Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egészséges egyáltalán a...

Egészséges egyáltalán a vegánság vagy csak egy újabb divat?

Figyelt kérdés

Utána néztem a dolgoknak, miért lesznek az emberek vegánok és sok dologgal tudok azonosulni,mind környezetvédelmi és állatvédelmi okokból.

Viszont valójában ez milyen hatással van az emberekre? Az ember elméletileg minden evő. Ha csak növényre és gabonára támaszkodik, annak milyenek a hosszú távú hatásai?

Tényleg érdekel...

Kérem a támadó kommentek mellőzését. Köszönöm.



2021. febr. 23. 22:15
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
33%

"Egészséges egyáltalán a vegánság vagy csak egy újabb divat?"


A divatnak mi köze az egészséghez? Ha nem lenne divat, akkor lehetne egészséges? Ez így összerakva teljesen értelmetlen. "Vegánság" itt gondolom veganizmust jelöl, de az egy mozgalom, ami nem lehet egészséges, vagy egészségtelen.


Hogy válaszoljak is, ne csak idegesítően kötekedjek:

Van mindenféle táplálkozási irányzat, mindegyik az egészség reményében jött létre, manapság mondhatjuk hogy "divatos" egészségesen enni. De a veganizmus nem a táplálkozásról szól, hanem egy állatjogi mozgalom, itt valamit nagyon félreértesz. Te a növényi étrendről beszélsz, ami a veganizmus része. Növényi étrendek közül van ezer féle, melyikről beszélsz? Van a TÉNÉ, a nyers vegán, vegán keto, gyümölcsevő vegán, sorolhatnám...


Jól összeállított növényi étrend egyébként egészséges, ahogy előttem is írták😉

2021. febr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
67%

17

Abban igazad van, hogy a növényi étrend önmagában nem lesz egészséges, csak azért mert nincs benne semmi állatai eredetű. Azonban a teljes értékű növényi étrend (téné) egészségesebb bármilyen vegyes étrendnél.


"Nem azon múlik szerintem, hogy vegán-e vagy sem, hanem hogy a szervezet megkap-e minden szükséges tápanyagot."

Igen, csak azt sem szabad elfelejteni, hogy az is fontos, hogy mennyi káros anyagot viszünk be. Emiatt pedig a legjobb növényi étrend (vagyis a téné) mindig jobb lesz, mint a legjobb vegyes étrend.

De tegyük fel, hogy igazad van és tegyünk egyenlőségjelet a kettő közé. Ha egészség szempontjából nincs különbség, akkor vegyük elő az etikai és környezetvédelmi oldalt. Miért ne éljünk úgy, hogy nem bántunk állatot és nem ártunk a bolygónak, ha így is teljesen egészségesek lehetünk?

2021. febr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
65%

#22

Engem nem kell meggyőznöd, nekem is a téné a célom, de ettől függetlenül nem látom méregnek az állati eredetű élelmiszereket. Csak - ahogy írod is - állatvédelmi, környezetvédelmi és praktikus okokból jobbnak látom. A kérdező viszont csak az egészségügyi oldaláról kérdezett, ezért válaszoltam azt, amit. :)

(17)

2021. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
80%

#23


Értelek. Sok sikert a ténéhez! Nyilván minél kevesebb mennyiséget viszel be, annál kevesebbet árt, kb mint az alkohol meg a cigi. Nyilván lehet egészséges életet leélni vegyes étrenden is, ahogy teszem azt, havi 1 doboz sör elfogyasztása mellett is. :)

2021. febr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:

Értettem, köszi mindenkinek. :)

Igazából most szeretnék váltani. Azért tettem fel a kérdést. Akkor meg is kaptam a választ rá. Köszi szépen. :)

2021. febr. 24. 17:25
 26/55 anonim ***** válasza:
16%

"Ajánlom a Gamechangers című filmet a témában."


Én láttam. valójában egy dokumentumfilnek beállított burkolt propagandafilm.

James Cameron pl laza 140 millió dollárt fektetett be feleségével együtt egy vegán fehérjékkel és termékekkel foglalkozó cégbe. Azok a ‘szakértők’ akik megjelennek a filmben, legalábbis nagy részük szintén érdekelt a vegán-iparban, termékeket készítenek, könyveket írnak és rommá keresik magukat mindeközben. Ettől még a film lehetne jó, de sajnos az elhangzott állítások többsége féligazságokon, ferdítéseken, anekdotákon vagy csúsztatásokon alapszik...

2021. márc. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, én vegánként sokkal jobban ellene vagyok a vegán fehérje poroknak, mint az átlag nem vegán ember. Ugyanis az ég világon semmi szükség fehérje porra, akár vegán akár állati eredetű. Ez is csak egy money making industry. Nyugodtan írhatsz konkrét példákat ezekre a féligazságokra, ferdítésekre, mert szívesen megvitatnám veled. (Ezt minden gúny nélkül írom, tényleg érdekes diszkusszió lehetne.)

Nyilván ma már megjelent a "vegán ipar", de még így is a legtöbb vegán terméket olyan cégek értékesítik, amelyek a hús vagy tejiparban is érdekeltek. Ettől még a teljesértékű növényi étrend semmit nem veszít az értékéből, aki ezt követi az ugyanúgy kerüli a vegán fehérjeport, a vegán kolbászt, a next level cuccokat, stb. Ezért irreleváns, hogy James Cameron mibe fekteti a pénzét.

2021. márc. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
7%

Amennyiben vmiben érdekeltséged van azt nyilván pozitív színben fogod tálalni,és burkoltan "reklámozni",a J.C példa erre vonatkozott.

Akkor nézzünk pl a gladiátoros részt: A gladiátorok fogaiból és csontjaiból megállapítható, hogy már ők is zöldséget fogyasztottak. Igen,és? Több antik szöveg gladiátorokat egyszerűen csak "hordearii" azaz árpaevők néven emlegeti.Ezek a szerencsétlenek-kevés kivételtől eltekintve- egyszerű rabszolgák voltak max 1-2 éves élettartammal. Bezárva tartották őket és a legolcsóbb,legegyszerűbb elérhető ételt kapták általában árpás és babos növényi étrendet követtek.Ezt úgy beállítani, mint a legendás,szuperharcosok teljesítményének zálogát finoman szólva is nevetséges.

2021. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%

#28

Ez butaság, a gladiátorok kb. olyanok voltak, mint manapság egy pedigrés versenyló a derbin. Kifejezetten drága volt őket képezni, felfegyverezni. Messze álltak az egyszerű rabszolgáktól.

2021. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
0%

"Ez butaság"

Nem,ez tény. Valóban voltak köztük kiemelkedő és "pedigrés" harcosok akik-évek alatt- valóban komoly értéket képviseltek.A dolog szépséghibája az adott témában,hogy nekik viszont már a vegyes hússal kombinált étrendjük volt.. :-)

2021. márc. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!