Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Valakinek segített a pattanáso...

Valakinek segített a pattanásos bőrén a növényi étrendre való átállás?

Figyelt kérdés
Üdv. Olvastam pár helyen, hogy akiknek semmilyen bőrgyógyászati kezelés nem segített az elhagyta az állati eredetű ételeket és helyreállt vagy jelentősen javult a bőre. Valakinek személyes tapasztalata erről vagy ismerőstől hallott valamit? Megköszönném mert hasonló cipőben járok én is.

2020. dec. 28. 22:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
Lehet akár a gluténtól is, nem feltétlen állati eredetű lehet. Végig kell próbálni, ismerősöm már 2 hónapja eszik minden mentesen és most kezd rendeződni az arca. Egyesével vonja vissza az allergéneket, időt hagyva közöttük, így derül ki legkönnyebben hogy melyik lehet a bűnös. Nekem ez nem menne, én tuti először csak a tejfehérjét vonnám ki, ha nincs váltotás akkor fogyasztanám tovább a tejdehérjét, aztán csak a glutént vonnám ki az étrendből.
2020. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Én a tejtermékekre vagy az állati zsírra meg a húsra gyanakszok legjobban. A glutént azt nemtudom, volt egy időben hogy nem ettem kenyeret de nem jött javulás. Most teljes kiörlésűt eszek. A gluténról azt olvastam hogy mindig is jelen volt a gabonákban és magában nem tesz rosszat, csak ha olyan ételekkel esszük mint az állati eredetű ételek.
2020. dec. 29. 00:10
 3/34 anonim ***** válasza:
92%
Én a tej minden formáját hagytam el. Miután egy évig bőrgyógyász, nőgyógyász, endokrológus orvosok nem tudtak mit kezdeni a rengeteg, fájó gyulladt aknémmal az államon és a nyakamon. Minden formáját a tejnek elhagytam, sőt, már a glutént is. Hónapokig tartott, míg kitisztult az arcom, de javult! Teljesen egyértelmű a tünet a tejre, visszaterheltem magam én hülye... Pedig a vérteszt is negatív lett a tejre. Szóval önállóan, önszorgalomból kikísérleteztem, mi az amitől kijönnek ezek a fájó gyulladásos csomók. Már csak tartom a diétát és nagyon szép a bőröm! Nem puffadok, jól érezem magam.
2020. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
27%
A szép arcbőr genetika kérdése. Egész életemben gyorséttermi mérgeket eszek és mégis gyönyörű a bőröm.
2020. dec. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
3-as hogy érted hogy visszaterhelted magad? Akkor még mindig iszod vagy már nem?
2020. dec. 29. 02:42
 6/34 anonim ***** válasza:
17%
Semmi köze a kettőnek egymáshoz, még ha a vegsi lobbi ezt is mondja. Vedd meg a - szintén nem tudod hol, milyen körülmények közt, stb. - készült "bio" sz.rságaikat és "egészséges leszel"... Természetesen dupla meg tripla áron...
2020. dec. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó: a bió meg a vegetáriánus két teljesen külön téma.

Emellett a bió az, amiben nincs semmiféle adalék, szóval biztos nem rosszabb, mint a kommersz élelmiszerek.

A vegetáriánusok húsmentesen étkeznek, a vegánok csak növényi élelmiszereket esznek - és van, akinek ez jót tesz egészségügyileg is, akinek pedig nincsenek anyagcsere-problémái, annak a böre is szebb, tisztább.

2020. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

A tejtermékek elhagyásával érdemes kísérletezni . A tojás meg a hús nem jellemző ,hogy ilyne aknés bőrt eredményezne ,a tej annál inkább .

Sajnos az allergiatesztek sem megbízhatóak ( ez az orvos véleménye is ) ,így a diétával tudod tesztelni ,javul-e ha elhagyod a tejtermékeket.

2020. dec. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
42%

Ez így önmagában nagyon leegyszerűsített hipotézis.

Ételallergia okozhat pattanásokat, ahogy a helytelen életmód is.


Tehát aki allergiás a tejre, gluténre, az attól lehet pattanásos. Sőt, a kávétól, koffeintől, cigitől, fűszeres ételektől, tartósítószerektől, és legfőképpen a cukortól. Hormonális oka is lehet a pattanásoknak.


Szóval legyél vegán ha akarsz. De ha eddig is normálisan éltél, sportoltál, rendes alapanyagokból készült otthon főzött kaját ettél és 0 feldolgozott kaja, 0 nasi, akkor kb 0 rá az esély, hogy majd ettől oldódik meg a bőrbajod.


Ui: nekem a pékáruktól, kenyértől és a cukros dolgoktól szokott lenni pattanásom, hasfájásom, haspuffadás. Mióta nem eszem, semmi bajom.

2020. dec. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
A visszaterhelés azt jelenti nálam, hogy kb két hónapig semmi tejes dolgot nem ettem, de a címkét kell mindig nézni. Tejpor, tejsavo, laktóz stb mindent kerültem, sajtokat, joghurtokat. És két hónap teljes megvonás után, (már nem volt újabb gyulladt göb az arcomon, már csak a régiek nyoma maradt) ittam egy pohár tejet. Másnap jöttek elő a göbök. Szerintem ez így minden tesztnél egyértelműbb.
2020. dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!