Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit tanácsoltok egy kezdő...

Mit tanácsoltok egy kezdő vegánnak?

Figyelt kérdés

1 éve vegetáriánus vagyok és át szeretnék állni vegán életmódra.

Vegánok tudnátok tippet adni a kezdéshez vagy esetleg "trükköket"?

Mik a "tabuk" amiről nem hinnénk hogy nem vegán termékek?

Milyen vitaminokat kell szednem?



2021. jan. 16. 19:46
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
98%
Nagyon olvass utána hogy megfelelően össze tudd állítani az étrendet. B12 szedés. És kerüld a feldolgozott élelmiszereket. Sok vegan csoki, tejföl, stb van ami nagyon egészségtelen ha folyton olyanokat fogyasztasz nincs értelme az egésznek
2021. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
72%

Ajánlom Greger napi tucatját figyelmedbe. Ha azt megeszed, nem leszel éhes soha, csak meg kell tanulni nagyon főzni. B12 kell szedni(évekre van mondjuk tartalékod belőle) , én azt sörélesztőből megoldom, nem szedek vitaminokat max télen D+K2+C-t


Első lépésként lépj be a teljes értékű növényi táplálkozás és a Vegan in hungary csoportokba. Itt, ha bármi kérdésed lesz, beírod a keresőbe, valószínűleg más is gondolt már rá,ha nem fel tudod tenni a kérdést.



Meg kell tanulnod főzni új dolgokat. A héten a a barátnőm fehér babból csinált browniet, és a csendes előítéletem ellenére, fantasztikus volt. Legyél nyitott.

Mikor mentek valahova vagy csak hazafelé beugranal valami kajaert, kb csak szósz nélküli falafel pitat tudsz majd venni vagy péksütit. Egyik se túl jó.


A növényi tej piszok drága. Ha veszel egy levesfőzőt (Tef*L My daily soup pl) évente több tízezer forintot meg tudsz spórolni. Persze, itt is lehet burzsujkodni, én a héten pisztácia-kesudió tejet csináltam.


Megveheted a méregdrága növényi sajtokat, de a Sörélesztőpehely ugyanolyan finom. A füstölt ízt(szalonna, kolbász) sima folyékony füsttel, füstölt paprikával éred el. Ha elég kíváncsi vagy, magadnak is megcsinálhatod otthon a joghurtot és a sajtot. Ezt most nem írom le, de pofonegyszerű és ismét csak nem kell a drága növényi terméketet megvenni.


Eddig ha tojással kented le a süti tetejét, most pici kurkumas tejet használj.


A lenmag és a banán jól működik sütikben és palacsintákban a tojás helyett. Ha palacsintát sutsz újfent először amerikai méretűket csinálj, mert sokszor elsőre nem találjuk el.


Ha vegetáriánus vagy feltételezem ettél hummuszt, ha nem ideje megismerkedned vele. Gyors és laktató, rengeteg féle fűszerezése van. A boltikat nem ajánlom, drága is, meg nincs is igazi hummusz íze.


És legyél türelmes mindenkivel, aki elkezd kóstolgatni téged. Tudod sötétség ellen fénnyel. Érdemes felkészültnek lenni a táplálkozás terén, mert mostantól kezdve életedben egész végig(na jó reméljük addigra már általános tudás lesz) , az olyan abszurd kérdéseket kell megválaszolnod, hogy akkor honnan lesz fehérjéd? Dehát a teheneket amúgy is fejni kell, nem?

2021. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
#1, #2 van érvetek is a veganizmus ellen?
2021. jan. 16. 20:17
 4/32 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm szépen a hasznos tanácsokat :)
2021. jan. 16. 20:20
 5/32 anonim ***** válasza:
30%
Igen van. A fogazatod. Ezen kívül az, hogy pl a #4 arról szól, hogy mit hogy pótolj. Növényi tej... az b+. Meg a füstös íz.
2021. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
42%

Szia! Én egy volt vegetáriánus vagyok. 3 évig voltam az. A végére észrevettem, hogy a szellemi teljesítőképességem kezd romlani... ami így vizsgaidőszakban elég kellemetlen volt. Szóval vissza álltam a mindenevő táplálkozásra.

Hozzáteszem, hogy szedtem multivitamint, a GAL+ Multivitamint, tehát nem valami olcsó húsnak híg a leve típusút.

DHA, kreatin, taurin, koleszterin, B12, karnitin, alfa-liponsav. Ezeket honnan tervezed bevinni? A B12-t egyáltalán nem, de a többit sem igazán termeli meg az ember szervezete. Ezek mind szükségesek az agy normális működéséhez.

Mivel etikai okokból voltam vegetáriánus, ezért rossz ezt kimondani, de tény, hogy az ember mindenevő.

2021. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
51%

A populáció 60%-a érzékeny a laktózra. De vannak, akik a tejfehérjére. Szóval a növényi tej nem úri hóbort, hanem a egy lehetőség nekik is. Plusz nem kerül állatéletbe és nem kell meregetni se, hogy megfelelő - e a tej gennytartalma.

A hússütés gőze policiklusos aromás szénhidrogének, a szalonna illata a nitrozaminoknak is köszönhető, mind a kettő erősen karcinogén. Nekem fontos az egészségem, úgyhogy a folyékony füstöt választom.

A sajtot, a tejet, a tojást sem helyettesítjük, egyszerűen viszonyítani kell ahhoz, amit most ismer. Értsd nem hiányzik a sajt se, a hús se, a tojás se az étrendünkből. Ez olyan mintha egy leszbikus párnál megkérdeznéd melyikük a fiú. Nincs fiú. Két lány van.


Csak amíg ez elvont gondolkodást igényel, muszáj hasonlítani.

2021. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
38%

"Nekem fontos az egészségem, úgyhogy a folyékony füstöt választom."


muhahahahahaha

2021. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
43%

Nyolcas nagy titkot elárulok. A májad megtermeli a neked szükséges koleszterint, nincs is szükséged külső forrásra.

Az alfa liponsav megtalálható más növényi élelmiszerekben, de még a fejessaláta is több antioxidánst tartalmaz, mint bármelyik állati eredetű.

Dha? Dió

Kreatin? Na látod heti egyszer meccs előtt veszek be kapszulás Kreatint, és mégis minden évben az eü felmérésen a határertek felett van. Bár sokat tudok, ezt még nem fejtettem meg.

Az l karnitin is megtalálható növényi forrásokban

2021. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
23%

Annyira tudományosnak hangzol. ja nem...


Igazából csak visszabégeted amit a vegán fórumokon olvasol és ettől okosnak érzed magad.

2021. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!