Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért viselkedik sok ember...

Miért viselkedik sok ember ellenségesen a vegetáriánusokkal?

Figyelt kérdés
Azt megértem, hogy a túlzásba esett vegánok idegesítőek, én sem értek egyet azzal ahogy hirdetik magukat, dögevőnek nevezik a húsevőket és társasik. De aki nem ilyen, azokba is rendszerint beleállnak,idiótázzák őket és stb. Miért?

2021. jan. 20. 13:27
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
100%

53-as vagyok.

Igen, itt is valaki ösztönszerűen védi az igazát, akár a tényekkel szemben is.

Egyébként a dietetikusok között is hatalmas különbségek vannak. Alapvető probléma, hogy vannak akik a 30 évvel ezelőtt megtanultakat szajkózzák, nem követik a friss kutatásokat.

2021. jan. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez a pedagógiára, pszichológiára, stb. tudományterületre is igaz. :(
2021. jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szidtam senkit olvassátok vissza, csak leírtam hogy én is fogytam, mindenféle hátsó szándék nélkül! De ha tudom hogy ekkora port kavar, inkább csöndben maradok. Bocsánat hogy élek? Túllihegitek szerintem.
2021. jan. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
Én vagyok a másik, aki fogyásról írtam, de ez nem attól/nemcsak attól volt, hogy vegetariánus vagyok, hanem hogy visszatértem a táplálkozási napló vezetéséhez, és tartottam a dietetikus előírásait. Amúgy erősebb csontozatú, nagyobb izomtömegű alkat vagyok, izomból nem nagyon fogytam (most is sportolok, amennyit az itthoni eszközökkel tudok), viszont súlyfeleslegem maradt.
2021. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
33%

Tágan vett családból 2-en jártak dietetikusnál az elmúlt 1 évben. Mindketten nagyon hasonló elfogulatlan útmutatót kaptak. Nagyjából mediterrán (korábban szemivegetáriánusnak mondott) étrendet. Napi maximum 2 egységnyi hús beleszámolva a tejterméket, tojást is. Ha túllépik akkor húsmentes napot kell tartani. Sok zöldség, gyömölcs. Cukrot, finomlisztet kerülni nagyívben. 1 egység húsnak számít: (amikre emlékszem) 12 dkg hal, 10 dkg friss hús, 5 dkg felvágott, 3 dkg keménysajt, 2 dl kefir, 1 tojás. Természetesen ezek vagylagosan értendők. Nagyon leegyszerűsítve kevesebb állati eredetű és szénhidrát, több zöldség, gyümölcs, olajosmag.

A vegán étrendet nemjavasolták, mivel a kedvező hatásai csak a magas hús és cukortartalmú hagyományos étrendhez képest mutathatóak ki, a mediterrán vagy más, kevés húst tartalmazó étrenhez képest nincs kimutatható előnye. És mivel utóbbi változatosabb, így hosszú távon kisebb az esélye a hagyományos étrendhez való visszatérésnek. A tejterméket és tojást tartalmazó húsmentes vegetáriánus étrendet kimondottan javasolták, de mindkét esetben a rokonokra bízták, hogy végülis a 2 egységnyi húst miből rakják össze.

2021. jan. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:

"A tejterméket és tojást tartalmazó húsmentes vegetáriánus étrendet kimondottan javasolták, de mindkét esetben a rokonokra bízták, hogy végülis a 2 egységnyi húst miből rakják össze."


Nyilván ez a lényeg...

2021. jan. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!