Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Valakinek valami tapasztalat...

Valakinek valami tapasztalat vega étkezés terén?

Figyelt kérdés

2020. dec. 6. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, mire vagy kíváncsi?
2020. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, de ennyi infó alapján nem lehet tudni, mire vagy kiváncsi
2020. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából bármi jöhet. Mióta tart, milyen volt hús nélkül, hogy érzed magad, stb.. :)
2020. dec. 6. 19:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 10 éve nem eszem húst, előtte sem szerettem túlzottan de egy hányós vírus után undorodtam meg tőle végleg. Nem vettem észre olyan sok változást, sosem figyeltem oda az egészséges étkezésre, így volt ez a váltás után is. Szerintem ugyanúgy érzem magam (vagy rosszabbul, de ez a lelki rész miatt van így, nem a táplálkozás miatt). Nagyon bíztam abban, hogy talán ha minden állati eredetű élelmiszert elhagynék, én is megtapasztalnám azokat a dolgokat, (rengeteg energia, boldogság, felszabadultság, az állatok jobban kötődnek hozzám (?)) de őszintén szólva semmi ilyen nem volt. Ennek ellenére nem szeretnék újra tejet, tojást, húst, mézet fogyasztani, szeretem a saját étrendemet.
2020. dec. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 20 éve, de igazán nem vagyok kemény vega vonalas. Van 2 fokozat, az egyiket azt hiszem lakto vegának hívják.


A kemény vonal nem eszik semmi állatit, sokan még gombát és hagymát sem. Én a lájtosabb vonalban vagyok, tojást, tejet, mézet, hagymát, sőt ritkán például omega 3-6-9 miatt tablettát (ami halolaj és számomra már kifejezetten undoritó a szaga).


A legjobb persze a nyers koszt, ez vitathatatlan. Egy nagy indiai embertől aki gyerekkorától vega megkérdezték, hogy a nyers vega vonal vagy a főzőcskézős a jó, és ő erre azt mondta a főt kaja finom, a nyers meg egészséges, ennyi.


Szóval a döntés most is a te kezedben van, mint mindig.

2020. dec. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8 évig voltam vega, sokat fogytam
2020. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy évtizedig nem ettem húst, környezetvédelmi okokból (nagyüzemi állattartás környezetterhelése, szuperkórokozók melegágya stb.). Semmit nem éreztem igazából, a vérképem (pl. vas) se, testtömegem se változott ezidő alatt, egy dolog változott: nem volt többé székrekedésem. :) Meglepő tanulsága volt számomra ezen időszaknak, hogy sokkal színesebbé (és egyúttal olcsóbbá) vált az étkezésem. Azt is meglepetéssel fedeztem fel, hogy bár azt hisszük, hogy hús nélkül nincs élet, a régi, hagyományos magyar szakácskönyvekben egyáltalán nem dominál a hús, az ételek jó 70%-a húsmentes - pl. Minerva Nagy Szakácskönyv.

Ma már megengedhetem magamnak a bio élelmiszereket, így tárgytalanná vált a környezetvédelmi ok, hiszen a nagyüzemi állattartást továbbra sem támogatom a vásárlásaimmal.

2020. dec. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Meglepő tanulsága volt számomra ezen időszaknak, hogy sokkal színesebbé (és egyúttal olcsóbbá) vált az étkezésem"

#6 vagyok, én is ezt tapasztaltam. kellemes "mellékhatás" :)

2020. dec. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!