Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha a férjem nem annyira...

Ha a férjem nem annyira szereti a zöldséges, vega kajákat, én meg igen, elfogadható hogy fele-fele arányban azt főzök?

Figyelt kérdés

Próbálom az étkezésünket egészségesebb irányba terelni. Ami étrend nekem is megfelelő, az mind változatos étrend, sok zöldséggel. Ő nem igazán szereti ezeket az ételeket. Megeszi, de azért nem olyan jó ízzel..


Én pedig a hússal vagyok így, nem igazán igénylem, max heti 1-2-szer.


Hús mellé csinálok neki köretet külön, ezzel nincs is gond, de van amikor csak zöldséges kaját főznék.


Fele-fele arányban főzném azt amit én szeretek az fairnek tűnik nem?


Háztartásbeli vagyok, tehát mindig én főzök, azért kérdezem..


2021. jan. 14. 18:13
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Nem elhízott de azért van rajta pár plusz kiló.. amit szerintem könnyebb lenne leadni ha egészségesebben táplálkozna


Általában főzök magamra külön, de nem tudom, nem a legjobb dolog egyébként.. egyébként aki azt hiszi h háztartásbeliként végtelen ideje van az embernek az elég nagyot téved.. nem mondom h minden időmet elviszi, de simán elmegy néha egy-egy hét úgy h az ügyes-bajos dolgokat intézem.

Emellett van egy "hobbim" ami egyben pénzforrás is, tulajdonképpen egy vállalkozás, nekem az kell, h valamiben kiéljem a kreativitásomat


2 külön főétel megfőzése meg, az egy dolog h 2-szer vagy 3-szor annyi munka, de zavar is hogy nem ugyanazt esszük.. mármint én megeszem amit ő kér h főzzek, pedig nem mindenért vagyok oda amit szeret. Ő is hozhatna ilyen kompromisszumokat néha sztem.

2021. jan. 15. 18:45
 22/39 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell ket kulon foetel. Egy kell, amit ketté választasz mielőtt bele teszed a húst. Nem agysebeszet. Egy átlag étel amúgy kb 30 perc, nem kell beleszakadni. Mas napi 8nota munka mellett is kepes fozni.
2021. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
80%
22 szerinted egy ház körül nem lehet 8 órát dolgozni a főzésen kívül? Szerintem simán. Én amikor hazaérek, gyakran még ketten 4-5 órát matatunk. Hol a kertben, hol renoválás, mindig van valami.
2021. jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
65%

23!

Nehezen tudom elképzelni. 3 szintes családi házban élek, van pár macska és kutya, mégsincs napi 8 óra munka van itthon. Pláne nem naponta.

2021. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
25%

Akkor vagy most költöztél és még nem nőtt a fejedre, vagy zsebkendőnyi telken van egy új házad. Kb. 3000négyzetméter telken ahol volt 2 ház egyben, ott nőttem fel közösen magyszőkkel, de sosem volt hogy ne lenne mit tenni.

Most csak 400nm-en vagyok, 100 nm házzal, de itt sem unatkozom.

2021. jan. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
28%

A25!


Téves. 10 éve élek itt. A ház kb dupla négyzetméter, mint ahol te élsz, a terület kb hasonló. Nem termesztek zöldséget és nem nevelek haszonállatok, így sokmindent nem kell kint tevékenykedni. Max a lehullott levelet szeded össze, meg locsolsz. Ezek nem mindennapi munkák és nem tart tovább félóránal. A házat magát rendben tartani szinten napi fel óra. Mondjuk ehhez az kell, hogy az ember ne hanyagolja el. Nyilván, ha te fél évig nem takarítod a fürdőszobát, akkor bele telik pár órába, mire elfogadható tisztaságúra takaritod, de ha mindennap kipucolod a wc-t használat után és tusolás után lemosod a csempét, akkor kemény 10 percet dolgozol vele.

Egyébiránt én nem látom sehol megemlítve, hogy a kérdező kertes házban lakna. Simán lehet hogy egy minigarzonban el.

2021. jan. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Kertes házban lakunk, de nem ez a lényeg sztem.


Egyébként emberfüggő, hogy kinek mekkora tisztaságra, rendre van igénye. Én nem nyugszom amíg nincs teljes tisztaság, rend mindenhol.

Napi fél óra alatt ez esélytelen sztem, vagy ha te 200 nm házat kitakarítasz napi fél óra alatt, akkor gratulálok, vagy nagyon ügyes, vagy egy robot vagy...


Csak a mosogatás minimum 15 perc, napi bevásárlás minimum háromnegyed óra, szóval nem tudom hogy jöhetne ez össze...


És azért a fél óra főzést is túlzásnak érzem. Igen, a dobozos bolognai szósz meg egy tészta lefőzése, esetleg csirke rizssel vagy mirelit krumplival, tényleg benne van, de egy kompletteb kaja már tuti nem. Esetleg egy csirkés salátát megcsinálok 20-30 perc alatt, de azt mint írtam a férjem nem szereti.


Én egy kicsit túlzásnak érzem hogy a háztartásbeli munkát ennyire lenézik páran. Ez effektíve lehet ugyananúgy 4-5 óra mint egy átlag irodai munka (azzal ne áltasson senki, hogy 4-5 óránál többet dolgozik, én is dolgoztam már multinál, meg állami szervnél is, és ha 2 óránál vki többet dolgozott egy nap, az már a hónap dolgozója lehetett volna...)

Nyilván egy takarító vagy gyári munkás lehúzza a 8-9 órát, ugyanakkor erősen kétlem hogy hazaérve még nekiáll 2 főre főzni meg rendberakni a kertet. Illetve lehet fizetni házvezetőnőt, aki 4 óra munkáért pont annyit kér mint az én fizetésem 8 óráért. Csak kérdés, hogy ennek lenne-e bármi értelme, ha egyszer én is meg tudom csinálni, és még időm is marad hasznosabb dolgokra is.

2021. jan. 16. 18:35
 28/39 anonim ***** válasza:

"Napi fél óra alatt ez esélytelen sztem, vagy ha te 200 nm házat kitakarítasz napi fél óra alatt, akkor gratulálok, vagy nagyon ügyes, vagy egy robot vagy..."


Rendfenntartas van, az nem több, mint napi 15 perc



"Csak a mosogatás minimum 15 perc, napi bevásárlás minimum háromnegyed óra, szóval nem tudom hogy jöhetne ez össze...

"

Van mosogatógép és online rendelek.

2021. jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

#28 "Egy átlag étel amúgy kb 30 perc, nem kell beleszakadni"


Ezt akkor ezekszerint nem te írtad?


Vagy a rendelés tart 30 percig? Mert akkor nagyon lassú vagy... nekem csak 3 perc lenne

2021. jan. 16. 18:40
 30/39 anonim ***** válasza:

"....napi bevásárlás minimum háromnegyed óra, szóval nem tudom hogy jöhetne ez össze..."


Online rendelek. Nem megyek naponta bevásárolni, hanem online rendelem meg az élelmiszert.

2021. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!