Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egészséges egyáltalán a...

Egészséges egyáltalán a vegánság vagy csak egy újabb divat?

Figyelt kérdés

Utána néztem a dolgoknak, miért lesznek az emberek vegánok és sok dologgal tudok azonosulni,mind környezetvédelmi és állatvédelmi okokból.

Viszont valójában ez milyen hatással van az emberekre? Az ember elméletileg minden evő. Ha csak növényre és gabonára támaszkodik, annak milyenek a hosszú távú hatásai?

Tényleg érdekel...

Kérem a támadó kommentek mellőzését. Köszönöm.



2021. febr. 23. 22:15
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
51%
Más egyéb csúsztatás/ferdítés?
2021. márc. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
52%

Van.

McGregor vs. Diaz meccs.

Aki képben van a UFC-ben, az tudja, hogy mekkora hype volt, hogy Diaz első mecsük alkalmával megverte McGregort. A film szerint ezt egyetlen okra vezette vissza: hogy Diaz vegán.

Nate Diaz nem vegán. Hal és tojás is szerepel az étrendjén, a másik apróság, hogy néhány hónappal később a vissszavágón csúnyán kikapott McGregortól....:-) (amiről mondjuk a film mélyen hallgat)

2021. márc. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
100%
Rákerestem, de mindenhol azt írják, hogy vegán. Honnan tudod, hogy nem az? Nyilván nem szupererővel ruház fel a növényi étrend. De McGregort egyszer megverni is komoly bravúr volt, nem? Hogy ez mennyiben volt köszönhető az étrendjének, az nyilván szubjektív.
2021. márc. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
0%
A problémám pont az a filmmel,hogy mindenhol azt próbálják -akár-burkoltan is- sugallni,hogy az adott dolog a vegánságnak köszönhető.Amennyiben átgondolod ablaktól zsiráfig nyilván rájössz hogy az valójában orbitális kamu.Olyan élsportolókat szólaltattak meg, akik egytől egyig olyan sportágakból érkeztek, ahol képtelenség világszínvonalon teljesíteni szteroidok és egyéb "cuccok" nélkül,függetlenül attól,hogy vegán vagy nem.Amennyiben tudományosan bizonyítható lenne akár pár% valós teljesítménynövekedés KIZÁRÓLAG a vegán étrendnek köszönhetően akkor a világ összes elitsportolója már rég ezt az étrendet követné...de mint tudjuk ez nem így van. Jópár akár hazai olimpikon van aki masszívan húsevő,de leglább is biztosan nem vegán. Ilyen alapon akkor kijelethetnék,hogy az ők teljesítménye és eredménye kizárólag a húsevésnek köszönhető....
2021. márc. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
72%

"világ összes elitsportolója már rég ezt az étrendet követné"


Van annyira erős az évtizedes hús és fehérje marketing, hogy ez ne történjen meg. Vagy legalábbis ne egyik pillanatról a másikra.

Én ajánlottam a filmet annak a válaszolónak, aki ezt írta: "nem kellene mindenkire ráerőltetni a vegánságot, főleg egy olyan emberre aki nehéz fizikai munkát végez. Az ilyen körberöhögne és elküldene anyádba." Ugyanis a filmből kiderül, hogy profi sportolók is képesek magas szinten teljesíteni növényi étrenden. Ebből a szempontból teljesen irreleváns, hogy pl Diaz azért tudta megverni McGregort, mert növényi étrendre állt át. A lényeg az, hogy képes volt rá az ő étrendje ellenére. Az idézett válaszoló véleménye alapján pedig kapálni sem kéne tudnia, nemhogy profi szinten sportolni. Nyilván nem úgy kell ezt elképzelni, hogy ha én is növényi étrenden táplálkozom, akkor van esélyem kiütni McGregort. :)

2021. márc. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
0%

"Van annyira erős az évtizedes hús és fehérje marketing, hogy ez ne történjen meg" Amennyiben tényszerűen be lehetne bizonyítani,hogy a vegán étrend plusz teljesítményt akkor a marketinget pont lesz.ná mindenki...


"Ugyanis a filmből kiderül, hogy profi sportolók is képesek magas szinten teljesíteni növényi étrenden." Ezt én nem is kérdőjeleztem meg.A lényeg,hogy a vegánságnak a teljesítményhez és az elért eredményhez vajmi kevés köze van....a film ennek pont az ellenkezőjét próbája sugallni.

Mindez nyilván nem azt jelenti, hogy ne lehetne egészségesen élni vegánként. Lehet. Bonyolultabb,drágább és macerásabb mintha állati forrásokat is fogyasztanál,de megoldható.Ugyanakkor vegánként is lehet xar kaját enni, attól mert valaki vegán még nem jelenti azt, hogy egészséges is....

2021. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
69%

"Bonyolultabb,drágább és macerásabb mintha állati forrásokat is fogyasztanál,de megoldható."


Ebből a bonyolultabb az igaz, legalábbis kezdetben :) meg kell tanulni milyen alternatívák vannak, honnan tudom majd azt a tápanyagot bevinni, amit azelőtt ebből és ebből vittem be, stb, enélkül bele sem ajánlatos kezdeni. De ugyan mitől lenne drágább? Pont hogy olcsóbb, a babfélék, gabona félék olcsóbbak mint a hús. Nem beszélve arról, az ember egy bizonyos kor után 15-20 ezreket (szüleim) otthagy a patikában havonta vérnyomáscsökkentőre, vitaminokra, stb, egy vegánnak elég kevés eséllyel lesz magas vérnyomása, és csak b12 vitamint kell szednie. Nem macerás vegánnak lenni, egyszer kell megtanulni a dolgokat, és utána ugyanúgy élsz, mint bárki más. Ugyan azt az állatkísérletmentes vegán kozmetikumokat használom évek óta, egyszer néztem utána.

2021. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
73%

"Amennyiben tényszerűen be lehetne bizonyítani,hogy a vegán étrend plusz teljesítményt akkor a marketinget pont lesz.ná mindenki..."

A húsipar rengeteg költ arra, hogy a növényi étrendet lejárató, vagy a hús egészségességét bizonyító kutatásokat hozzanak ki. Ezért van rengeteg ellentétes kutatás, ami az átlag embert is össze zavarja. De ha már elég tájékozott valaki, akkor belelát annyira, hogy pl kiszűrje, ha egy junk vegán étrend alapján próbálják a növényi étrendet lejáratni.


"vegánként is lehet xar kaját enni, attól mert valaki vegán még nem jelenti azt, hogy egészséges is...."

Ezt senki nem vitatta, már én is leírtam pár oldallal visszább. Ezért kell a teljesértékű növényi étrendet követni.

2021. márc. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
0%

"Pont hogy olcsóbb, a babfélék, gabona félék olcsóbbak mint a hús."

Persze,itt igazából a "divatos" extrémen túlárazott cuccokra gondoltam.

Lényeges még ugye,hogy miből és milyen mennyiséget kell bevinned.

Egy irodában ülve lazán el lehet lenni napi 2 smoothie turmixon is,viszont ha napi 8-10 órában sittet lapátolsz vagy vájogtéglát pakolsz akkor lazán elmegy az napi ~5000 kalória...azt meg babból és gabonából elég nehéz lesz megoldani mind mennyiség mind kivitelezés szempontjából...

2021. márc. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
Jó akkor nézz már utána kicsit jobban, miben mennyi tápanyag és kalória van :) nézd meg a babot is :)
2021. márc. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!