Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha a férjem nem annyira...

Ha a férjem nem annyira szereti a zöldséges, vega kajákat, én meg igen, elfogadható hogy fele-fele arányban azt főzök?

Figyelt kérdés

Próbálom az étkezésünket egészségesebb irányba terelni. Ami étrend nekem is megfelelő, az mind változatos étrend, sok zöldséggel. Ő nem igazán szereti ezeket az ételeket. Megeszi, de azért nem olyan jó ízzel..


Én pedig a hússal vagyok így, nem igazán igénylem, max heti 1-2-szer.


Hús mellé csinálok neki köretet külön, ezzel nincs is gond, de van amikor csak zöldséges kaját főznék.


Fele-fele arányban főzném azt amit én szeretek az fairnek tűnik nem?


Háztartásbeli vagyok, tehát mindig én főzök, azért kérdezem..


2021. jan. 14. 18:13
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Egyébként ha minden nap csak 15p rendfenntartás van, akkor ezekszerint


- nincs por a lakásban

- ágyneműk maguktól kimossák és áthúzzák magukat

- a kert önmagát gondozza

- 200 nm-t sprintelve mosol fel :D

- a számlák, ügyintézések, stb, magukat befizetik


kíméljetek már ettől légyszíves... én egyszerűen nem hiszem el h 200 nm-es házat ki lehet úgy takarítani napi 15 p alatt, hogy minden csillogjon-villogjon... az meg h letörlöd zuhanyzás után a vizet (eleve minek fröcskölöd ki) nagyon nem ugyanaz ami nálam a "rend"

2021. jan. 16. 18:45
 32/39 A kérdező kommentje:

"Online rendelek. Nem megyek naponta bevásárolni, hanem online rendelem meg az élelmiszert."


Ja értem.. hát ez nálunk nem opció. A tejet, kenyeret is online rendeled?

Csak mert nekem a friss termékek beszerzése is legalább 45 perc, nem csak a földszinten lévő kisboltba ugrok le, hanem 15.20p séta...

2021. jan. 16. 18:48
 33/39 anonim ***** válasza:
0%

28, 30

És fogadjunk volvod van és nem tudod mi van a motorháztető alatt. És nem is érdekel. :D

2021. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
0%

"nincs por a lakásban


- ágyneműk maguktól kimossák és áthúzzák magukat


- a kert önmagát gondozza


- 200 nm-t sprintelve mosol fel :D


- a számlák, ügyintézések, stb, magukat befizetik"


Nos, nem kell mindennap se pórt törölni, se felmosni, se ágyneműt húzni, se kertet gondozni. A rendfenntartás azt jelenti, hogy nem haynagolod el a dolgokat, ergo akar 5 perc alatt is képes vagy mondjuk letörölni az egyik szobában a felületeket, másnap meg a másikban. Egy nap alatt nem áll a por. Felmosni nálunk max a konyhában, étkezőben és a fürdőszobákban kell. Konyha, étkező 5 perc, de mivel enm kismalacokat tartunk, hanem képesek vagyunk normálisan főzni és étkezni is, nem kell mindennap. A fürdőszobában megintcsak másfél perc talán a padló feltörése.

A számlák átutalással, automatikusan vannak fizetve, ügyintézői pedig nem kell mindennap. De tudod mit? Szenvelegj akkor, attól biztos jobb lesz. Engem tovább nem érdekel a téma.

2021. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

33!


Nincs kocsim, nem tudok vezetni es nem is érdekelt soha a vezetés. A témához a köze pedig...?

2021. jan. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Semmi, csak tippeltem. Ez lett volna a másik alternatíva. :)))


A témához már az egésznek nem sok köze van, amerre elment az eszmecsere.

2021. jan. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
61%
Azért ezt a napi 15 perc rendfenntartást erősen kétlem én is! Kérdező, én is háztartásbeli vagyok, nem örömből, hanem az élet így hozta. Megtapasztaltam, hogy nagyon lenéznek emiatt, szinte emberszámba se vesznek egyesek. A ház rendbentartási ideje pedig nagyon sokmindentől függ, nem csak rendszerességtől, és négyzetmétertől.
2021. jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

#34: egy percig nem "szenvelegtem" addig amíg el nem próbáltad hitetni velem hogy napi 15 perc átlag (!) munkával fent lehet tartani egy 200 nm-es házat


Nekem teljesen jó így, 1-2 óra kb amíg elintézem a ház körüli teendőket, 1-2 óra a bevásárlás-főzés, és még mindig elmegy 1 óra valami teendővel, a számlákon túl még kismillió elintézendő dolog van, még online is...


És a kérdés tényleg nem erre irányult... fogalmazhatunk úgy is, hogy függetlenül attól h mennyi "szabad időm" van (elárulom: semennyi - nem szoktam mondjuk értelmetlen tv-zéssel tölteni a napot, és netezni is csak este szoktam) nem akarok mindig 2-t főzni, hanem szeretném ha ugyanazt ennénk mindketten. Nem csak a saját kényelmem miatt, hanem mert neki is jobb, egészségesebb lenne így. Így már érthető?

2021. jan. 16. 19:33
 39/39 anonim ***** válasza:

Visszatérve az eredeti témára: keress olyan ételeket, amiknél külön készül a hús hozzá, meg külön tudsz magadnak több zöldségfélét is készíteni. Így lesz egy húsos étel hagyományos körítéssel plusz zöldségekket, mindenki eszi, ami neki tetszik.

Nálunk én nem eszem semmilyen állati fehérjét tartalmazó ételt egészségügyi okokból, a párom meg szereti a húsos ételeket, ennek ellenére igen ritkán fözök két különbözö ebédet.

2021. jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!