Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Minden embernél működne a...

Minden embernél működne a Vegán táplálkozás vagy nem vagyok egyformák és valakinek a szervezete nem bírná ezt a táplálkozás formát?

Figyelt kérdés
2021. febr. 10. 17:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
14%

"elvileg a tejet is meg tudja emészteni az emberi szervezet, mégis a világ lakosságának majd 70%a laktózérzékeny valamilyen szinten.+


Ez hülyeség. Ahogy írta valaki, ez csak a jelenleg is zajló evolúció eredménye, eredetileg az emberi szervezet egyáltalán nem volt képes a laktóz megemésztésére. Az, hogy most meg tudja emészteni, egyfajta génmódosulás eredménye annak eredményeképp, hogy a túlélés érdekében az emberiség sok tejet fogyasztott, ez a módosulás most öröklődik át egyre szélesebb körben a világon.


Ezért van az, hogy az emberek egy része már meg tudja emészteni, de a többség még nem.

2021. febr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Szerintem működhet a dolog.

Én kipróbáltam, nem szerettem. Úgy éreztem hìzok, mivel több CH-t ettem, mint vegyes étrenden. A táplálkozásom most is "plat+based", ès ehhez kis mennyiségben visszahoztam a tojást és halat, meg néha csirkét. De nem eszem tejtermékeket és vörös húst, feldolgozott szalámikat, virsliket, kolbászokat sem. És csak teljes kiőrlésű gabontermékeket fogyasztok, de csak kis mennyiségben. Alapvetően igyekszem alacsony GI étrendet követni. Szerintem ez lenne az ideális.

2021. febr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
Az emberi szervezet nagyon alkalmazokódépes. Persze, hogy át tudna állni a kizárólagos növényi étrendre, hiszen ezt amúgy is eszik az emberek köretnek meg állati ételek mellé minden nap. Ha valaki rászokik valamilyen függőséget okozó szerre, azzal is el tud élni elég sokáig. Az eszkimók is elélnek valameddig hogy csak húst esznek. De a szervezet tűrőképességének is van határa. A függők előbb utóbb megisszák a levét annak amit a testükkel csináltak, az eszkimók meg 40 éves átlagéletkortól nem nagyon élnek tovább. De mivel a húsban nincs olyasmi amit a növényekben ne lenne (sőt, a növényekben egészségesebb formában vannak a tápanyagok) fordítva viszont nincs így, mivel C-vitaminokat, rostot, telítetlen zsírsavakat, antioxidánsokat nemnagyon fogunk találni a tej/tojás/húsban. Szerintem aki ezt mondja, hogy ő nem bírná a növényi étrendet ezért vagy azért az kifogásokat keres.
2021. febr. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Laylah ***** válasza:
37%
Az miért kifogás, hogy nem tudok annyi mennyiséggel kellő időre jóllakni tőle, amennyi egy normál étrendhez ideális? Például, én nagyon szeretem a rakott kelt, viszont tegyük fel, egy egészséges mértékű ebéd nekem max. 400 kcal. 400 kcal-nyi rakott kel az egy kisebb kockányi adag. Mikor dupla annyit eszek belőle, akkor is másfél óra után nyitogatom a hűtőt, mert egyszerűen megint éhes vagyok, holott nem sokkal előtte ettem meg kb. 800 kcal-nyi ételt. Ezek alapján, miért is van lehúzva az 1-es kommentem? Nem vagyok a növényi étrend ellen, de ha szubjektív megfigyelésem van róla a saját testemmel kapcsolatban, akkor már le is kell pontozni, mert "juj, egy anti-vegán"?
2021. febr. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
Azért van lepontozva meet egyszerűen nem igaz amit mondasz
2021. febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Laylah ***** válasza:
41%
Értem, tehát egy rakat random idegen ember jobban tudja, hogy én jóllakok-e egy adag kajával, vagy sem. Világos...
2021. febr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
28%
Nem a fehérjétől laksz jól, csak az miatt nem fontos a húsos ételeket enned. A lencsében majdnem ugyanannyi az aminosav tartalom mint a húsokban. Ez mellé barnarizs, krumpli meg paradicsom, esetleg brokkoli (pont ilyen rakott krumplit csináltam szombaton) mellé teljes kiörlésű kenyér és garantálom nem leszel éhes másfél óra múlva. Én 177cm vagyok, mellé 74kg, és beveszek egy jó nagy szeletet és abszolút nem éhezek jó sokáig. Te gondolom lány vagy, a te testednek még kisebb az energiaigénye nyugalmi állapotban (abban az esetben ha normál testsúlyod van).
2021. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

#13: Nem tudom, hogy honnan veszed pont az eszkimókról a 40 éves átlagéletkort. Ez talán olyan 200 évvel ezelőtt még igaz lehetett, amikor még másutt is ekörül (vagy alatt) volt.

Az eszkimók pont hogy jóval egészségesebbek, a legtöbb modern kori betegség számukra ismeretlen. Ugyanis az egy dolog, hogy húst esznek, csak nem mindegy, hogy milyet! Az eszkimók ugyanis nagyon sok hosszú szénláncú többszörösen telítetlen biológiailag aktív zsírsavat fogyasztanak, ami nagy mennyiségben a hideg vízi mélytengeri halakban található, de előfordul más vízi élőlényekben.


Hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

2021. febr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
30%
Akkor nézz utána. Semilyen vitamint nem tudnak magukhoz venni, hiába esznek telítetlen zsírsavas meg omegás halakat.
2021. febr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Inkább te nézz utána. Én már megtettem.
2021. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!