Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, akik azért kampányolt...

Vegánok, akik azért kampányoltok, hogy ne öljék meg az állatokat, arra gondoltatok már, hogyha valami folytán betiltanák a húst, akkor minden haszonállatot megölnének, mert nem lenne hasznuk?

Figyelt kérdés

2020. nov. 23. 00:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%

Az mondjuk nem feltétlen igaz hogy a tanyák fenntarthatóbbak mint a nagyüzemi állattartás. Emlékszem olvastam róla cikkeket, hogy kevésbé környezetszennyező sok állatot kis zárt helyen tartani, mint a farmon szabadban. Ezért is nem értem, hogy miért keresnek az emberek folyton kiskapukat a húsevéshez, meg falusi tej, tojás stb. Azért ha nem faluban laksz jóval egyszerűbb vegánnak lenni mint "etikus" állati termékeket beszerezni.


Amúgy a kérdésre a válasz: Kérdező, szerinted meddig él egy állat a nagyüzemi állattartásban? A legtöbb max. két évet. Minél fiatalabban ölik le, annál puhább a húsa. Csak a tejet adó tehenek és a tojó tyúkok élnek tovább de ők is jóval az átlagos élettartamuknál korábban halnak meg. Tehát ha holnap meghalna az összes haszonállat, akkor is csak nagyrészt olyan állatok halnának meg akiket mi emberek is két éven belül megöltünk volna. Viszont cserébe nem születik több akiket még évtizedekig kínozhatnánk.

2020. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
#11 te vagy az elsö aki a kerdésre valaszolt. Köszönöm. Van benne igazság. Ment a pipa
2020. nov. 25. 23:01
 13/16 anonim ***** válasza:
79%
És miért tiltaná be bárki is a húsevést? Ezt is magyarázzátok meg mert több Vegán szerint 10-20 év múlva már nem lesz hús a polcokon.
2020. nov. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Sunshinedoll ***** válasza:
50%

#11 Ez így van, én a falusi húsevést se tartom jobbnak egyáltalán, viszont a nagyipari imperialista üzletpolitikát mindig is elutasítottam, ilyen téren is ezért a farmokat egy fokkal jobbnak gondolom és ha már választani kell, abszolút ezt támogatom.


A kérdezőnek válaszolva pedig: a mindenevő azt jelenti, hogy csak húson IS meg csak növényen is megél az ember (bár azzal tudna sok vegán, köztük én is vitázni, mennyire egészségesen lehet csak húson éldegélni meg mennyi ideig, de most ne kérdőjelezzük meg a mindenevőséget, tegyük fel, hogy igaz) - Ha tudjuk, hogy a húsfogyasztás mennyire kizsákmányoló, környezetszennyező és etikailag kifogásolható, illete tudjuk, hogy a hús nagy része milyen egészségtelenül tartott állatoktól származik, és tudjuk, hogy csak a növényen is élni tudunk teljes értékű életet ÉS egészségesen, akkor miért ne mondanánk le a húsról? Miért ne mondanánk le a káros, etikailag is kifogásolható élelemről, ha azember nélküle is elvan?

2020. nov. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%
#14 Mert a világ lakosságának csak egy töredéke gondolkodik így. Bőven több azok aránya akik tisztábban vannak ezzel és ezt leszarják.
2020. nov. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Úgy látom itt sokaknál baj van a felfogással. Nem a vegánság pozitív és negatív hatásait kérdeztem, de sokan arra válaszoltak.(#14)
2020. nov. 26. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!