Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy lettél vega/vegán, mi...

Hogy lettél vega/vegán, mi volt a kezdőlökés, milyen volt az átállás, hiányzik-e a hús?

Figyelt kérdés
2016. okt. 27. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Ezt már sokszor leírtam, most igyekszem magamhoz képest rövid lenni.

Max. ovo-lakto vega voltam, a növényi időszakaim elég rövidek, de azért szimpatizálok a vegán konyhával (már azzal a részével, ami nem túl szénhidrátos és gluténmentes is), csak tartósan nem célszerű számomra.


Kezdőlökés? Első alkalommal rohadtul untam, hogy minden vasárnap csirke van. De sok más okom is volt.

Másodjára nem fért bele a fehérjekeretembe a hús és amúgyis meguntam a lazacot évi 3-szor.

Jó húst eleve szinte lehetetlen szereznem, egyszerűbb kihagyni.


Átállás? Elhagytam a húst és kész, nekem eléggé mindegy, hogy eszem-e évi 3-szor vagy sosem. Először, a heti csirke kihagyásakor más volt, nagyon megkönnyebbültem, jó volt.


Soha nem hiányzott a hús, amikor megszűntem vegának lenni, akkor is csak a kíváncsiság vezetett a lazac irányában, amit addig nem ettem. Tetszett, de meguntam azt is. A húst roppant hamar megunom. A kedvenc alapanyagaimat soha, hiába eszem őket minden étkezésre. Egyértelmű a választás.

2016. okt. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos, már óvodáskoromtól az vagyok szóval nem tudok arról mesélni, hogy milyen volt az átállás,nem is tudom mikortól vagyok az teljesen, de első osztályban már az voltam, tudom.Kiskoromban finnyás voltam húsok terén és belém tömték mindig.,,Egyed nyugodtan, olyanból van amit te is szeretsz".Ezt otthon is de ott hamar látták, hogy kicsi a gyerek, de nem hülye.De óvodában nem :c és így mindtől megundorodtam.A szagát se bírom már.Meg otthon kezdetben, mikor már nem ettem húst egyeltalán próbálkoztak azzal, hogy "belerejtik" a kajámba, na azóta is van bennem egy enyhe fóbia, hogy új ételt többször is ki kell próbálnom, mire rájövök, hogy jé ezt szeretem, illetve ha nem látom, hogy elkészítették az ételt akkor figyelem, nehogy legyen benne még is hús, mert mondjuk elfelejtették vagy valami :( (kivétel ha olyan akiben megbízom vagy biztosan tudom, hogy nem felejtette el)
2016. okt. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Leesett, hogy milyen undorító dolgokat teszünk az állatokkal. A mai napig, ha húsra gondolok, a malacok visítását hallom, stb. Elég volt egyszer megnéznem, milyen körülmények között vannak azok az állatok. Az átállás egyik napról a másikra történt, nem hiányzik a hús, egyszerűen undorítónak találom. vegán vagyok, tehát tejet, tejtermékeket sem fogyasztok. Nem mennék oda leszpni egy tehén tőgyét, nem vagyok boci.
2016. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromtól iszonyodva néztem a húst, pedig még nem is tudtam, hogy van olyan, hogy valaki vegetáriánus. Emlékszem nézegettem a tányéron a húsokat és mindig arra gondoltam ez most tényleg egy kaja amit meg kell enni?

Soha nem hiányzott miután felnőve iktattam az étrendemből, nekem egyszerűen nem étel kategória a hús így nem tudna hiányozni.

2016. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

nálam nem volt átállás, utáltam a húst kiskoromtól kezdve. de kényszerítettek, hogy egyek, akkor ettem szalámit, sonkát, némi rántott húst, kész. 15 éves koromtól azt se.

szóval nyilván nem hiányzik.

2016. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Nereida3 ***** válasza:
A férjem sok disznóhúst evett korábban, az ízületei kezdtek el fájni, és mivel futott, leszokott minden húsról. Neki nem hiányzik. Én is kevés húst eszem, én meg az állatokat sajnálom, de teljesen nem szoktam le mégsem. Amúgy Indiában, ahol annyiféle étel van, ellennék teljesen vegetáriánus konyhán.
2016. okt. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Nereida3 ***** válasza:
Egyébként nem is nagyon hallottam olyanról, aki alapból nem szereti a húst. Azt meg nem értem, miért kell egy gyerekre bármit rákényszeríteni, hogy egye meg, vagy épp azt, hogy ne. Mások vagyunk, és egy gyerek el tudja dönteni, mi a jó neki (és most nem a hisztiről meg válogatásról beszélek, hanem egy döntésről).
2016. okt. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!:)

én nem nagyon vagyok oda a húsokért, a marha az amit szívesebben fogyasztok illetve a halak de az ritkán van, csirke, disznó nem igazán a kedvencem. és néha egyszerűen azt érzem, hogy telítődik a szervezetem a hússal és rá sem bírok nézni egy darabig.

és sajnos az sem tetszik, ahogy ezekkel az állatokkal bánnak, borzasztó kiábrándító az egész, hogy tömegtermelésen van egy élőlény! ezért is gondolkodom az átálláson, viszont mivel vannak husok amiket szeretek ezért nem tudom mennyire lenne ez egy jó ötlet számomra...

2016. okt. 31. 17:04
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Nehogy már... A vega/vegánság történhet önös érdekekből, vagy etikai okoból. Olvass utána a témának, hátha megragad benned ez az etika téma. (A pedofilok szeretnek gyerekeket molesztálni, mert az nekik olyan jó érzés... Te, és sokan mások azért esznek valamilyen húst, mert az finom. Ez rendben is van. De Egy élmény, vagy íz nem hatalmaz fel senkit mások megnyomorítására, megölésére)
2016. okt. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk úgy passzív vega lettem, tehát magamtól nem csinálok/veszek húst, de ha elém rakják nem kezdem el a fesztivált, hanem óvatosan próbálom segíteni őket is az ébredésre, eddig még több kevesebb sikerrel


először is a saját gondolataim ébresztettek rá amiket nem tudom mi indított..

- miszerint "húst eszünk, de a vele járó egyéb lelki terheket nem vállaljuk fel" = álszentkedés,

- aztán youtube dokumentum filmek, vágóhidas videók, hústermelés következményei..

- emberiség jövőéről való elgondolkodás,

- kollektíven tekinteni az emberiségre nem pedig úgy, hogy saját magam a minden,

- spiritualitás, ráébredtem, hogy nem csak az létezik ami tapintunk, szagolunk, látunk, hallunk, hanem annál sokkal több minden

- vega testépítők véleményei

- majmok, mint a hozzánk evolúciós szempontból legközelebb lévő állatok, nagyon ritkán esznek húst, 90%-ban növény-zöldség-gyümölcs

- húsok tartósítása, egyéb furcsa nevű tartósítószerek a szalámikban


ezek után mondhatja nekem bárki is, hogy a hús milyen eszméletlenül fontos az embernek..

2016. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!