Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért viselkedik sok ember...

Miért viselkedik sok ember ellenségesen a vegetáriánusokkal?

Figyelt kérdés
Azt megértem, hogy a túlzásba esett vegánok idegesítőek, én sem értek egyet azzal ahogy hirdetik magukat, dögevőnek nevezik a húsevőket és társasik. De aki nem ilyen, azokba is rendszerint beleállnak,idiótázzák őket és stb. Miért?

2021. jan. 20. 13:27
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert az étkezési alapelvek kicsit olyanok mint a vallás. Ezekben a beszélgetésekben nem magánemberek beszélnek magánelképzelésekről, mint pl egy palacsinta receptnél, hanem kollektív erkölcsi ítéletek röpködnek.
2021. jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
25%

NE ETESSÉTEK A TROLLT!


Ez az a nyominger, aki folyton ezzel a vega-húsevő/állatvédő ökörséggel jön és lehetetlen neki jót mondani. Valószínűleg egy unatkozó hülyegyerek.

2021. jan. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 A kérdező kommentje:

22


ez most nekem szólt? Ez az első kérdésem ebben a témakörben és nem troll kérdés volt, csak megakarom érteni a miértjét...


21


Szerintem a vallás téma is olyan, hogy mindenkinek a magánügye kéne hogy legyen, amíg azzal nem tesz kárt magában/másokban.

2021. jan. 20. 14:52
 24/66 anonim ***** válasza:
73%

Inkább fordítva van, a vegánok azok, akik szélsőségesen nyilvánulnak meg. Nekem az eddigi tapasztalatom mindig az volt, hogy önjelölt táplálkozástudományi szakembernek gondolták magukat, akik mindent is tudnak, és minden étkezéssel kapcsolatos témában jártasak. Ehhez mindig társul egy lenéző, egyben kioktató stílus is, mindamellett, hogy a táplálkozástudományi ismereteik sokszor egyoldalúak és/vagy vitatottak, mégis tényként állítják be ezeket, mellette pedig sportot űznek a személyeskedésből. Szóval nagyon alacsony a vitakultúrájuk, így pedig egy olyan embernek is elmegy a kedve a velük való társalgástól, aki egyébként nyitott lenne arra, hogy kipróbáljon vegán ételeket.

Az általuk hivatkozott tanulmányok, dokumentumfilmek az ő szemüvegükön át mutatják be a nagyipari hústermelés témáját, de a másik oldalról jótékonyan hallgatnak, mint ahogy az is borzasztóan visszatetsző számomra, hogy egy alapvetően természetközeliséget hirdető irányzat is operál az élelmiszeripar valódi hulladékaival (szójás, műfüstös hús és társai).


Összességében vannak dolgok, amikben igazuk van, de annyira egyoldalúan látják a dolgot és annyira erőszakosak, hogy jelenlegi formájában ebből nem lesz forradalom. Annak az első lépcsője amúgyis az lenne, hogy az embereket leszoktatjuk a hipermarketes, vizes, antibiotikumos húsról, és átszoktatjuk őket a háztájira. Lehet csak heti 2-3 napon lenne hús, de ez lenne az igazi előrelépés az általános egészségfejlesztés területén és nem a műhús meg a mesterséges füst.


Még egy példa a végére, a napokban volt egy másik kérdés, ahol szóba került a fent emlegetett füst is, egy vegán képes volt leírni, hogy az egészsége érdekében ő csak mesterséges füstöt használ, mert az igazi karcinogén. Amikor ment neki a válasz, hogy a műfüstnek is ugyanaz az égéstermék az alapja, mint a szabad ég alatt megrakottnak, akkor még jött a válasz, hogy huszabalokent mit keresek egy ilyen kérdés alatt. Na ennyit a veganokrol;)

2021. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
7%
És tessek, meg is érkezett az első, aki lemajmozza azt, aki nem úgy él, mint ő :D ennyik vagytok :D
2021. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 A kérdező kommentje:

24


Ezt is meg tudom érteni, de pontosan ezért tettem hozzá, hogy a normális vegákkal mi a baj. Amit írsz az engem is zavar, egyik szélsőség se szimpatikus. De láthatod, hogy itt is érkezett olyan válasz minenevőtől, aki tényként állította, hogy húsra szükségünk van mert nélkülkölözhetetlen tápanyagok találhatóak meg benne, de mikor rá kérdeztem hogy mik azok, nem érkezett rá egyértelmű válasz. Úgy érzem mintha csak betanult szövegeket tolnának mindkét oldalról és én meg állok itt "középen" és nem értem miért kell egyáltalán ezen összeveszni.


Műhúst, műsajtot stb nem eszek ezek a termékek szerintem sem egészségesek, úgy ahogy a mindennapos húsevés sem. Úgy gondolom én is, h aki szeretne enni húst, inkább háztájit egyen a maga érdekében.


Biztos találni normális vegákat, vegánokat akikkel lehet beszélgetni, nem kell egy kalap alá venni ugyanígy "minket" sem.

2021. jan. 20. 15:06
 27/66 anonim ***** válasza:
79%

25-ös!

A 24-es pont olyan lehet, akiről írtam, hogy sok kötekedő vegetáriánussal találkozott és megutálta az összeset ismeretlenül is.

2021. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 A kérdező kommentje:
igen ez a baj :( ezért "haragszom" valamennyire az erőszakos "társaimra", mert miattuk lett elítélve az összes vega/vegán, pedig biztos sokan vagyunk akikkel normálisan el lehet beszélgetni erről a témáról, úgy, hogy nem ugyanaz a véleményünk. Bízom benne legalábbis.
2021. jan. 20. 15:10
 29/66 anonim ***** válasza:
64%

26: Sajnálom, én sem az életben, sem az interneten nem találkoztam ilyennel. Elhiszem, hogy léteznek, én tényleg szeretném, mert nyitott lennék arra, hogy megismerkedjek ezzel az életmóddal, de nekem az a tapasztalatom, hogy van egy ilyen furcsa szektás hangulat, ami körüllengi őket és nem vesznek be senkit maguk közé, aki nem hajlandó bólogatni minden hülyeségükre.


A taplalkozastudomannyal kapcsolatban pedig azért nem kaptok egzakt választ, mert aki mindent eszik és nem központi téma az életében, az nem ássa bele magát ebbe. A vegánok viszont - mégha egyoldalúan is - igen, és ettől nyeregben érzik magukat, illetve úgy gondolják, hogy ettől a ténytől felsőbbrendűek és egyből nekiállhatnak majmozni (ahogy tette a roppant mód intelligens korábbi hozzászóló). Persze, hogy erre a másik oldal berág, mert teljesen jogos az érzése, hogy miért kell elkezdeni személyeskedni. A legtöbb ember ennek hatására otthagyja a francba a vitát, és elkönyveli a veganokat (jogosan) bunkoknak. Ez nem jó a húsevőnek, mert nem ismerkedik meg egy táplálkozási alternatívával, aminek tényleg vannak előnyei (persze, mint minden egyoldalu táplálkozásnak, hátrányai is), és nem jó a vegánnak, mert egyrészt negatív képet alakít ki magában, másrészt nem tudja sikerrel terjeszteni az életmódjának az előnyeit.

2021. jan. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
72%
Magában=magáról
2021. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!