Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért vagy vega/vegán?

Miért vagy vega/vegán?

Figyelt kérdés

én vega vagyok környezetvédelem és állatszeretet, illetve egészség szempontjából.

te?


2021. jan. 19. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Az állatok tisztelete, szeretete miatt. A környezetvédelem is nagyon fontos a számomra, de nem emiatt döntöttem így ✌️🐣🐷🐮💚
2021. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Mert játszom az eszemet. Otthon persze zabálom a husit, csak az irodában meg a karácsonyi vacsin adom elő a sok elmaradottnak, hogy én bizony salátázom ők meg a senki kutyák!
2021. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Terhesség alatt nem bírtam megenni a húst és tejterméket.
2021. jan. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sunshinedoll ***** válasza:
79%
Környezetvédelmi okokból lettem vegán, az állatok és a sokat javuló közérzetem miatt maradtam vegán (bár jobban szeretem azt mondani, hogy nem eszek állati eredetű dolgokat, mint azt, hogy vegán vagyok).
2021. jan. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%
Azt hiszem feltűnési viszketegségből inkább. Jó érzés felsőbbrendűnek érzenem magam, hogy különleges vagyok és rám figyelnek az emberek. Miattam külön főznek vendégségben haha :)))))
2021. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Ezzel csak az a baj, hogy nem old meg semmit az, hogy nem esztek húst, tejet, stb...

A környezetben az ipariasodás okozta a leghatalmasabb kárt. Tehát azért kellene lobbizni, hogy minimalizálódjon a nagyipar, illetve a globalizáció miatti hatalmas károsanyag kibocsátás (szállítmányozás, közlekedés stb)


Őszintén kérdem, jártok ti autóval? Utazgattok ide-oda? Vásároltok multiknál, esetleg az ipari szektorban dolgoztok? Rendeltek netről? Mi van a sugárzásokkal, pl. telefon?


Komolyan van ember, aki azt képzeli, hogy egy táplálkozási hóbort elég változás?

Oké, tudom, mellé megveszik a vegán logós termékeket, mittudomén.


A megoldás az lenne, ha újra agrártársadalmakban élnénk, megtermelnénk,illetve az őstermelőtől megvennénk az ételt, ami nyugodtan lehetne hús, tojás is, mert az az egy disznó, 6 csirke, vagy amit tartanak egy háztájinál, nem fogja károsítani a természetet.


Pár éve a paleó volt a divat, most ez a vegánság. Ha egymástól nem hallanátok, főleg az influencerektől, akkor nagyrészt eszetekbe nem jutna az egész. Mindenki pár dokumentumfilmre hivatkozik, pedig inkább az ipari társadalmak és főleg Kína károsanyagkibocsátásáról kéne többet megtudni.


Ha rendelsz a Wishről, nagyobb kárt okozol, mint egy 2 tojásos rántottával.


Ezt félretéve a növényi alapú táplálkozás is tud jó lenni, próbáltam már, egészségügyi okokból.

De megoldást ez nem nyújt a bolygónk problémáira.

2021. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a hus nem egeszseges illetve rakkelto is, ez bizonyitott dolog, tehat mar ha nem oldok meg vele semmi kornyezeti problemat, legalabb nekem jol esik az, hogy nem tamogatom az allatok iszonyat mod rosszul tartasat, kinzasat, ahogy nemelyiket vonszoljak, es nem tamogatom azt, hogy megoljenek tobb millio allatot, mintha mast nem tudna enni az emberiseg.
2021. jan. 25. 13:33
 8/10 Sunshinedoll ***** válasza:
58%

Pedig rengeteg mindent megold, mert onnantól kezdve, hogy nem eszek húst én nem leszek része a problémának, amit okoz.

Vannak olyan dolgok az életben, amik rosszak, de az átlagember nem feltétlen tud elszakadni tőle (pl. fast fashion: tudjuk, hogy káros, de egy átlagember nem feltétlen tudja megengedni magának a drágább, etikusabb darabokat, vagy turkálóban eltölteni órákat, mire kifogja a minden szempontból tökéletes darabot). Viszont a húst bárki el tudja hagyni és onnantól kezdve ő nem járul hozzá a problémához.


Éppen ezért rengeteg olyan aspektusa van az életnek, ami szennyező és nem fenntartható és egy átlagember nem tudja teljesen kivonni magát a társadalomból és civilizációból és nulla ökológiai lábnyommal élni. Mindenki tudja mérlegelni, mik azok a dolgok, amik az ő életébe beleférnek, amiket ő tud nélkülözni a fenntartható jövő érdekében és az alapján hozza meg a döntést. Van, aki nem utazik autóval, van, aki nem utazik repülővel, más csak turkálban vásárol, én meg történetesen a húst meg tejet hagytam el (meg nem használok nejlonzacskót, kevesebb ruhát veszek, ökológiailag kedvezőbb tisztítószereket használok, de ez közel se tökéletes és soem lesz az).

Szóval nem értem, hogy ha valaki azt mondja, hogy a környezet miatt lett vegán, akkor attól miért várják el egyből azt, hogy nulla ökológiai lábnyoma legyen, mikor a mai társadalomban ez kb. lehetetlen. Mindenki csinálja a dolgát, és teszi, ami a körülményeihez képest megtehető, ennyi.

Mi a f-szomért kell kötekedni, hogy a wishről akkor minek rendeltek lol?


A táplálkozás nem hbóbort, nagyon komoly és személyes ügy és azt ignorálni, hogya hús és tejipar bizony vezető szennyező, elég buta dolog. Nyilván mindenki tuja, hogy a legnagyobb környezetszennyezőknek konkrét nevei vannak és én magam is abban hiszek, hogy az egyéni szerepvállalás viszonylag keveset ér addig, amíg az amerikai hadsereg önti az olajat a bálnák szájába meg a NEstlé meg társaik olyan monopóliummal rendelkeznek, amilyennel, de ugyanakkor azt is tudjuk, hogy rengeteg étterem és cég állt át vegán termékek forgalmazására a kereslet miatt, és én igyekszem a tőlem telhető dolgot megtenni egy jobb jövő érdekében, ha már az amerikai hadseregtől nem áll módomban elvenni az állami támogatást lol.


Nyilván nem egyetlen egy változás fog világbékét hozni, de mindenki ott húzza meg a vonalat, ahol tudja, ezért nem kell a másikat szekálni. Én meg mások a húst tudtuk feladni, mások meg máshogy próbálkoznak. Mindegyik egyformán fontos.

2021. jan. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Minden vásárlás egy szavazat, és mi nem szavazunk olyanra, amivel nem értünk egyet. Nyilván Kína ellen nem tudok tenni, stb. De nincs autóm, nem repülök, kerülöm a pálmaolajat, nem veszek avokádót még mielőtt ezzel jönnél, stb, sorolhatnám, figyelek amire tudok. Ez nem divat, vagy hóbort, hanem út a fenntartható jövő felé, és ez az egyetlen amit meg tudok tenni. Az lenne értelmetlen, ha nem tennék semmit, csak a fotelből szájhősködnék. Ez a veganizmus egy alulról jövő mozgalom, amely folyamatosan növekszik, és nem véletlenül, mindenki érzi az egyéni felelősségvállalást. Aki nem érzi, és nem tesz semmit, legalább ne szólja le azt, aki megpróbál valamit. Néha úgy érzem, a süllyedő Titanicon vagyunk, és mi vagyunk a zenekar, aki még nem adta fel. Lehet nem tökéletes példa...
2021. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Rövid válasz lesz :) azért vagyok vega (nagyon rég), mert nem kívánom a húst.
2021. febr. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!