Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Olcsó vegetáriánus ételeket...

Olcsó vegetáriánus ételeket tudnátok mondani (Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora)?

Figyelt kérdés
Tudok sokféle vega kaját, csak nem tudom az árakat, az a baj
2014. nov. 12. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Most konkrét ételeket nem írok, csak alapanyagokat, amik jobbára nagyon olcsók:

- rizs s egyéb gabonafélék

- száraz hüvelyesek

- szezonális zöldségek, most pl. a káposzta, de még a zöldpaprika és a karfiol is ilyen némely helyen. télen sok répát, hagymát, zellert, céklát lehet enni... a mirelitekből a spenót, tök elég olcsó...

- zsír. még a kókuszzsír és a vaj is eléggé olcsósítani tudja az étkezést, nagy kalóriatartalma folytán.


Nekem a tojás és az olcsóbb olajos magvak is az árban igen kedvező kategóriába tartoznak, engem remekül laktatnak, sokoldalúan felhasználhatók, tápanyagok terén is jónak tartom őket (a fitátok témájába most nem megyek bele).

Amikor elkezdtem paleózni, nem drágult az étkezésem. Amikor elkezdtem ketogénezni, olcsóbb lett :D Nem árt kitapasztalni, mivel érdemes jóllakni, sok drágább alkatrész volt képes a költségeimet és a kalóriabevitelemet csökkenteni úgy, hogy jobbakat ettem és energikusabb, jóllakottabb lettem.

2014. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Zabkása. Olcsó, laktató.

Idényzöldségek sütve, rántva, tésztába töltve, krémlevesnek...

borsó/gomba, pörkölt, paprikáskrumpli, káposztástészta, paradicsomos káposzta, főzelékek, tésztaételek (pesto, paradicsom, zöldbab, stb)

2014. nov. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Konzervből lehet csinálni lecsót, rá pár db tojást ütni és rizzsel/nokedlival enni.

Fűszeres túróval töltött gombafejek, töltött krumpli, tócsni tejföllel, gombapörkölt rizzsel, zöldborsópörkölt rizzsel, spenótos rakott krumpli, mindenféle zöldség leves, káposzta leves, paradicsomos káposzta tükör tojással, lencsefőzelék főtt tojással, spenót főzelék bundás kenyérrel


Reggeli zabkása, joghurtok, tojás krém kenyérrel, körözöttes kenyér hozzá uborka, rántotta, főtt tojás, mozzarella sajt, sajtos kenyér, fűszeres túrókrém, vajas kenyér uborkával, mézes, lekváros kenyér, tükör tojás kenyérrel, pirítós vajasan

2014. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Krumpli
2015. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!