Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egészséges egyáltalán a...

Egészséges egyáltalán a vegánság vagy csak egy újabb divat?

Figyelt kérdés

Utána néztem a dolgoknak, miért lesznek az emberek vegánok és sok dologgal tudok azonosulni,mind környezetvédelmi és állatvédelmi okokból.

Viszont valójában ez milyen hatással van az emberekre? Az ember elméletileg minden evő. Ha csak növényre és gabonára támaszkodik, annak milyenek a hosszú távú hatásai?

Tényleg érdekel...

Kérem a támadó kommentek mellőzését. Köszönöm.



2021. febr. 23. 22:15
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%

"Persze,itt igazából a "divatos" extrémen túlárazott cuccokra gondoltam."


És vegyes étrenden nincs ilyen? Ugyanúgy vannak :) libamáj, kaviár, steak, parmezán, vagy mit tudom én mik... Minden étrendből kehet olcsót is és drágát is kihozni. Ez nem érv.

2021. márc. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
78%

#39

Tehát a profi sportolók a versenyek meg az edzések mellett be tudnak vinni elég kalóriát növényi étrenden, de a téglapakolók, nem? :D

2021. márc. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%

#39

Párom fizikai melós, nem hiányolja a húst, ugyanúgy jóllakik és bírja szusszal. Nyilván nem salikát ebédel, vagy turmixot, de én se pedig én irodai munkás vagyok. Nem tudom ez honnan jött. :D

Hüvelyesekben simán van elég tápanyag pl.


Vöröslencse

100 gramm tápértéke:

kcal: 357

zsír: 2

szénhidrát: 53

fehérje: 27


Csirkemell

100 gramm tápértéke:

kcal: 120

zsír: 2.62

szénhidrát: 0

fehérje: 22.5

2021. márc. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
0%

43

Akkor mutass nekem lsz egy szigorúan vegán étrendet( elég csak 1 heti) amivel napi 5-6000 kalórát be lehet vinni,és mindenféle főzés,előkészítés nélkül"táskából meg lehet enni...

2021. márc. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
0%

42

A profi sportolókat már föntebb kitárgyaltuk.

Az ő speciális étrendjüket kiegészítik anabolikus szteroidok, és egyéb "finomságok".Ráadásul, hogy elkerüljék a fehérjehiányt naponta több fehérjeturmixot isznak meg mint bármelyik gyurmás forma....

2021. márc. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%

#44

Miért feltétel az, hogy főzés nélküli legyen? Te talán nyersen eszed a húst?

2021. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
80%

"Ráadásul, hogy elkerüljék a fehérjehiányt naponta több fehérjeturmixot isznak meg mint bármelyik gyurmás forma..."


Ez a mondatod mutatja meg igazán, hogy mennyire nincs lövésed sem a témáról. Nincs olyan, hogy valaki növényi étrenden fehérje hiányos! Nem találsz ilyen orvosi esetet. Csak abba gondolj bele, hogy pl csicseriborsó, vöröslencse, ezek közel annyi vagy nagyobb fehérje tartalommal bírnak, mint a csirkemell. De a profi sportolók sem fehérjét zabálnak egyfolytában. Tudniillik, az energia nem a fehérjéből jön, hanem a szénhidrátból. Ami amúgy nincs a húsban.

2021. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
0%

Ez a mondatod mutatja meg igazán, hogy mennyire nincs lövésed sem a témáról"


Buta személyeskedésbe nem megyek bele természetesen.

Ki állított olyat,hogy az energia a fehérjéből jön?

Csak halkan mondom egyébként,hogy a növényi fehérjéből lehet grammra ugyanannyit fogyasztani, de a hasznos aminosav tartalom, ami felszívódik, kb. tizede annak ami a húsban van. Ez a táplálkozástudományban évtizedek óta köztudott tény.A vegán szupersportolók témát elengedhetjük nyugodtan...

2021. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

"Miért feltétel az, hogy főzés nélküli legyen".

Nem nem feltétel egyáltalán...

2021. márc. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
0%

Lehetne még ezt hosszú oldalakon keresztül folytatni csak fölösleges...

Mindössze az említett film néhány momentumára próbáltam reagálni.

Nyilván ha vki erősen hisz egy szinte már vallás szerű dologban annak mondhatsz vagy mutathatsz bármit....

Részemről a témát befejeztem. Peace...

2021. márc. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!