Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegan baratomnak szeretnek...

A vegan baratomnak szeretnek nagyon egyszeru, de laktato etelt kesziteni, mit ajanlotok?

Figyelt kérdés
Meg soha eletembe nem foztem, virslin es zacskoslevesen kivul, ezert valami egyszeru kene

2020. dec. 24. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Mákos tészta, 3-400 gramm tésztából. Annál egyszerűbb nincs, és ekkora mennyiségben laktató is.

Zöldborsó főzelék, vagy mondjuk zöldbabfőzelék. Mondjuk, ezek hússal finomak igazán, de önmagukban kenyérrel is meg lehet enni.

2020. dec. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Babos rizs, répával és befőttes kukoricával
2020. dec. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Lehet venni gabona kolbászt.
2020. dec. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Padlizsánt gombát összevágni megcsinálni ragunak rizzsel nagyon finom
2020. dec. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Vegán sushi, helyesebben maki. Kell Nori lap, sushi rizs, szójaszósz, rizsecet, tölteléknek tehetsz bele uborkát, avokádót, céklát, stb. Másik ötlet: sütőtököt puhára sütve keverj össze vöröslencsével fűszerekkel, én kevés vegetával szoktam, liszttel, hempergesd zsemlemorzsába, süsd ki olajban vagy Sütőben, salátával, rizzsel tálalhatod.
2020. dec. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

#5 A sushi nagyon szép és finom, de nem tartozik az egyszerű ételek közé, főként egy kezdő számára.


A legegyszerűbb szerintem a krumplis tészta. Kevés összetevő kell hozzá, és ezek a legtöbb háztartásban bármikor megtalálhatók, nem kell semmilyen különleges vegán termék. A legtöbb ember ismeri, így ha elakadsz tudsz segítséget kérni.


Nagyon egyszerűek a főzelékek is. A vegánok általában sok hüvelyest fogyasztanak, úgyhogy bármi ilyenből (bab, borsó, stb) elkészítheted. Használhatsz hozzá fagyasztottat vagy alaposan leöblített konzervet.


Ha több időd van, készíthetsz valamilyen sűrűbb levest is, pl. bab, lencse.


Ha tésztát használsz figyelj rá, hogy tojás ne legyen benne. Ha bármelyik megtetszik, keress egy receptet hozzá. Ezek egyszerűen követhetők, és bármelyiket meg tudod kóstolni főzés közben.

2020. dec. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
A sushi baromi egyszerű. Szinte csak mirelit kajákat főzök, meg sushit. A sushi rizst fel kell tenni kétszeres vízzel, ragacsosra főzni, 1 evőkanál rizsecetet, 1 evőkanál vizet, 1 evőkanál cukrot összekeverni, összefőzni, meglocsolni vele a rizst, hagyni kihűlni. Egy nori lapra kb. 0,5 cm vastagon elkenni, én vizes kenőkéssel szoktam, mint a vajat, a szélén 1 cm üres csíkot hagyni. Beletenni két csíkban a tölteléket és egy bambusz alátéttel feltekerni szorosan. Én egy konyharuhát is rakok alá, ha kiszóródna egy kis rizs. Pár órára a hűtőbe tenni, majd éles, vizes késsel karikákra vágni. Nem kell hozzá főzőtudás, nagyon egyszerű. Mielőtt élesben megcsinálod, egyszer érdemes kipróbálni a technikája miatt.
2020. dec. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat, ment mindenkinek a zold!:)
2020. dec. 27. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!