Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha a férjem nem annyira...

Ha a férjem nem annyira szereti a zöldséges, vega kajákat, én meg igen, elfogadható hogy fele-fele arányban azt főzök?

Figyelt kérdés

Próbálom az étkezésünket egészségesebb irányba terelni. Ami étrend nekem is megfelelő, az mind változatos étrend, sok zöldséggel. Ő nem igazán szereti ezeket az ételeket. Megeszi, de azért nem olyan jó ízzel..


Én pedig a hússal vagyok így, nem igazán igénylem, max heti 1-2-szer.


Hús mellé csinálok neki köretet külön, ezzel nincs is gond, de van amikor csak zöldséges kaját főznék.


Fele-fele arányban főzném azt amit én szeretek az fairnek tűnik nem?


Háztartásbeli vagyok, tehát mindig én főzök, azért kérdezem..


2021. jan. 14. 18:13
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
66%

Lehet vegát is finoman készíteni. Én pl nagyon sokáig csak húst hússal voltam hajlandó enni.

Aztán egy jobb cégnél az üzemi konyhán olyan jó csőben sült dolgokat csináltak, hogy egész rászoktam.

2021. jan. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy elfogadható, de ehhez nekünk mi közünk? Ne idegenek ítélete legyen a fontos, hanem ti döntsétek el :)
2021. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
27%

Egyszerű, heti 1-2 alkalommal közös ennivalót esztek, míg a hét többi napján más-más félét. Simán főzhetsz úgy, hogy mindketten több napig eszitek az adott ennivalót, vagy megcsinálhatod azt is, hogy magadnak hús nélkül tálalsz. Például a férjednek külön raksz kolbászt a paprikás krumpliba, míg a sajátodból kihagyod.


Egyébként nem attól lesz egészségesebb az étrended, hogy minél lejjebb szorítod a hús fogyasztását, hanem attól, hogy könnyebb, nem túl zsíros húsokat eszel. Ilyen a csirke, a pulyka, de még a sertés és a marha egyes részei is. Meg persze jobb nem bő olajban sütni.

2021. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Én is külön főzök, egyáltalán nem macera. Húsos ételhez mindig úgy csinálok köretet, hogy az nekem főételnek is megfeleljen.


Plusz cöliákiás is vagyok, így erre pluszban oda kell figyelnem :D

2021. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
69%
Itt sokan összetévesztik a háztartásbeliség fogalmàt a rabszolgasággal és a cselédséggel.
2021. jan. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
0%
17 Egyáltalán nem. A háztartásbelitől minimum elvárás, hogy megfőzzön. Na bebaszna, ha még kaját sem készítene, amilyet enni akar az, aki megkereste az árát.
2021. jan. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
89%
Nem is ezzel van a baj hanem hogy miért ne főzhetne magára is külön ? Amúgy meg ha a férjem már 30 plusz kiló lenne rajta és tocsogna a hájban akkor sem főznék neki csülköt meg kétszer panirozott rántott hust ha konyorogne akkor sem ha háztartásbeli lennék, egészsége miatt sem meg hát ha én teszek a külsőmért tegyen ő is. Az asszonynak nem kuss a neve meglehet ezt beszélni normalisan is
2021. jan. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
57%

19 Pont erről volt szó, hogy főzzön magára külön.

Egy szóval nem írta a kérdező, hogy elhízott a férje.

2021. jan. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Szerintem amúgy nem rossz kompromisszum. De ezt kérdezd meg tőle is, hogy neki megfelel-e! Aztán az első héten majd úgyis meglátod, hogy hogy áll hozzá.
2021. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
55%
A kompromisszum az, ha olyat főz, amit mindketten szeretnek.
2021. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!