok ételben tudja helyettesíteni a húst.

2020. okt. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Vega ételt egyáltalán nem nagy valami elkészíteni.

Kb. bármit meg tudsz főzni amit eddig szerettél, mi úgy szoktuk hogy:

darált hús helyett morzsolt tofu vagy valami hüvelyes

kolbász, szalámi helyett vega kolbász, vega szalámi

pástétomok: lsd. a darált húsnál

zsír helyett olaj, zselatin helyett pektin, parmezán helyett vega parmezán vagy más sajtféle.

Kb. ennyi.

A szelet húsokat soha nem szerettem, eszem ágában sincs pótolni őket, de szerintem azt is lehet tofuval, szejtánnal.

A gomba és a lencse a legjobb barátaim azóta. :D

2020. okt. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

13:50- waooo

12:48-waooo

Köszönöm nektek, szuperek vagytok.

Úgy tudom nem szabad viszont sok tésztát, vagy zsömlét, kenyeret, mert elhízást okoz.

Amúgy fogyni is lehet, ha vega lesz az ember??

Pluszban a tofu mire jó még? Mennyibe kerül? Milyet éri meg beszerezni?

2020. okt. 20. 14:29
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok


Tészta: hát igen, nem igazán érdemes ezen élni minden nap. :)

De én pl. minden nap eszek zsömlét vagy kenyeret, és nem vagyok elhízva, sőt, kéne még 2-3 kilót felszednem. :D


Vega étrend mint fogyókúra: attól függ. Lehet vegaként is olajos, cukros szénhidrátbombákon élni, és lehet teljes értékű clean eatinget is nyomatni rengeteg zöldséggel. Önmagában attól nem lesz valami fogyókúrás, hogy vega.


Tofu: mi főleg húst szoktunk helyettesíteni vele, összemorzsolva vagy felkockázva, de láttam már rántotta- vagy túróhelyettesítőként is, édességekben, stb. Elég semleges íze van (a natúrnak) úgyhogy változatosan használható. :)

Mi az Aldiban szoktuk venni, az vált be leginkább, őszintén szólva most hirtelen nem tudom, hogy mennyibe kerül. :DDD Nem drága egyébként, párszáz forint.

2020. okt. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Főzhetsz különböző zöldség krémleveseket, akár magukkal a zöldségekkel sűrítve és/vagy önthetsz hozzá tejszínt is.

Főzelékek, feltétnek csinálhatsz fasírtszerűséget zöldségekből, hüvelyesekből (pl. Vöröslencséból vagy sárgaborsóból szoktam legtöbbször, de vannak kész fasírtporok is), de süthetsz ki hozzá tofut is. Mindkettőt lehet csak kevés olajon is vagy van aki sütőben is megoldja olaj nélkül. Én füstölt tofut szoktam venni a lidlben.

Lencsepörkölt.

Ha szóját is eszel, akkor azt használhatod hús helyett, szójagranulátumot darálthús helyett, de szója kocka is van.

Bármilyen köret + grillezett sajtok, tofu, rántott zöldségek/sajtok.

Rakott dolgokat is újra lehet gondolni, akár valami húspótlóval, akár teljesen másképpen.

2020. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A vegetarianizmus egyáltalán nem egyenlő a kiegyensúlyozott táplálkozással, a csipsz plusz cukros kóla kombó például vegán ebéd, ettől még nem éppen ajánlott.
2020. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
Látszik, hogy nem eszel húst, pusztulnak az agysejtjeid. Észre sem vetted, hogy a kulcsszavakat szavazásnak csináltad meg :D
2020. okt. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%

8-as, szívemből szóltál!

Kérdező, meg kéne etetni rendesen az agysejteket, így is őrlángon pislákolnak!

2020. okt. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

#8

#9


Mi van szerintetek a húsban, ami semmi más élelmiszerben nem található meg? :D

2020. okt. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!