Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Mennyit költötök kb....

Vegánok! Mennyit költötök kb. élelmiszerekre egy hónapban?

Figyelt kérdés
Étrendkiegészítőket is beleértve. Vegánként többet, vagy kevesebbet költötök élelmiszerekre, mint húsevőként?
2021. máj. 5. 15:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Konkrétan nem tudom megmondani, hogy menyit költök kajára havonta, mert nem csak magamnak vásárlok be. (Pontosabban: a páraommal közösen vásárolunk be, ö továbbra is mindenevő, ezért nem egyértelmü, kire mennyi jut)

Érendkiegészítőket nem használok, egyedül B12-t, de egy doboznyi a DM-ből fél évig elég, nem szedem rendszeresen.

Amióta vegánként eszem, azóta az ételre költött pénz kb. egyharmadával kevesebb lett. De nem veszek soha félkész vagy kész vegán termékeket, csak nyers alapanyagokat, ebböl készítek el mindent.

2021. máj. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez, mint az elsőnél. Sokkal kevesebbet költök kajára, pedig iszonyat jó, tartalmas ételeket eszem. B12 és D vitamint szedek csak, de ezeket nem vegánként is szedném.
2021. máj. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Kicsit csalóka, ha az ember azt hiszi, hogy vegánként kevesebbet költ az ember kajára. Egyrészt sokan például nem főznek magukra, hanem elmennek valahova ebédelni, vagy kifőzdékből rendelnek minden nap. Néha reggelente egy túrós bukta, rántotthúsos szendvics, stb...

Vegánként jellemzőbb, hogy magának főz mindenki, tehát olyannal kell összehasonlítani, aki húsevő létére is magának főz mindent. Így azért már nem akkora a különbség én úgy vettem észre.


Saját tapasztalat, hogy húsevő létemre kevesebbet költök, mint egy vegán ismerősöm.

Vitamint és egyéb kiegészítőt én nem szedek semmit, heti fél kg májat eszek meg, úgy pótolom ezeket. Ha érdekel, számszerűsítve is leírhatom a kosztpénzemet.

2021. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Az első vagyok, és nem csalóka, amit írtam, korábban is mindent én készítettem el, rendelni vagy étterembe nem jártunk eddig sem.

Ami változott, az csak annyi, hogy én nem eszem semmiféle állati terméket, a párom továbbra is mindenevő, ahogy korábban.

A különbség kizárólag amiatt van, hogy átálltam a vegán étrendre.


Az meg, hogy a vegán ismerősöd többet költ kajára, feltehetően azért van, mert különböző helyettesítő termékeket (vegán hús, kolbász, tejtermék, stb) használ és ezek tényleg nagyon drágák. De az illető feltehetően mindenevő korában is nagy részt félkész és kész termékeket fogyasztott, és ahhoz képest nem lett drágább az étkezése.

2021. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Logikus, hogy az állati termékek drágábbak. A vegánságot a helyettesítő termékek (tofu, növényi tejek, ...) teszik drágává. És persze a rengeteg itthon egzotikusnak számító zöldség/gyümölcs termék, ami él(vez)hetőbbé teszi az étrendet. Amik egyébként sokszor filléres tételek mondjuk a Távol-Keleten, csak itthon eddig nem volt igény avokádóra, búzacsírára vagy éppen bambuszrügyre.
2021. máj. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
#5: Pontosan. De nem csak a tofu és a többi miatt drágább a vegán étrend, hanem mert egy csomó zöldségben és gyümölcsben a víztartalom sokkal nagyobb, mint a húsban és a zsírban. Pluszba ott van még a rosttartalom is, amit nem tudunk megemészteni. Tehát 1 kg máj jóval több mint 1 kg káposztának felel meg (>90% víztartalom miatt több mint 10 kg-nak). Az árát ha nézed: a máj kb 700 forint, a 10 kg káposzta pedig 5000 ft.
2021. máj. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok konkrét árat mondani. A száraz élelmiszert nagyobb tételben vesszük, tehát tele van a kamra mindenféle hüvelyessel, tésztafélével, gabonafélékkel. Ezek nem drágák, illetve pl. vörös lencse is van mindig itthon, ami pont egy drágább kategória, de a sárgaborsó viszont nevetségesen olcsó. Olajos magok is mindig vannak itthon, azok drágábbak, de naponta csak nagyon keveset kell enni belőle. Zöldséget, gyümölcsöt gyakrabban veszünk, nem járunk vásárolni, hanem rendelünk. Az utolsót rendelésünk pont olyan volt, hogy kb csak zöldséget gyümölcsöt rendeltünk, semmi mást, ebben van fagyasztott áru is, ez 27.000 Ft volt kettőnkre, most visszanéztem és ez volt ápr. 23-án. Ebből a vásárlásból azóta még van a hűtőben 2 db padlizsán, 1 db cukkini, és 1 brokkoli, fél jégsaláta, répa és karalábé. Hétvégére tervezünk rendelni megint, addig ez kitart. Kínai élelmiszerüzletből is szoktunk rendelni prémium szójaszószokat, misó pasztát, srirachat, gochujangot, rizstésztát, rizsféléket és a jód pótlása miatt nori lapokat, wakame algát. Ezek közül vannak drágább tételek, pl. a nori lap chips, de abból is csak napi 1-2 lap elég, tehát ha úgy vesszük nem vészes. Szoktunk venni kész termékeket is nagy ritkán, úgy negyedévente, pl vegán halrudacska, vagy az ikeás vegán golyók/virslik, ezek drágábbak, de nem sokat veszünk ezekből, annyira nem kívánjuk, csak néha ránkjön. Növényi tejet is rendszeresen veszünk, ebből 1 liter 399 Ft, napi pár deci fogy belőle, nem literszámra öntjük a turmixba. A turmixot vízzel szoktam felönteni. Illetve egy évben egyszer veszünk indiai fűszereket egy ilyen egzotikus cuccokat áruló helyen, de olyan nagy kiszerelésben, hogy az tényleg elég egy évre. Hát mi ezeket esszük. Biztos vannak akik ennél jóval minimálabba tolják, és vannak akik drágábban.


Fogalmam sincs vegyes étrenden mennyit költenék. Az a baj, már nem tudom összehasonlítani, teljesen kiesett számomra hogy mennyi a felvágott, a tojás, stb.

2021. máj. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

#3

Oké,hogy a vegán ismerősöd többet költ nálad, de azért ez még mindig egy húsevő és egy vegán. Ebből messzemenő következtetéseket nem vonnék le. Tofu, meg ilyeneket egyáltalán nem kell vennie egy vegánnak. Alapvetően ha az ember tényleg jól csinálja, akkor nagy valószínűséggel olcsóbban jön ki növényi étrenden. Persze nem mindenki csinálja jól.

2021. máj. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

"Tofu, meg ilyeneket egyáltalán nem kell vennie egy vegánnak"

Nem értem mi a baj a tofuval? Nagyon értékes tápanyagokat tartalmaz, tele van kálciummal, vassal, fehérjével, és nagyon sokoldalúan elkészíthető, emellett olcsó, és kevés is elég belőle egy nap.

2021. máj. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem azt mondom, hogy baj van vele. Csak azt írták, hogy drága, erre mondtam, hogy amúgy nem szükséges tofut venni. Párom szója és gluténmentes növényi étrendet követ és nagyon jól elvan. Bár szerintem nem is drága, de mindegyy.
2021. máj. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!