Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Minden embernél működne a...

Minden embernél működne a Vegán táplálkozás vagy nem vagyok egyformák és valakinek a szervezete nem bírná ezt a táplálkozás formát?

Figyelt kérdés
2021. febr. 10. 17:35
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

19. Eszkimóknál valóban ismeretlen a krónikus betegségek és nagyon sokáig élnek..

[link]

2021. febr. 16. 07:06
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
inuitok. az eszkimó rasszista, hózabálót jelent
2021. febr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy amit ők kihalásznak a kristály tiszta vízből az ezerszer jobb amit mi valaha is halászhatunk vagy vehetünk bármilyen magas áron, de hogy a low carb vagy ketogén étrend (mert amit ők folytatnak az az) egészséges lenne az egyáltalán nem igaz! Nézz utána, hogy mi történhet ha sokáig ilyen diétán élsz. Az még talán igaz lehet, hogy a hosszú évek alatt az ő génjeik erre specializálódtak, mint írtam is hogy jó az alkalmazkodó képességünk, de akkor se jobb a szénhidrát nélküli étrend a helyesen betartott szenhidràt-fehérje-zsír étrendtől.
2021. febr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Persze ne is foglalkozz kérdező a 10es válasszal, gondolkodás nélkül pontozz le tudományos megállapításokaz
2021. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
De komolyan, kiguglizod magadnak az eszkimókat, találsz rá egy cikket amit elhiszel, ennyi erővel ezt a kérdést se kellett volna kiírnod, miért nem gugliztad ki? Utána kapsz egy választ, ami összegyűjti az összes ma elfogadott tudományos megállapítást, és lepontozod. Ezután jössz az eszkimókkal. Most mi ez ha nem színtiszta ész nélküli provokáció? Még jó, hogy nem öltem bele enegriát, hanem csak kimásoltam egy cikkből. Ennyit érsz, és ennyit ér az egész kérdésed! Nem pazarlom tovább az időt ilyen csekény értelmű, provokáló pitiáner emberekre.
2021. febr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%

Azért vicces volt itt a lencsés fiatalember, aki azt állítja, hogy a hús vagy valamilyen állati eredű fehérjeforrás, pl. tojás+zöldségköret kombó kevésbé laktató és kiegyensúlyozottabb, mint az ő 3 féle magas CH tartalmú ebédje.

Nem vagyok low carb-advocate, szerintem azt sem fenntartható - a rossz minőségű zsírbevitel miatt (ami ugye nem az inuitok omega-3 étrendje) megkérdőjelezhető, de megnézem mit művel az majd veled hosszútávon, ha naponta nyomod magadba a kenyeret krumplival és mellé egy kis hüvelyessel és zöldsalátával. Többek között ez sem kiegyensúlyozott, kb. 300 g CH egy étkezéssel meg is van ilyen étrend mellett, ez pedig olyan inzulinválaszt produkál, amiből bizony hízás lesz! És hiába ott a teljes kiörlésű kenyérben és lencsében a rost, nem fogja annyira lassítani az inzulint. Az ilyen jellegű ételek, ki kell mondjam: túl sok CH-t tartalmaznak és kevés zsírt és proteint. Nem kiegyensúlyozottak.

Ennek fényében ajánlom mindenki figyelmébe a vegán és vegetariánus keto étkezési kultúrát, egy pár ilyen étel hetente és nem kell a cukor háztartás problémától félni. De ha neked ez jó, akkor toljad nyugodtan a lencsét kenyérrel és krumplival.

2021. febr. 17. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
61%

Én írtam a lencsés hasonlatot. 177cm vagyok és 74kg. Ezzel az étkezéssel állt be a súlyom ennyire 90+ról. Igaz nem ezzel kezdtem, fokozatosan vontam ki a húst, tojást, tejet, de egy ideje már így étkezek. A 300g CHval még lehet hogy keveset is írtál. Ha nem tettem tönkre a hasnyálmirigyemet a zsíros étkezéssel (mert ettől lesznek leginkább cukorbetegek) akkor az inzulin nem fog problémát okozni, pláne ha nem szemét finomított CHt eszek (néha igen). Mert a rendes ételek többsége alacsony glikémiás indexű és nem vált ki akkora inzulinválaszt, tehát nem leszek gyorsan éhes és eddig még nem sikerült elhíznom, sőt. Annyi gyümölcsöt és zöldséget tömök magamba amennyi jólesik, mellé teljes kiörlésű kenyér, tészta plusz a hüvelyesek, gabonák meg kevés olajos magvak és jól vagyok lakva. Inkább stagnál

vagy csökken a súlyom minthogy emelkedne.

2021. febr. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!