Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egészséges egyáltalán a...

Egészséges egyáltalán a vegánság vagy csak egy újabb divat?

Figyelt kérdés

Utána néztem a dolgoknak, miért lesznek az emberek vegánok és sok dologgal tudok azonosulni,mind környezetvédelmi és állatvédelmi okokból.

Viszont valójában ez milyen hatással van az emberekre? Az ember elméletileg minden evő. Ha csak növényre és gabonára támaszkodik, annak milyenek a hosszú távú hatásai?

Tényleg érdekel...

Kérem a támadó kommentek mellőzését. Köszönöm.



2021. febr. 23. 22:15
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
100%

#48


Ezért kell figyelni a fehérje komplettálásra. A növényi fehérje aminosav szerkezete hiányos, eltérő arányban vannak benne az esszenciális aminosavak, de 2 féle növényi fehérjét párosítva teljes értékű fehérjét tudunk bevinni. Humusz pitával (hüvelyes+gabona) pl. teljes értékű fehérjeforrás, de ugyanez igaz, ha a gabonát olajos magvakkal párosítod. Többek között erre is utal az, amikor a dietetikai szakszervezetek azt mondják hogy "a megfelelően összeállított növényi étrend egészséges".

2021. márc. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
100%

" de a hasznos aminosav tartalom, ami felszívódik, kb. tizede annak ami a húsban van."

De ez egyszerűen hibás tény, mutass már valamit, ami ezt igazolja.


"A vegán szupersportolók témát elengedhetjük nyugodtan..."

Miért? A húsevők talán nem használnak szteroidokat? Semmivel nem tudod megcáfolni, hogy növényi étrenden is lehet valaki profi sportoló, erre jön a hagyjuk?


"Nyilván ha vki erősen hisz egy szinte már vallás szerű dologban annak mondhatsz vagy mutathatsz bármit..."

De hát nem mondasz vagy mutatsz semmit. Vagdalkozol össze vissza, én megcáfollak, erre besértődsz és azt mondod én vagyok a vallásos...


"Ki állított olyat,hogy az energia a fehérjéből jön?"

Akkor meg miért tömik magukat a vegán sportolók fehérje turmixszal?


"Nem nem feltétel egyáltalán..."

Te mondtad, hogy az. Meg jössz ezzel, hogy hús nélkül nem lehet napi 5-6 ezer kcal étrendet összerakni. Megint egy hibás tény. Már hogyne lehetne?

2021. márc. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
100%
48-as, inkább te vagy az, aki valásszerűen tüntet a vegánok ellen. Egy épkézláb érved nincs, csak tolod itt a hülyeséget, aztán amikor már nem tudsz mit reagálni, akkor jön a "jajj a vallásosakat nem lehet meggyőzni" menekülés. A 43-as kommentbe is teljesen öngól volt belekötnöd, de az is baromság, hogy a vegán sportolók fehérje hiányban szenvednek. Ráadásul nulla tanulmánnyal támasztod alá a mondanivalódat, csak mondod a hülyeséget. Ezt úgy mondom, hogy én nem vagyok vegán!
2021. márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 A kérdező kommentje:

Idő közben kipróbáltam milyen vegánnak lenni és nem rossz. Bár elég nehéz volt össze hozni a kezdetek kezdetén, hogy akkor most miből és mit főzzek.

Szerintem a junk food dolog nem csak a vegánok életében lehet néha néha egy kilépés.

Mármint, aki húst eszik, sem biztosan egészséges...

Köszönöm a válaszokat. :)

Amit én tapasztaltam, közel egy hónap alatt, mióta csinálom, hogy kevésbé vagyok fáradt. Más egyebet nem észleltem. De a tojást azt eszeveszettül kívánom. Pár csoportban mondták, mivel tudom helyettesíteni. :)

2021. márc. 15. 07:49
 55/55 anonim ***** válasza:
100%

Európában is ókori hagyománya van Indiaról ne is beszéljünk!

Szóval nem valami modern divat.

Egyik gyerekem 6-10 éves kora közt lett azy pacifizmusból a másik 15 évesen kezdte öko okokból.

Kutya bajuk sincs.

Az én köszvényes örökségem.miatt időnként rá se bírók nézni semmiféle húsra, de az csak pár napos dolog

Nincs ebben semmi extrém.

2021. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!